1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со губење на невиноста

Дискусија во 'Секс' започната од n.a.t.t.y, 4 јануари 2011.

  1. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.141
    Допаѓања:
    46.737
    Пол:
    Женски
    Нема ама баш ништо страшно во тоа :) на сите така ни било, веќе долго време сте во врска а и си повеќе од доволно возрасна, така да само опушти се и ќе бидне ;) И јас скоро ја изгубив невиноста, првиот пат не одеше баш како што треба , уствари првите неколку пати не одеше како што треба, сега е добро , но сеуште не го искусив она убавото,рано е така велат :^) да си знаеш дека и кај тебе како и кај сите ќе е така, ама од болка или такво нешто да не се плашиш, затоа што не е кој знае каква болка и се истрпува. Биди опуштена и најважно влажна и се ќе е ок :) Не се двоуми повеќе ,пробај :) :*
     
    На bloosom и Dani16 им се допаѓа ова.
  2. Springy

    Springy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    522
    Сакам да прашам, значи ли мал темен круг на почетокот на гакичките дека хименот се закинал? Гакичките ми беа темно лилјакови и сега не се гледа баш најдобро каква боја е тоа :( ама оди накај кафеаво можеби и црвено, не е бело, се познава нешто малку потемно од нивната боја и тоа на почетокот а не на средината. Не ме боли ништо а и не влезе целосно. Што е ова? :o :tmi: :worried:
     
  3. doroti94

    doroti94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0

    еее!!
    господ здравје да ти даде :) хахах
    да и јас сум во ИСТАТА ситација, само што мојата врска е 5 месечна :/
    и мене ми е страв од мојата не спремност ИИИ ОД ГОДИНИТЕ, мислите ли дека 17 години се таман за такви ствари ?? :/
     
  4. Teresa94

    Teresa94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    108
    Хмм па вака имаш уште 17 години а тоа баш и не е здраво да го направиш на овие години кога уште си во развиток.. Но многу девојки го направиле па ништо лошо се нема случено така да ако сакаш можеш и ти зошто да не ;)
    Прво опуштете се и двајцата, со гушкања бакнувања.. напалете се хаха и ќе ви биде полесно. Кога си во таква состојба, нема да мислиш воопшто дали ќе ти влезе или не и дали ќе те боли. Јас уште го немам тоа искуство но знам бев кај дечко ми еднаш дома и се мувавме, а тој ги знае баш тие места кои ме палат.. не се соблекувавме ништо тој почна да ме бакнува по вратот и јас навистина се чувствував опуштена па за малку можеше да дојде и до ТОА се додека ја не се освестив хаха. Значи се е до тоа,, колку си опуштена, колку повеќе си опуштена толку е полесно да влезе и не мисли на болката и стравот ;)
     
  5. Toksichnata

    Toksichnata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    3

    тоа дека си стегната и мене ми беше истото .. верувај .. само опуштено коа ќе се опуштиш ќе осетиш како ти влегува пенисот ..и најважното уживај во него .. малце ќе те боли т.е. сеа зависи до женското мене првиот ден ме болеше .. добро ова нема врска .. само тоа е најбитното да бидеш опуштена за да може да ти влезе среќно срцее .
     
  6. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Дани сосема доволно време сте заедно , сосем возрасна физички и психички претпоставувам да направиш таков чекор... Од толку совети се што ќе извлечеш на крај би било ОПУШТИ СЕ ! ;) :)
     
    На DAngel и WiseGuy им се допаѓа ова.
  7. bloosom

    bloosom Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Zddravo decki.So decko mi sum veke godina ipol i seuste sme nemale odnosi zatoa sto se plasam toa da se desi.Iako imam veke 20 godini i mislism deka ova e najsolidna vozrast za da se izgubi nevinosta seuste nemozam da go napravam toa nz zasto,premnogu se osekam stegnata i samo odlozuvam i odlozuvam,sreka sto decko mi e dovlno razumen i go tolerira seto toa ama mislam deka eden den i nego ke mu se skurci.Koga i da se resam toa vise da bidne ednas neso ke me zakoci i toa se desava vise 3 meseci.....please help me :/
     
  8. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    немаш потреба да избрзуваш, остави ги годините и дека било солидна возраст., а и дечко ти ако те сака ќе те чека дефинитивно!!!!!
    самата ќе осетиш кога ќе дојде време, кога ќе почувствуваш одвнатре. немој под притисок да го правиш тоа поради некои причини кои се надвор од тебе!!! ;)
     
  9. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    па ако си имала секс секако дека се скинал хименот.. друг начин НЕМА!
     
  10. baby19

    baby19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    zdr devojki sakam da ve prasam za sovet.Pa vaka jas i decko mi sme zaedno okolu eden mesec. pred toa bevme okolu 3 meseiuc znaci stavrn e seriozen tip i barem jas misalm deka ovojpat saka seriozna vrska.Jas go sakam i mu veruvam i pokarj toa sto ne treba.Pa sega mi spomna nesto za seks znajte :D stavrno sakam so nego no mnogu me stra i me plasi pomisalta deka posle toa ke se skarame pa nezz sto da pravam ve molam za sovet inaku sum 18 god a toj 22 ???? :)))
     
  11. moon.light

    moon.light Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    прв пат..

    значи вака... со дечко ми се обидуваме веќе втор пат да имаме односи но некако не оди, пробавме повеќе пози но не и не :( можеби јас не сум доволно опуштена па затоа имам болки ама болки кои не се издржуваат.. незнам што да правам се чувствувам како неспособна :?:
     
  12. Zahir

    Zahir Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    4
    dali pri kinenjeto na himenot treba da se custvuva bolka ili pak toa moze da pomine bezbolno? i dali potekuvanjeto na krv e sekogash prisitno ne samo posle odnosot,tuku i nekolku dena potoa? moze li se da pomine bez krv?
     
  13. A.d.e.l.a

    A.d.e.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    97
    moon light зошто си го правиш тоа себеси? душичке почекај уште барем 2 години до првиот секс малечка си колку што гледам имаш 17 години. ова беше добронамерен коментар
    поздравче и не се секирај за сексот
     
  14. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.462
    Допаѓања:
    1.514

    Може да се помине безболно ако премногу е тенок хименот или воопшто ако немаш. Да, може и еден ден потоа, не повеќе, но еден до два дена потоа може да се појави. Лично поминав без крв, а и без болка што значи дека може :)
    Па сама и си го одговорила прашањето, не си доволно опуштена. И пробај, штом толку веќе сакаш да ја истрпиш болката колку и да е голема :^), а и немораш да се напрегаш нејќе, нејќе. Пробајте пак за некое време биди поопуштена, оже ќе биде полесно :)
     
  15. moon.light

    moon.light Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Бидна денес...
     
    На saritta123 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. fashion.lady

    fashion.lady Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Zдраво девојки ако мозе да ми казете дали мозе да се скине хименот со мастурбација со перница додека имас менструација мислам дека не мозе да се скине,ама сакам да слусам васе мисленје.
     
  17. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Аман |( ,,,може ако ти влегла перницата у вагина...па внатре пуздер направила.
    Ти навистина 20 год.имаш? :o
     
  18. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.630
    Допаѓања:
    4.431
    Пол:
    Женски
    Нормално дека неможе
     
  19. fashion.lady

    fashion.lady Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    не немам 20 год имам 16. не бев сигурна затоа и ве прасав ,инаце фала ви на одговорот позз.
     
  20. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски

    Колку само немаат врска годините! Некој може на 16 години да е подготвен за првиот секс, а некој на 20 да не е! Се зависи од личноста! -.-