1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со губење на невиноста

Дискусија во 'Секс' започната од n.a.t.t.y, 4 јануари 2011.

 1. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Јас и дечко ми сме во врска речиси 8 месеци, и ни е супер, заљубени до даска :) Двајцата сме девици, што мене лично воопшто не ми смета,дури и ми се допаѓа. Пред околу два месеци решивме дека сакаме да го направиме "тоа".. На почеток признавам дека кривицата беше моја, бев премногу уплашена и неопуштена, па нормално дека нема да може.. Но во последно време, од толку многу што сакаме, ни на болка ни на страв мислам, само сакам да се деси!.. Пробавме секако, на сите можни начини, ама ете, нејќе да "влезе" и готово.. Имате ли некој совет, каков беше вашиот прв пат ? Веќе станувам очајна, целава оваа работа ме нервира и се осеќам како ретардирана, неспособна:worried: Секое мислење е добродојдено ..
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Опушти се и не се стегај :) Најверојатно си стегната и затоа не сака да влезе ;)
   
  На Consultant му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Најверојатно тоа е така затоа што имаш 16 факинг години. |(
   
  На Istata od vcera, Lolo5, Saki15 и 6 други им се допаѓа ова.
 4. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  1.221
  Пол:
  Женски
  А да почекате уште некоја година, имате само 16 :worried:
   
 5. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.063
  Допаѓања:
  87.681
  Пол:
  Женски
  Абе луѓе заљубени биле , за само 8 месеци. Мене ми требаше време и време и тоа на 18 год. да се одлучам за таков чекор. А колкав е дечко ти? Сигурно не ни знае каде треба да го стави. Ако толку сте решени кога ќе дојде моментот земи го ти во раце пенисот и намести го убаво доле, а после тој нека почне да бута. Иако јас би ви рекла да чекате, рано е, навистина рано.
   
 6. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763

  Мислам дека нема потреба од иронија и цинизам. Ако е толку важно во јануари јас полнам 17 а тој 18, и многу добро знае каде треба да го стави. Темава не ја објавив за некој да ме осудува, ама сепак фала што го кажавте мислењето.
   
  На Anastasia9228, Istata od vcera, Lovely93 и 5 други им се допаѓа ова.
 7. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Форумот е за сите, и за искусни и за неискусни, и за млади и за стари.
  Во врска со проблемот, одете полека, не мора да се случи баш тој ден кога сте замислиле. Едноставно не се форсирајте, запознавајте си ги телата полека, така и повеке ке се опуштите, а после се само ке си дојде. Важно е ти да бидеш опуштена ,а ке бидеш ако не се форсирате. Гускајте се, мазете се, и само ке дојде. Нема потреба од загриженост.
  Кога ке се сетам, јас и мојот прв, двајцата неискусни, 3 месеци ни требаше додека оствариме комплетен однос (зборам за физичкиот дел, цели 3 месеци се „киневме“, хахахахаха. Па нека оди и сантим по сантим. И ке биде, без грижа. Поздрав!
   
  На Istata od vcera, femina90 и n.a.t.t.y им се допаѓа ова.
 8. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Изгледа ти сакаш,ама вагината не се дава бре :D Штрајкува со "глад"!Јас ти препорачувам разговор во 4 очи со неа :P

  Решението е едноставно-треба само да се опуштите и физички, а богами и психички.Ако сте решиле дека тоа е она што го сакате,направето го! Тоа си е само ваше право ;)

  Сепак мој совет ти е,пред КОНЕЧНОТО симнување од власт на хименот,да си се преиспиташ самата колку си навистина спремна на таков чекор,нормално дека тоа иде кога-тогаш,само дали е сега вистинското време-тоа би требало да го знаеш ти ;)
   
  На Istata od vcera, Srce01, doroti94 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.679
  Допаѓања:
  64.974
  Пол:
  Женски
  Доколку веќе си сигурна дека си спремна, мој совет ти е да пробате ти одозгора(не знам дали сте пробале) и така можеш да ја контролираш пенетрацијата... И ние пробувавме, не ни успеваше, ама вака го решивме проблемот :)
   
 10. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  Си пробала прво предигра?
   
  На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Пробај ти да ги рашириш колку што можеш нозете, а тој да го надрви к**от инаку без неговиот надрвен алат ништто нема да биде никогаш...
   
