1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со демнач

Дискусија во 'Сингл' започната од Ozoglasena Mila, 10 јуни 2019.

  1. ☆°Night°☆

    ☆°Night°☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    312
    Пол:
    Женски
    Имав слична ситуација со бивш. Додека беше со мене имаше некој правила дека со бивши несака да се поврзи по 2пат.
    Кога му раскинав ми се заканваше дека ке се убие и свашта... потоа ми пишеше од некој други бројчиња дека ако ме види со друг пред мене ке го претепа, дека јас несмеам да имам друг, а тој во една година со 2 излегуваше за секс, а ве меѓувреме мене ме бараше дека сакал мојпт прв секс да биде со него и дека ако ми бил со друг ќе ме убиел и мене.
    Мене ова ми беше пренапнато цела година, но не ме плашеше се додека не видов видео како бивш ја уби девојката со нож на нејзино работно место зошто тој ја изневерил (2години по крајот на нивната врска си фатила нов).
    Има секакви луге, тоа е тоа
     
    На SummerGirl и Zimone им се допаѓа ова.
  2. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    И како заврши сето ова?
     
  3. ☆°Night°☆

    ☆°Night°☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    312
    Пол:
    Женски
    За жал сеуште не е завршено, само малку е разладено сега.
     
    На SummerGirl и piksooki им се допаѓа ова.
  4. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Чувајте пораки во кои ви се заканува, и правец во полиција да поднесете пријава!
     
    На @ceci11, Ицолгудбејбе, "Zoki" и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Чим некој ви се заканува, делува манијачки и психопатски пријавете на 192. Ако ви се заканува на соци. мрежи пријавете пак пошто сега има посебен Информатички сектор за безбедност и криминал. Не преќутувајте, ако молчите после пишман ќе бидите .
     
    На SummerGirl, Ицолгудбејбе, Zimone и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. DiCaprio

    DiCaprio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.970
    Пол:
    Машки
    Колку години има тој? Немаш брат, другар да ми кажиш за проблемот. Пиши лп ако сакаш, кажи кој е да га мало причврстим.
     
  7. ☆°Night°☆

    ☆°Night°☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    312
    Пол:
    Женски
    Фала тии :inlove::)
    Има 19год. Немам брат. Имам татко што ако разбери ке го убие без сомнение и затоа нема да знае (кога бев помала имав проблем со bully и од таму си знам).
    Во секој случај се снаоѓам сама и се надевам дека ке се одлепи за брзо време, уште малку ми остана до факултет па тогаш во друг град ке биде полесно.
     
    На SummerGirl и DiCaprio им се допаѓа ова.
  8. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.110
    Допаѓања:
    18.293
    Пол:
    Женски
    Пријави во полиција нека има како записник, кажи и на татко ти. И јас имав еден бивши кој не прифаќаше да раскинеме па ме следеше и закануваше, дури и ме нападна физички. Со помош на другар кој е полицаец заедно со него во станица го пријавив го собраа го истресоа малце и од тогаш не ме ни погледна. За такви само ќотек друго не помага.
     
    На SummerGirl, cresa-jagoda, Nigredo Odor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. ☆°Night°☆

    ☆°Night°☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    312
    Пол:
    Женски
    Не можам да го пријавам...
     
  10. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.078
    Пол:
    Женски
    Зошто? Мисли твојата сигурност да биде на прво место.
     
  11. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.027
    Како нрможеш? не си играј играчки. Кажи на родителите и во полиција
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ☆°Night°☆

    ☆°Night°☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    312
    Пол:
    Женски
    Неговите родители се разведени татко му рабори вполиција и се мразат така да можи многу поголемо да биди за нрго од колку што треба
     
  13. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Трпиш закани дека ќе те убие, секојдневно психички те малтретира, а ти уште па го жалиш...
     
    На SummerGirl, bicycle, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  14. ☆°Night°☆

    ☆°Night°☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    312
    Пол:
    Женски
    Update: ме блокнал на фб денес или вчера
     
  15. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.274
    Пол:
    Женски
    па ти требало прва да го блокираш.ако е тоа демек сега нема да ти досадува,мило ми е за тебе.на моите демначи не им ќутам,но искрено се плашев некои да не ме нападнат .а за одбрана ме бива со устата некого да му ги кажам сите вистини и совет до оние кои имаат таков проблем бидете дрски ако треба и секако доволно јасни вашето не да е потцртано и дефинирано.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ☆°Night°☆

    ☆°Night°☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    312
    Пол:
    Женски
    Блокнував дури не сфатив дека ако е блокнат наоѓа други начини неочекувани да се појави.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Пријави го шутракот во полиција,но прво кажи и на твојата мајка,се надевам нема да каже на татко ти.
    Или пак таа нека одлучи дали треба да знае за тоа.

    Не ги толерирајте ваквите психопати,колку ќутиш зема поголем замав.
     
