1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со губење на невиноста

Дискусија во 'Секс' започната од n.a.t.t.y, 4 јануари 2011.

  1. andrea91

    andrea91 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4


    i jas sum istata odeme so deckoto 2 ipol god i nikako da go napraveme ona vistinskoto ima baknuvanje,galenje,lizenje no samo on na mene,jas toa nikogas ne go pravam na nego auf...fuj...bljak i trienje na pocetoko preku oblekata potoa so raka i sega na golo i nikako ne mi dava srce da go napravam toa.........ufffffffff
     
  2. Kajafeminka

    Kajafeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    26
    Луѓе ако си ги сакате партнерите направете го тоа,што повеќе читате тука како ги болело и ред др работи толку страв ке ве фаќа....Ништо страшно не е тоа мене искрено ме болеше премногу али мој совет со кондом бидејки помалце боли..........А има луѓе што воопшто не ги боли....Али болката е издржлива ви посакувам мн среќа :)
     
  3. babibaby

    babibaby Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    6
    можеби моево мислење не е за тука ама сепак... Одев со еден дечко година ипол тој уставри и ми беше прв дечко имав 15 години и он нонстоп ми зборуваше за да имаме односи. Јас не сакав зошто бев мала а и не бев спремна на нешто такво ама он не го разбираше тоа и од коа го одбив он почна ладно да се понаша онака бевзеа дури имаше и моменти коа ми викаше за што да одиме коа не сакам да имаме односи како само за тоа да ни беше врскав... Вршеше преголем притисок врз мене... и една вечер он беше сам дома и веќе незнаев што да правам како да го одбијам ( сум била глупа да сум сега уште одма ќе сум раскинела ама на 15 години што друго може да мислиш) и таа вечер требаше да имаме секс, ама јас бев премногу напната чуствував дека тоа го правам проти своја волја само за да не го изгубам... и се обидовме и за срека не бидна ништо.. и него му беше прв пат и неможеше да погоди да влезе во мене ништо он само што ќе ме допреше за да влезе во мене јас викав дека ме боли ама и он неможеше да погоди а и валјда и јас сум била премногу стегната и таа вечер не бидна он се откажа... и другата ден ми викаше пак да се обидеме ама јас не сакав и така одевме уште 5 месеци и не се случи ништо се олади мегу нас и јас му раскинав... Па така мојот прв однос се случи со сегшниот дечко на 17 години и која разликааа со него јас самата посакав да имам односи... Во врска сме 3 години и он никогаш не вршеше притисок ја знае многу добро приказната за со бившиот.. Он самиот ми кажа дека нема да врши притисок коа јас ќе се почуствувам спремна тогаш ќе биде.. и така се случи една вечер самата го посакав тоа и бидна и која разлика... он знаеше како да ме опушти и да не мислам на болката и бидна ... И сум толку среќна што својата невиност ја изгубив со прав човек со кој што сум и ден денеска заедно и знам дека ме сака и сум имала голема среќа што таа вечер со бившиот не се случи ништо и што решив да го откачам ако се случело нешто ќе сум се каела цел живот :D ама имало господ...
    АМА ПОСТОЈАНО МИ СЕ МОТА ВО ГЛАВА ДЕКА НЕВИНОСТА СУМ ЈА ИЗГУБИЛА СО БИВШИОТ ИАКО НЕ МЕ СКИНАЛ ОН ... ЗНАМ ДЕКА ЗВУЧИ ГЛУПО НО ПРОЧИТАВ МНОГУ СТАТИИ ДЕКА НЕВИНА Е СЕ ДОДЕКА НЕ ЛЕГНЕ СО МАЖ ... СПОРЕД МЕНЕ НЕВИНА ЗНАЧИ ДОДЕКА НЕ СЕ СКИНЕ БАР ОД СЕКОГАШ СУМ МИСЛЕЛА ТАКА И ТАКА СУМ УЧЕЛА ШТО Е ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ И ДА СЕ ОТАРАСАМ ОД ВАА ГЛУПА МИСЛА ...???
     
  4. anooo

    anooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Zdravo na site
    imam seriozen problem so gubenje na nevinosta imam recisi 25 god i seuste ne sum bila so nikoj :( znam zuci cudno u denesno vreme ama sepak jas go smetam za golem problem ne sum sretnala seuste nekoj so koj navistina sakam da se sluci toa mozebi vi zvuci staromodno no sakam da bide so nekoj so jas go sakam
    koga go imav posledniot decko sakav da go napravam toa no ne bev dovolno spremna i raskinavme eve veke nekolku godini ne sum zapoznala nikoj samo eden decko no ne mozevme i se uste ne mozam
    se uste ne mozam da najdam nikoj koga i da iskocam ne gledam nikoj potencijalen
    HELPP
    [mod-kirilica:b61v598x][/mod-kirilica:b61v598x]
     
    На CrnceSK му/ѝ се допаѓа ова.
  5. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    Hема потреба да се грижиш кој што мисли,ете лично сметам дека не е старомодно,напротив :) .Kако и да е,кога си чекала толку долго не брзај ,ќе дојде и оној кој ќе те сака вистински,во спротивно чувството е тешко,јас од искуство лошо со првиот што избрзав ќе се каам цел живот.Tука нема ништо погрешно што бараш некој кој ќе те сака,и не грижи се ,ти посакувам од срце да ја сретнеш сродната душа :angel:
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  6. minniemaus

    minniemaus Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Совет за оние кои се плашат од болка..испијте 5 водки,и секако со партнерот на кој му верувате (знам полош совет нема, но сите сакаат секс а се плашат одпрвиот пат ;) )
     
