1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со губење на невиноста

Дискусија во 'Секс' започната од n.a.t.t.y, 4 јануари 2011.

  1. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.898
    Пол:
    Женски
    Се додека не си сигурна 100% дека можеш и сакаш да имаш односи не почнувај ништо, невиноста не е товар, немој да правиш ништо за потоа да не се каеш, психата ако не ти дозволува да се опуштиш почекајте, немој да се мислиш за тоа како ќе ја прифати дечкото твојата одлука, ако сакаш да чекаш чекај, а тој ако не сака да почека тогаш не е вистинскиот за тебе...Прво биди сигурна во твоите чувста, размисли дали сакаш само да се ослободиш од невиноста, дали сакаш да го задоволиш дечкото или себе си..има и други начини за задоволување на секс.потребите, може вулгарно звучи ама зошто прво да не пробате орално или рачно да се задоволите...Се додека не си спремна чекајте, не брзајте..млада си..имаш само 17 год. цел живот е пред тебе, имаш време за водење љубов. Тоа е мојот совет. Со среќа.. :)
     
  2. milojka

    milojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
  3. milojka

    milojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Vaka sakam da prasam imam decko vo vrska sme dve godini i ne sme imale sex do sega i jas sum nevina i toj no do pred pet meseci probuvavme da imame sex bese mnogu nezen so mene na pocetok osekav bolka no posle nemase i mu rekov da prestane i se trgnav posle nekoe vreme pak probavme i mu vleze penisot malku ne celosno mozam da kazam pola no potoa nemase ni krv ni nisto dali treba odma da potece krv zaso koga pojdov vo wc posle pola saat vidov na gakite imav edna mala tocka dalie e od toa no negoviot penis nema navlezeno celosno vo mene. Dali e mozno da sum se skinala.Ponatamu nemam nisto probuvano pls odg
     
  4. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Хименот се наоѓа на почетокот на вигината, што значи дека најверојатно „си се скинала“
     
  5. aliciakeys3

    aliciakeys3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    21

    Сум била во иста ситуација,само имав 18 год...мн се каам што не направив со дечкото ништо,самиот факт дека со него си 1 год нема потреба да се двоумиш верувај.
     
    На Natalil му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    И јас имав многу големи проблеми со губењето на невиноста.имав 18 год.си го сакав партнерот и сакав тој да мие 1.Но 2 месеца се измачи(го жалам сеуште)да ме скине.Секогаш почнеме и веднаш ужасна болка и одма го туркам и бев самата разочарана од тоа дека не можам никао да се опуштам и да уживам.Но бидна што бидна ме напече една вечер хахахахахах така несакајки, и ми потече така не многу црвено него нешто измеѓу.
    Но после тоа 3 ти пат се случи црвена река.Кога почна да тече крв леллелле мн се испашив.и отидов на лекар и го прашав зошто ми течеше толку крв после 3 пат.срека не бесе нисто страсно дошло до некоја мала повреда сега не се сеќавам како ми кажа,одамна беше ......но можело да биде и посериозно .така да мој совет кога веќе сте решени да го направите тоа гледајте што повеќе да уживате и најопуштено бидејки поубаво е и неболно. :) :)
     
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Сите сме напалени, не си единствена. Доколку се стегаш би ти препорачала одновно да размислиш, еднаш, два пати, 100 пати ако треба. За мене губењето на невиснота е голем чекор, јас сум конзервативна за ова прашање, светост ми е и си ја сакам. Нема врска тоа дали си ти една година во врска, или еден месец, кога ќе си спремна тогаш му е мајката. Штом се уште го поставуваш прашањето за дали го сакаш, и дали е доволна твојата љубов за таков чекор, мислам дека се уште не си психички спремна.
     
    На Mandarinna88 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Ова неопуштањево според мене, се случува заради две главни причини. Првата: (лажното) мислење дека невиноста е нешто свето. Не е. Обично мускулче не може да биде кантар за мојата „чистотија“ како жена. Баш ради ова многу од девојките после самиот чин се чувствуваат како орос*ии, а не треба.

    Втората, психолошкиот момент на кинење е многу важен. Се преоптоваруваш дали ќе те боли, дали ќе ти потече крв (тука пак улога имаат глупите предрасуди дека ако нема крв не си невина), дали ќе те сака после тоа, и ред други дилеми. Сето ова ми се има и мене вртeно низ глава, па првите неколку пати не можев ни нозете да ги раширам.

    Се` проаѓа. :)
     
    На Istata od vcera, LaraSolare, Denna и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Toksichnata

    Toksichnata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    3
    се плашам од секс затоа што ми е првпат :(

    се плашам .. незнам како ќе реагира он .. прв пат ми е не се разбирам околу тоа .. можам ли да останам бремена малце ми е срам да прашам али може ли да се остане бремена ако имаш односи со кондом ??
     