  На Istata od vcera и Nymph69 им се допаѓа ова.
 12. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Нема потреба да се грижиш и да се чувствуваш како неспособна. Работата е што не си доволно опуштена и затоа не бива. Мораш потполно да се опуштиш и не очекувај дека тоа ќе се случи за 2 секунди, може да потрае и одредено време, па дури и месец два да се обидувате по малку.

  Јас мислам дека не треба да избрзуваш има време за се, но ако си решена сепак тоа е твој живот. Со самото тоа што кажуваш дека не мислиш ни на болка ни на страв, веројатно се чувствуваш спремна за тој чекор.
   
  На Magnolija25 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Не мора при излегувањето од дома и баш онаква да си, готово вечерва има да биде. Така никогаш не биднало, се' се случува спонтано. Гледајте филмче, гушкајте се... И кога ќе почувствуваш дека е моментот, нека бидне. Тоа ќе се случи кога најмалку очекуваш ;)
   
  На HermioneM и Magnolija25 им се допаѓа ова.
 14. Magnolija25

  Magnolija25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Jas imam edno prasanje do vas site....malce e cudnoo ama mnogu me interesira mozebi vie bi mozele da mi pomognete...imam 21 godina i sum seksualno aktivna veke 2ipol godini bev na ginekolog nema nikakov problem se e kako sto treba..voo nedelata so decko mi imavme odnosi ii prokrvarev i osetiv mala bolka nikogas ne sme imale bolen seks ili bilo sto slicno se bilo perfektno..moeto prasanje do vas e dali e mozno posle 2ipol godini duri sega da se skinav???Prasuvav i mi rekoa deka e mozno dokolku sum imala elasticen himen....Fala vi mnogu odnapred :*
   
 15. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Сигурно тоа ти е предизвикано од нешто друго, не ми се верува 2 1/2 години да си се онадела, а да не си била скината |(
   
 16. bebus-sk

  bebus-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Огромна желба за секс,но имате голем страав...

  Епа вака девојки,јас имам 17 години и сум во СУПЕР врска од 1 година....сум ги прочитала сите овие теми и некој од нив ми ги објасниа работите кој до сега не ми беа јасни...
  Нооо
  Имам голем проблем со тоа што имам голема желба за секс,но секогаш кога ке дојде тој момент неможам да се опуштам никако...се плашам да ја изгубам невиноста,се прашувам дали го сакам доволно за да направам таков чекор,можеби сум сеуште мала...мисли ме тепаат во глава....ноо постојано мислам на тоа и многу пати ни се десило да дојдеме до тој момент ...и секогаш му кажувам дека не сум спремна..:worried:
  Глупаво ми е веќе едното исто да го кажувам,бидејки се гледа дека сум напаленаааа...се галиме,лежимее се гушкаме но незнам....
  Има ли такви како мене ?? што се пронајдоа или пак го имале истиот проблем на мој години...
   
  На sareto29292 и doroti94 им се допаѓа ова.
 17. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Ако не сите, барем поголемиот дел сме поминале низ истото. Јас пример, сум имала желба за секс, но не сум се давала зашто сум се сметала за мала. А реално, никој не може како совет да ти определи возраст на која треба да станеш сексуално активна. Доколку желбата ти е неиздржлива - повели. Доколку психата ти е повлијателна, почекај други времиња.
   
  На bebus-sk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  103
  магнолија да можно е доколку хименот ти е еластичен и доколку не си прокрварела 1 пат,ако имаше крв 1 пат тоа значи нешто друго ти е позз
   
 19. eli12

  eli12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  8
  Можеби ти пукнал некој капилар во текот на односот и тоа се случува
   
  На bebus-sk му/ѝ се допаѓа ова.
 20. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.689
  Aко си уплашена од губење на невиноста мислам дека уствари ти несакаш тоа да се случи...затоа ако вака ви е убаво со галење продолжете така,се додека не дојде моментот кога ти и психички ке бидеш спремна на губење на невиноста...ако се прашуваш дали го сакаш-значи не си сигурна,кога ќе го најдеш вистинскиот ќе осетиш дека од првиот ден ќе сакаш да губиш невиност :lol: и биди сигурна да не се каеш потоа...и не се секирај што имаш 17 год,сеуште си млада,невиноста иако денес гледам не е украс да се носи до брак :lol: сепак подобро е тоа да го направиш кога си 100посто сигурна и со вистинскиот,а не по секоја цена да ти се случи тоа,па потоа да настанат куп проблеми...good luck ;)
   
  На bebus-sk му/ѝ се допаѓа ова.