Проблеми со губење на невиноста..

Дискусија во 'Секс' започната од n.a.t.t.y, 4 јануари 2011.

 1. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Во најголем број случаеви болката не може да се избегне, но не треба да биде неиздржлива. Иако си возбудена, не си опуштена. Немој да си вршиш дополнителен притисок веројатно ти е се до психата. Нека биди спонтано а не дојди кај мене ќе пробаме пак. Одете на вечера, излезете опуштетесе со малку алкохол ама МАЛКУ чашка до две, користете лубрикант и кондом. Предиграта нека биде подолга. И не размислувај на болката. Уживај во самиот чин. :)
   
 2. Damata so marama

  Damata so marama Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2015
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки сакам совет. Мислам дека оваа тема најмногу одговара на моето прашање. Имам 18години и веќе 7 месеци се гледам со едно момче кое е 24 години. Во тие седум месеци се караме, смируваме но не сме во врска. Има нешто во него што мене не ми дава мир, што никој друг не ми се допаѓа, имам голема желба да сум со него и вака но и во врска. И вака ми е убаво де. Кај него гледам се што сакам во едно машко (само малку би го променила). Е сега проблемот е во тоа што тој сака да имаме односи а јас сум сеуште невина. Веќе долго време размислувам дали сум спремна за тоа и секогаш кога помислам дека сум дека ми е време дека и јас си сакам ми доага мислата дека не сме во врска и одма се пресечам. Едншка пробавме но таман да почнеме јас се откажав за истата таа мисла. Не ми е страв да имам односи, спремна сум, не сум ни мала, го сакам, многу ме привлекува но проблемот е тоа што не ми е понудил врска и си мислам дека ке ме откачи и ред други работи. Еве денеска повторно истиот муабет кога ќе сме имале односи време било веќе не сум била мала. Што да правам. Ве молам за ваше мислење :l::$
   
  На Jessnow му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.372
  Пол:
  Женски
  @Damata so marama Сама праша и сама си го даде одговорот. Не сте во врска, а те прашува кога ќе имате односи? :^) Не мора и ние да ти потврдиме или кажеме, кога и на тебе интуицијата ти вели дека после тоа би те откачил.
  Те разбирам од една страна, чувствуваш голема привлечност кон него, ама вреди ли доволно за после да се нервираш кога ќе ти се случи предвиденото? Би рекла да си најдеш некого кој ќе те почитува во секоја смисла :)
   
  На candy.cane, Dust, bebaa и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.176
  Допаѓања:
  30.606
  Пол:
  Женски
  Доволно кажува и ова.
  Имај повеќе самопочит и не дозволувај некој да те убедува со нешто вакво, кога ти дошло време за тоа, па не си мала итн. Кога е време за тоа најсигурна треба да бидеш ти и лично ти да донесеш одлука без некој да те манипулира и наведува на нешто такво. :)
  Ако упорно ова ти го кажува, а често се карате, немате дефиниран однос, не знаете на што сте, може да испадне дека цело време тој е фокусиран да го добие она што го сака, па после да премине на наредната што ќе успее да ја убеди на нешто такво.
   
  Последна измена: 15 февруари 2019
  На candy.cane, bebaa, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Damata so marama

  Damata so marama Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2015
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам за советите. Но сега ако кажам дека ме е страв да го изгубам ќе испадне како да мислам дека ако не му "дадам" ќе го изгубам а не го мислам тоа бидејки знам дека и ако не му "дадам" пак ке биде со мене. Ние сме различни како ден и ноќ. Јас сум многу неопуштена, не зборувам кога сум со него а он на тоа постојано се лути. Ако ме праша нешто му одговорам а никогаш не сум започнала муабет со него како што треба. Можеби во мене е кривицата што не сме во врска. Но сепак сакам да сум со него сакам да успеам со него. Знам дека и он сака но како да се опуштам додека сум со него да не се срамам незнам како да ви објаснам но со него кога седнам блокирам како да сум глупава (можеби и сум:rofl:) Вие сте сигурно поголеми и поискусни од мене затоа барам совет како да не бидам срамежлива и да бидам опуштена
  (Малку ја сменив темава али додека сум во тема за него барем да прашам и за овие работи што ме мачат)
  :l::l:
   
 6. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.372
  Пол:
  Женски
  @Damata so marama Па ако ти имаш 18 години и си неискусна и срамежлива, тој има 24 години и очигледно нема перде, штом за односи те прашува. Не ја барај вината во себе или под некој изговор да почнеш да размислуваш како еве тој сака, ама ти си таа неопуштената. Ако тој стварно те почитува и како поопуштен, ако сакал врска со тебе, ќе те прашал, as simple as that. Но, штом за врска не дошло на дневен ред, ама 100 пати темата кога односи, не треба Ајнштајн да бидеш дека само сака да те искористи :) Биди паметна девојка :)
   
  На Tina22m, Dream-Girl, IM.TMKQ и 3 други им се допаѓа ова.
 7. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.856
  Допаѓања:
  22.542
  Пол:
  Женски
  18 години не се ни многу, не брзај. Мислам дека сакаш некој до тебе кој ќе те цени, почитува и нема да се плашиш дека ќе те напушти.
  Никако тоа што си позатворена и помалку комуникативна од него да те прави да ја бараш вината во себе.
  Сама кажа спротивни сте а можеби и не си одговарате.
  Верувај кога ќе го најдеш тој со кој ќе си одговарате целосно не ќе можеш уста да затвориш од зборување. Од искуство ти кажувам. (fingers)
   
  На Damata so marama му/ѝ се допаѓа ова.