  10. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Ако не се скине кондомот, тогаш неможе. Сепак ако веќе ти е страв толку, ем кондом ем надвор нека сврши. Најсигурна варијанта :)
     
  11. Toksichnata

    Toksichnata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    3
    ми е страв да се скинам .. се плашам од моите дома ... се плашам да не ме сметаат моите две другарки за курва .. од све се плашам .. ми е страв исто така да не ме скине и после тоа да ме оставиии .. што ќе правам тогашш .. девојки ми е страв совет ?? :(
     
  12. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    А ти сакаш демек ама стравот не те остава? :^)
    Страв и задоволство не одат заедно, затоа батали го, или едното или другото.
    А муабетиве за другарките ти се излишни, нема зошто да ти судат. А типот ако те остави, биди здрава и жива, ке дојде друг.
     
    На Toksichnata му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Toksichnata

    Toksichnata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    3


    фалаа мн ..
    :talk: срцее сии
     
  14. aquafortune

    aquafortune Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    23
    Ако имаш долга врска и партнер кој пред се те почитува и сака,тогаш тој нема да те остави.Напротив,ќе станете поблиски.
    Твоите другарки веројатно знаат дека сексот е нормална потреба,впрочем никој нема право никого да осудува.Ти самата размисли си дали навистина го сакаш тоа,судејќи по твојот пост,мислам дека не си доволно спремна.Размисли убаво,сексот покрај задоволството си носи и голема одговорност.После тоа е доцна за каење. :)
     
  15. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    На твои години истото си го мислев и јас. Сега знам дека немало за што да се секирам, единствено што треба е ти да го посакуваш тоа, што кај мене баш и не беше случај, повеќе беше од љубопитност. Затоа ич да не му ја мислиш дали ќе те оставел после тоа, или дека другарките ќе те озборуваат. Па тие не ни мора да знаат ако не вртите муабети за секс. Гледај на тоа дека ти си сакала така, а тој ако реши да замине, нема светот да пропадне. Прави онака како што срцето ти вели, тоа е најважно.
     
  16. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Токсична јас тебе не те разбирам.
    Велиш сакаш еден со сето срце што би се рекло, но не сте заедно.
    А со кого извини планираш да го направиш тоа? Не знам дали е полоша опција тој, кој не ти обрнува внимание или пак некој сосем трет за кого ти немаш чувства.

    Ако ти е прв пат па мајка му стара нека е од љубов.

    Ако сакаш да го направиш направи го, стравот ќе исчезне, нормална појава е.
    Моментот кога ќе бидеш сигурна дека да, ти со него сакаш да имаш однос, ќе го снема.

    Твоите другарки не мора да знаат, зошто има да раскажувате? Нека си остане меѓу вас доколку не си сигурна.
    Што има да се плашиш од твоите дома? И тие поминале низ истото, твоја одлука е кога ти ќе ја изгубиш својата невиност.
    На крај, ако не сакаш и тие да знаат, зошто би им кажала?
     
    На Lolo5, Lovely93 и alison им се допаѓа ова.
  17. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    тотално се согласувам со ова мислење Ако ти е прв пат па мајка му стара нека е од љубов.
    Ако сте во врска, стравот ке го надминеш лесно, почните полека чекор по чекор, не мора одедншка. Прво со мазење, допиранње, па кога ке видиш дека нема ништо страшно и кога ке се си СПРЕМНА ке го направеш тоа. Дома твојте не мора да знаат кога и како, немора да отидеш одма кај мајкати и да и кажеш „еј мамо биде вака и вака се случи„ ...трај си , и за другарките исто, од каде знаеш дека некоја твоја другарка веќе не го направила тоа :wasntme:
    А он да те оставе , па сега и да се случе недај боже нешто такво има и други машки не е само он. Само гледај барем да си во врска, и да ти значи дечкото нешто.
    Јас те само тоа неможам да сфанам, заедно ли сте, разговарале ли сте на тема :?:
     
    На Lolo5 и Hipica им се допаѓа ова.
  18. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Да прашам нешто! Не за мене туку една другарка ми рече да ве прашам. Долго време одела со дечко и ама немале односи затоа што кога и да решиле па и дури кога наеднаш ќе дошло тој свршувал :tmi: Пробале и со пред игра и така без ништо ама сепак сперма протекувало! Очајна е веќе сака да има однос но ете не бивало. А и ми рече и дека кога не биле скроз голи кога таа му седела вскут и се мазеле, бакнувале наеднаш осеќела мокро тој свршил! Што да и речам?
     
  19. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Сигурно тоа му се случува од преголема возбуденост. Не треба да брзаат, но нека не се откажуваат. Нека си имаат предигра, доволно долга, нека бидат опуштени и се ќе си дојде спонтано.
     
  20. Dani16

    Dani16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Здраво на сите Јас прв пат пишувам и би сакала да слушнам некој совет од вас. Вака, во врска сум 1 година и 5 месеци имам 22 години, го сакам дечко ми најмногу и тој исто така... често пати разговараме за оваа тема. Тој сака да има со мене, но некако мене ми е премногу страв, страв од тоа како ке биде, дали ке ме боли, дека ми е прв пат и нзззз у фрка сум а премногу го сакам ... и нз како да го надминам стравот пишете што мислите