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    Шо совет..
    И после едниот на гликоза,а знаеме каков е ценовникот во болница.
    Само работа да си отварате :?:
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Тука нема нишо страшно. Ни се колете, ни се бесете. Ако има чувство на страв, тогаш девојката не е спремна и не сака да има секс, и не знам што е со "логикава" дека ако се нема секс со дотичниот господин ебачиште кој уствари е сирот дркач. Се извинувам на вулгарен речник ама ајде бееее.. он не можел да чека, нека не може да чека ручек од мајка му, девојката ако дошло до чекање, ќе си ја чека..ако не ни мора. Без гајле, нема да останете неебани, calma малку.. се со време ;)
     
  9. Special

    Special Нов член

    Се зачлени на:
    23 декември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Здраво девојки ,до сега не сретнав некоја да сподели искуство како моето при губење на невиноста, па затоа сакав да слушнам ваше мислење околу ова.првите пати кога сакавме да имаме секс доаѓало до хименот и многу ме болеше ама никако не дозволив до крај да го стави од X причина па затоа прекинувавме ,но така почесто доаѓаше до тоа да имаме секс и малку по малку го стави цел(веќе причината не беше пречка) и покрај тоа што ме болеше немаше крв ниту пак осетив дека нешто се кине.како на рати да имавме дур не влезе до крај.сега секој пат кога имаме ,на почеток ме боли и после болката престанува.не сум била уште на гинеколог а сакам да одам,што мислите дали хименот е скинат или е толку еластичен па затоа при секој секс тој се шири затоа што воопшто и немав крв после толку време да кажам од две недели..? :)
     
  10. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    па ако ти го ставил цел веројатно биднала работата, не може да биде толку "еластичен". Toa што те боли да не е ради што не си олабавена?! Како и да е, оди си на гинеколог, кажи си ја маката - па тој ќе ти разјасни :)
     
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    :lol: :lol: :lol: :lol: ова од искуство ни го раскажуваш.

    Боже ми звучиш како една сцена од Scary movie
     
  12. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Не можи да е хименот еластичен..А на почетокот секогаш боли..
     
  13. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Можно е хименот да е еластичен.
    Има повеќе видови на химен, нормално сите химени си имаат отвор за да нели имаме менструација. Некои жени имаат доста еластичен химен, некои овој отвор (кај што тече менструалната содржина) им е поширок (четвртиот од прв ред од лево кон десно и првиот во втор ред мислам) па зависно од големината и дебелината можеби му е доволна да навлезе а и да чувствуваш болка.
    Секоја жена е приказна за себе со вагината и хименот.
    Плитка, широка, тесна, длабока исто како и пенисот подолг,подебел, потенок, пократок. :lol:
    И сега можеш да си споредиш поради што кои симптоми ги чувствуваш.
    Може тука само опции да набројуваме. :)

    Сепак доколку сакаш да си провериш на гинеколог можеш да ја кажеш ситуацијата и да дознаеш ништо страшно, само опуштено.
    Позз.
     

    Прикачени фајлови:

    • vidovi himen.jpg
      vidovi himen.jpg
      Големина на фајлот:
      45 KB
      Прегледи:
      844
  14. Special

    Special Нов член

    Се зачлени на:
    23 декември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Фала многу ,сепак останува само да се решам да одам на гинеколог :)
     
  15. emillyyy22

    emillyyy22 Нов член

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    decki vaka jas i mojot decko prv pat imavme seks pred dva tri dena i mene premnogu me bolese duri i neizdrzlivo a premnogu sakav da go napravam toa i mnogu se nervirav bidejki nemozev da ja izdrzam bolkata..no neznam posle toa obiduvanja konecno vleze cel i preubavol mi bese no posle prviot pat koga ke mi go stai pak me boli normalno e toa ili ne , sto znaci.. ?
     
  16. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Нормално е. Не се стискај само коа ти го става пак да за има простор да си се бутне :) И првите неколку пати може да е така не-баш-пријатно ама после веќе работата си фаќа нормален правец :)
     
  17. GladIoGirll

    GladIoGirll Активен член

    Се зачлени на:
    28 март 2014
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Zdravo decki :D nova sum na sajtov i sakam da ve prasam neshto ..
    imam decko i vo vrska sne 1god i dvajcata imame po 16 god no on e muslima za zal :\
    sakame da imame odnosi no mene vejke 2god ne mi e sreden menstrualniot ciklus,dali toa nes vlijae ili .. ? :\
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки

    Ај што е муслиман,не можам за тоа да те осудувам. |(
    А инаку мислам дека и двајцата сте уште недозреани за сексуални односи,бар тој да беше постар.
    И штом не ти е среден уште менструалниот циклус,подобро и не почнувај со односи. :geek:
    Јас не можам да те предомислам ако ти си решила да ја изгубиш невиноста,но ќе ти речам размисли си два пати пред да го направиш тоа.Дали е тој некој што навистина го сакаш и си спремна да имаш нешто со него.Немој да се изглупираш,па потоа да те фрли како искористена крпа.Ќе се каеш,но нема враќање.
    Ај да не зборувам јас многу,си го кажав моето мислење околу ова. :?: :|
     
    На anaja1 и GladIoGirll им се допаѓа ова.
  19. Nounejm

    Nounejm Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    5
    Здраво... :D
    Немам никакво искуство, а би сакала првиот пат да не е толку болен и да биде на некој начин совршено.
    Сакам да ве замолам за некои совети, да ми објасните што е како е.
    Да ми ја опише некој болката што ја доживеал иако е индивидуално...
    Исто така пробавме со дечко ми и само што стави кондом одма му се спушти...:/
    Што би можело да е причината?!
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Стрес и трема, 100%.