1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со губење на невиноста

Дискусија во 'Секс' започната од n.a.t.t.y, 4 јануари 2011.

  1. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Јас и дечко ми сме во врска речиси 8 месеци, и ни е супер, заљубени до даска :) Двајцата сме девици, што мене лично воопшто не ми смета,дури и ми се допаѓа. Пред околу два месеци решивме дека сакаме да го направиме "тоа".. На почеток признавам дека кривицата беше моја, бев премногу уплашена и неопуштена, па нормално дека нема да може.. Но во последно време, од толку многу што сакаме, ни на болка ни на страв мислам, само сакам да се деси!.. Пробавме секако, на сите можни начини, ама ете, нејќе да "влезе" и готово.. Имате ли некој совет, каков беше вашиот прв пат ? Веќе станувам очајна, целава оваа работа ме нервира и се осеќам како ретардирана, неспособна:worried: Секое мислење е добродојдено ..
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Опушти се и не се стегај :) Најверојатно си стегната и затоа не сака да влезе ;)
     
    На Consultant му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.659
    Допаѓања:
    149.676
    Најверојатно тоа е така затоа што имаш 16 факинг години. |(
     
    На Istata od vcera, Lolo5, Saki15 и 6 други им се допаѓа ова.
  4. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    840
    Допаѓања:
    1.222
    Пол:
    Женски
    А да почекате уште некоја година, имате само 16 :worried:
     
  5. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.091
    Допаѓања:
    88.002
    Пол:
    Женски
    Абе луѓе заљубени биле , за само 8 месеци. Мене ми требаше време и време и тоа на 18 год. да се одлучам за таков чекор. А колкав е дечко ти? Сигурно не ни знае каде треба да го стави. Ако толку сте решени кога ќе дојде моментот земи го ти во раце пенисот и намести го убаво доле, а после тој нека почне да бута. Иако јас би ви рекла да чекате, рано е, навистина рано.
     
  6. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763

    Мислам дека нема потреба од иронија и цинизам. Ако е толку важно во јануари јас полнам 17 а тој 18, и многу добро знае каде треба да го стави. Темава не ја објавив за некој да ме осудува, ама сепак фала што го кажавте мислењето.
     
    На Anastasia9228, Istata od vcera, Lovely93 и 5 други им се допаѓа ова.
  7. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Форумот е за сите, и за искусни и за неискусни, и за млади и за стари.
    Во врска со проблемот, одете полека, не мора да се случи баш тој ден кога сте замислиле. Едноставно не се форсирајте, запознавајте си ги телата полека, така и повеке ке се опуштите, а после се само ке си дојде. Важно е ти да бидеш опуштена ,а ке бидеш ако не се форсирате. Гускајте се, мазете се, и само ке дојде. Нема потреба од загриженост.
    Кога ке се сетам, јас и мојот прв, двајцата неискусни, 3 месеци ни требаше додека оствариме комплетен однос (зборам за физичкиот дел, цели 3 месеци се „киневме“, хахахахаха. Па нека оди и сантим по сантим. И ке биде, без грижа. Поздрав!
     
    На Istata od vcera, femina90 и n.a.t.t.y им се допаѓа ова.
  8. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Изгледа ти сакаш,ама вагината не се дава бре :D Штрајкува со "глад"!Јас ти препорачувам разговор во 4 очи со неа :P

    Решението е едноставно-треба само да се опуштите и физички, а богами и психички.Ако сте решиле дека тоа е она што го сакате,направето го! Тоа си е само ваше право ;)

    Сепак мој совет ти е,пред КОНЕЧНОТО симнување од власт на хименот,да си се преиспиташ самата колку си навистина спремна на таков чекор,нормално дека тоа иде кога-тогаш,само дали е сега вистинското време-тоа би требало да го знаеш ти ;)
     
    На Istata od vcera, Srce01, doroti94 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.737
    Допаѓања:
    65.145
    Пол:
    Женски
    Доколку веќе си сигурна дека си спремна, мој совет ти е да пробате ти одозгора(не знам дали сте пробале) и така можеш да ја контролираш пенетрацијата... И ние пробувавме, не ни успеваше, ама вака го решивме проблемот :)
     
  10. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Си пробала прво предигра?
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Пробај ти да ги рашириш колку што можеш нозете, а тој да го надрви к**от инаку без неговиот надрвен алат ништто нема да биде никогаш...
     
