1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со губење на невиноста

Дискусија во 'Секс' започната од n.a.t.t.y, 4 јануари 2011.

  1. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Ама исто така и за други случаи и каде што не е прв пат еве сум чула, става кондом и му се спушта.... Можно ли е на некои машки толку да им „мава“ на психа, чудна работа. :D
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.542
    Допаѓања:
    80.581
    Пол:
    Женски
    Ако тоа му мава на психа некому, тогаш јас немам коментар навистина. :x
    Работава, ем му иска ем му стиска. :D
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. dzuboks

    dzuboks Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
  4. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Vaka decki prasanjevo koe ke vi go pojasnam ne e za mene posto veke sym krc veke odamna.Znaci mija drugarka ide so decko i veke dolgo i probale nesto okolu seksot.Mnogu ja bolelo koa i vleglo i ko malku da bila skinata a sega imala rana i sekad ja pece koa ke i go dopre tamu a ne bila skinata skros.Kazete mi sto da pravi on i bil prv i so da napravi za rabotata da ja zavrsat za da ne ja pece.Cekam soveti
     
  5. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Праша и остана жива или жив. Како сега ние да утврдиме дали е скината или полускината, колкава и е раната и зошто ја пече. Ако случајов не е троање прво што направи е да оди ма лекар а потоа да го смени дечкото, актуелниов дефинитивно нема поима од секс.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.061
    Пол:
    Женски
    Тоа не е рана, мислам дека станува збор за сувост. Не била доволно возбудена и затоа ја болело и ја пече.
     
  7. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    vo vrska so prvata clenka ova ne e trolanje tuka sum veke cetiri godini na ovoj forum.Drugo prasanje sekad li ke ja boli koa ke i go dopre ? posto doo sea e taka i care za toa kako da ne ja boli ima ? pozdravce
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Сега Те Спржив

    Сега Те Спржив Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2016
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Машки
    Слушај вака. Овие што ти викаат да не пробуваш и да чекаш, нека идат у пичку матер. На твои години природно е да се размислува за тоа, поготово во денешниов свет. Ако се сакате искрено и ако му веруваш дека нема да ракскажува и да те исмејува откога ке раскинете (извини, ама морам ова да го кажам, да бидеме, многу монгу многу се мали шансите да останете заедно до крајот на животот), тогаш јас не само те поддржувам, туку и охрабрувам да пробаш. Сексот е магична работа! Пробај ја таа магија, буквално вкуси ја... Сакам да кажам: со плука полесно влегува. А и тој нека ја вкуси.... хмм... магијата. Така најлесно ке биде. :D Се надевам дека ти помогнав. Инаку, не е прерано, верувај ми. Јас на твоја возраст еххххееехххееее.... го имаш видено каналот Ла Манж? Ете, толку широка... :rofl:
     
    На Lolo5 и Prijatelot им се допаѓа ова.
  9. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    saamooo se tii zezaj
     
  10. angel4444

    angel4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    363
    Пол:
    Женски
    здраво феминки..се надевам ќе ми помогнете бидејќи веќе почнува депресија и параноја да ме фаќа ептен.....за 2 месеца полнам 18,со дечко ми одиме 2ипол години..сакам да ја изгубам невиноста со него,но нешто многу ме плаши..прво самиот чин,дали ќе боли колку уште колку пати и слично..но знам сето тоа е индивидуално..исто така,паранојата ми е од самите обврски кои ќе дојдат со тоа,страв од бременост,инфекции или други глупости..купивме кондоми и се,но осеќам преголем страв и еуфорија..тој се смее и вика ее ако е така тоа сите трудни ќе шетаа но мене многу ми е страв од последиците кои се несакани и обврските кои следат..help anyone :(....
     
  11. angel4444

    angel4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    363
    Пол:
    Женски
    вечерва се одлучив да го направам тој голем чекор :D за скоро полнам 18,а се знаеме 3 години заедно сме 2ипол..:inlove: што би ме посоветувале,како да поминам најлесно што како да правам ме тепа некој страв и еуфорија истовремено..:(;(:sweat:
     
  12. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Земи прочитај ја книгата "Слободна како ветер" од Фишер, мислам дека ќе ти биде од голема помош:)
     
    На izmislena му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.929
    Допаѓања:
    198.493
    Пол:
    Женски
    Сaмo спoнтaнo, ништo изнaсиленo. Немa убaвинa aкo е плaнирaнo дo детaл. Oпушти се и уживaј! Сaмa ќе си знaеш штo требa дa прaвиш. Акo не се oпуштиш, ќе те бoли пoвеќе, нaредниoт пaт мoже уште пoтешкo дa ти биде. Зaтoa не мисли мнoгу штo и кaкo, пушти ги рaбoтите дa си течaт сaми пo себе.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Komplicirana2015

    Komplicirana2015 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Ајде и јас со еден проблем.
    Значи вака идеме година и 2 месеци и двајцата имаме 17 год, он е искусен јас сум уште невина.Значи порано (претходното лето) не сакав и правев сѐ за да не се случу затоа што прво идевме 2-3 месеци а второ не бевме блиски.Али сега јас сум сигурна дека сакам и плус во оваа година се зближивме и засакавме.Е арно се али има еден проблем...2 пати до сега сме пробале али на него не му се дига...Мислам нема проблем, на орално нормално му се дига али сеа коа сме пробале ќе му се дигне и коа ке сака да влезе му се спушта...Не знам стварно што е проблемот...А претходно имал секскуални односи со други и не му било вака.Е сеа разликата е што они не биле невини ,а јас сум..Одговор/мислење нешто?
     
  15. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    Има ли нешто што може да се напие девојчето ако чувствува силна болка при губење невиност?
    Или барем нешто да ја опушти за да не се стега?
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Им неколку чаши алкохол, по нејзина желба
     
    На Bozica1980 и elimkd им се допаѓа ова.
  17. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    Хахахаха, и јас го кажав истото. Станува збор за 17 годишно девојче, сепак не би и рекла да пие алкохол за да не отиде ситуацијата у друг правец.
    Аналгин, нешто дијазепам би завршил работа?
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.305
    Допаѓања:
    18.102
    Пол:
    Женски
    Па дијазепам ќе заврши работа ако сакаш да заспие. :rofl:
    Болката е повеќе психолошка, стравот си го прави своето. Не е доволно опуштена, што значи дека не може да биде подготвена. Треба да се поработи само на опуштањето, да и биде удобно, и да сака да го стори тоа; да се чувствува подготвена. А не алкохоли и лекови и не знам ти што...
     
    На Nausicaa, Bozica1980 и Petar80 им се допаѓа ова.
  19. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Значи за алкохол е МАЛЕЧКО девојче, а за кинење е во ред.
    Што може да замине во погрешен правец? Секако ќе се кине типката...нека се напие 5-6 ракии8-|
     
    На Feminka22, Oleeenka, Bozica1980 и 11 други им се допаѓа ова.
  20. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.449
    Пол:
    Женски
    2 чашки вино или 4 ако е по чашките и ништо не и е
     
    На kuc и Petar80 им се допаѓа ова.