1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми при патување

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Snowww, 15 август 2013.

 1. Snowww

  Snowww Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Feminki daj pomogajte utre odam na odmor vo turcija pa bidejki imam problemi so patuvanjeto kako na primer (prolic, povrakanje) bi sakala da me sovetuvate sto da koristam. Pozz
   
 2. Tatjana18

  Tatjana18 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  6
  Problemi pri patuvanje!!!

  ќе си купиш таблети за гадење по пат едно има 6 часа дејство и чини околу 12-14 денари :)
   
 3. Snowww

  Snowww Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Problemi pri patuvanje!!!

  Aham a koi se najefiksni tableti za proliv ?
   
 4. Tatjana18

  Tatjana18 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  6
  Problemi pri patuvanje!!!

  Пробај диа стоп мене само тие ми помагаат :D
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Problemi pri patuvanje!!!

  Јас бидејќи повраќам при патување, секогаш си пијам апче Димигал два часа пред тргнување инаку мислам дека трае апчето 8 часа :) И немам никаков птобле потоа со патувањето
   
 6. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  2.002
  Пол:
  Женски
  Problemi pri patuvanje!!!

  Дечки, гледам дека темава одамна не е разработена па би сакала да побарам совет (доколку некој ќе наиди на темава) :) Дали ги имате користено апчињата ДРАМИНА за лошење при партување? Поздравчиња :lol:
   
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.855
  Допаѓања:
  31.548
  Пол:
  Женски
  Problemi pri patuvanje!!!

  Јас ги имам користено и ми помагаат. :)
   
  На lavinija28 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.472
  Допаѓања:
  273.789
  Пол:
  Женски
  Јас зА керка ми ги користевв кога одевме црна гора.И го дадов апчето кај 9:30 и спиеше мирно до 5 сабајле
   
  На lavinija28 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.608
  Допаѓања:
  3.322
  За мачнина во авион или брод Proven капсули во Зегин се 300МКД но може да се земе за пола цена и пола само. Против пролив и труења (алкохол, расипана храна и сл.) медицински активен јаглен, мислам околу 150-200МКД но и Линекс Форте. Ако е ептен сериозно Лидаприм е доста јак не се сеќавам цена.
   
 10. SStasia

  SStasia Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  1.084
  Пол:
  Женски
  Вака, планирам да одам на одмор на 23 јуни во Грција за 7 дена, но пасошот ми завршува на 23 јули, дали ќе ми прават проблеми на границата?
   
 11. curious-doll

  curious-doll Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  771
  Мислам дека не, ние лани се враќавме преку Грција од Албанија на 13ти август, а на ќерката пасошот и истекуваше на 15ти септември и никој ништо не ни рече.
   
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.650
  Пол:
  Женски
  Против мачнини и повраќање при патување се препорачува и Антиметил, на природна база е скроз, на база на ѓумбир и навистина помага. Се’ е индивидуално, на секој истиот лек можеби нема да му делува исто.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.