    На Istata od vcera и Nymph69 им се допаѓа ова.
  12. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    Нема потреба да се грижиш и да се чувствуваш како неспособна. Работата е што не си доволно опуштена и затоа не бива. Мораш потполно да се опуштиш и не очекувај дека тоа ќе се случи за 2 секунди, може да потрае и одредено време, па дури и месец два да се обидувате по малку.

    Јас мислам дека не треба да избрзуваш има време за се, но ако си решена сепак тоа е твој живот. Со самото тоа што кажуваш дека не мислиш ни на болка ни на страв, веројатно се чувствуваш спремна за тој чекор.
     
    На Magnolija25 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Не мора при излегувањето од дома и баш онаква да си, готово вечерва има да биде. Така никогаш не биднало, се' се случува спонтано. Гледајте филмче, гушкајте се... И кога ќе почувствуваш дека е моментот, нека бидне. Тоа ќе се случи кога најмалку очекуваш ;)
     
    На HermioneM и Magnolija25 им се допаѓа ова.
  14. Magnolija25

    Magnolija25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Jas imam edno prasanje do vas site....malce e cudnoo ama mnogu me interesira mozebi vie bi mozele da mi pomognete...imam 21 godina i sum seksualno aktivna veke 2ipol godini bev na ginekolog nema nikakov problem se e kako sto treba..voo nedelata so decko mi imavme odnosi ii prokrvarev i osetiv mala bolka nikogas ne sme imale bolen seks ili bilo sto slicno se bilo perfektno..moeto prasanje do vas e dali e mozno posle 2ipol godini duri sega da se skinav???Prasuvav i mi rekoa deka e mozno dokolku sum imala elasticen himen....Fala vi mnogu odnapred :*
     
  15. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Сигурно тоа ти е предизвикано од нешто друго, не ми се верува 2 1/2 години да си се онадела, а да не си била скината |(
     
  16. bebus-sk

    bebus-sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Огромна желба за секс,но имате голем страав...

    Епа вака девојки,јас имам 17 години и сум во СУПЕР врска од 1 година....сум ги прочитала сите овие теми и некој од нив ми ги објасниа работите кој до сега не ми беа јасни...
    Нооо
    Имам голем проблем со тоа што имам голема желба за секс,но секогаш кога ке дојде тој момент неможам да се опуштам никако...се плашам да ја изгубам невиноста,се прашувам дали го сакам доволно за да направам таков чекор,можеби сум сеуште мала...мисли ме тепаат во глава....ноо постојано мислам на тоа и многу пати ни се десило да дојдеме до тој момент ...и секогаш му кажувам дека не сум спремна..:worried:
    Глупаво ми е веќе едното исто да го кажувам,бидејки се гледа дека сум напаленаааа...се галиме,лежимее се гушкаме но незнам....
    Има ли такви како мене ?? што се пронајдоа или пак го имале истиот проблем на мој години...
     
    На sareto29292 и doroti94 им се допаѓа ова.
  17. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Ако не сите, барем поголемиот дел сме поминале низ истото. Јас пример, сум имала желба за секс, но не сум се давала зашто сум се сметала за мала. А реално, никој не може како совет да ти определи возраст на која треба да станеш сексуално активна. Доколку желбата ти е неиздржлива - повели. Доколку психата ти е повлијателна, почекај други времиња.
     
    На bebus-sk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    магнолија да можно е доколку хименот ти е еластичен и доколку не си прокрварела 1 пат,ако имаше крв 1 пат тоа значи нешто друго ти е позз
     
  19. eli12

    eli12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8
    Можеби ти пукнал некој капилар во текот на односот и тоа се случува
     
    На bebus-sk му/ѝ се допаѓа ова.
  20. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.689
    Aко си уплашена од губење на невиноста мислам дека уствари ти несакаш тоа да се случи...затоа ако вака ви е убаво со галење продолжете така,се додека не дојде моментот кога ти и психички ке бидеш спремна на губење на невиноста...ако се прашуваш дали го сакаш-значи не си сигурна,кога ќе го најдеш вистинскиот ќе осетиш дека од првиот ден ќе сакаш да губиш невиност :lol: и биди сигурна да не се каеш потоа...и не се секирај што имаш 17 год,сеуште си млада,невиноста иако денес гледам не е украс да се носи до брак :lol: сепак подобро е тоа да го направиш кога си 100посто сигурна и со вистинскиот,а не по секоја цена да ти се случи тоа,па потоа да настанат куп проблеми...good luck ;)
     
    На bebus-sk му/ѝ се допаѓа ова.