    На LITIUM му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Не сум имала демнач јас лично , но знам отприлика како изгледа кога си во таква ситуација . Моја другарка имаше демнач . Дечкото беше муслиман , таа православна . Бидејќи еднаш излезе со него ( некако ја убедил дека е православен ) , и се закануваше дека ќе кажел на татко ѝ и брат ѝ дека она излегувала со цело негово друштво , каде сите се муслимани . Јас и тогашниот мој дечко ( сега сопруг ) и помогнавме , јас му кажав на дечкото мој бидејќи бев сигурна дека го знае шупакот ( мм е стар тетовчанец ) , му ја објаснивме ситуацијата од корен , он го нашол и му рекол дека ако не нѐ остави на мир мене и другаркава , ќе биде лошо ( тој и мене ме аднуваше на фб од милион профили , ми пишуваше дека и другарката и мене ќе не е**л , снимал , после ќе праќал на други , ќе кажел на нашите и сл . ако не ја убедам другарката да иде со него пак ќе не начекал сами и ќе не тепал , ќе не киднапирал и слични бесмислени приказни ) . Кога видел со кој си има работа , едноставно испари .

    За демначи , пријава во полиција не помага , ова не е Шведска , Македонија е . Секој ќе најде врски и ќе помине со разговор во станица и кафе . За демначи , некој посилен од нив е решение . Не мора да е истепан , доволно е да е предупреден со зборови . Бегаат како пичкици после тоа . Особено кога оној што ги предупредува е познат како тепач . Мм не дека е тепач , туку тренираше кик бокс во тој период , и од таму се знаеле со тој муслиманот . Другар негов и мм заедно тренирале . Веројатно го гледал таму .
     
    Последна измена: 24 јануари 2020
    На SummerGirl и DiCaprio им се допаѓа ова.
  19. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Јас имав една демначка пред 2-3 години. Ја пријавував во полиција и во Бардовци да ја соберат ама никој не се замара. На крај да не бидам јас како машко, пуштив една другарка да се претстави како моја нова девојка и да и се закани и од тогаш ја нема.
     
  20. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    1.247
    Пол:
    Машки
    Си чекам автобус, и доаѓа едно девојче си грицка, некои бадеми ли лешници ли кикирики не знам, ми се допадна при самата нејзина појава, ставот, гледам по тренерки и ранец сигурно доаѓа од некој тренинг, а и така спортски тип е.(Претпоставувам боречка вештина, и јас имам тренирано па од таму и таа претпоставка).

    Сакам да и пријдам и да и речам здраво, ама како бре на автобуска станица, самото тоа што ќе и пријдам си мислам дека е необично и непријатно за неа, сакам да ја прашам што тренира да сврзе е муабет пошто баш онака баш супер типпка ми се гледа, (cool што би рекле америве). И така се качи во автобус и ништо не и кажав а баш за малце ќе ми се испуштени првата буква од здраво (јас ако првиот пат не кажам здраво, а сум ја гледал и она приметила дека ја гледам, веќе наредните случаи ми е премногу глупо и непријатно, и се повеќе повлечено настапувам)

    Така повеќе пати се случи еднашка ми избега мојот автобус па се качив во нејзиниот, друг пат се качив во нејзиниот а таа веќе внатре, се повеќе и повеќе изгледаше како да ја следам, седев и пред неа еден спроти друг така испадна немаше место, и пак ништо не и кажав, почнав да приметувам дека не само што и на мене ми е непријатно туку на неа уште повеќе кој знае и што си помислила за мене и така кога и да застанев на иста автобуска станица почнав да не ја приметувам ни да ја погледнувам но се мислев дека дури и самото мое присуство ја вознемирува, и така решив веќе да одам пешки на следната автобуска станица та од таму да фаќам автобус и многу порано од нејзиното време или многу покасно, но пред тоа да го направам решив барем да и се прикажам и да и се извинам за немирот што можеби и сум и го направил, и така чекав да дојде нејзиниот автобус да влезам и да и се извинам но таа од никаде се појави се качи во друг автобус и тогаш веќе реков ете не требало ни да и се извинам и баталив си се качив во друг автобус се симнав на друга автобуска станица да сменам автобус и оп таа таму, и сега навистина испадна дека ја следам, побрзав се сокрива да не ме гледа, си се качив во автобус и џомка да ме нема дома.

    Еве веќе некое време не ме гледа успеав да си одам покасно од нејзиното време, и плус веќе некое време патот не ме носи натаму.

    Ја користам оваа прилика да и се извинам за можниот стрес што го доживеала поради мојата глупост и срамежливост да го кажев тоа здраво ќе ми речеше да се откачам и таму ќе беше завршена работата, сакам да се извинам и за сите тие момци и девојки кои како мене испаднале демначи поради нивната срамежливост и несигурност и мислењето дека ако биле на подобро место ќе кажеле барем едно здраво...

    За овие погоре опишаните кој ќе сечеле раце и други бизарни работи не можам да се извинувам за нив е потребна установа...
     
    На LITIUM, Doozy, Dust и 6 други им се допаѓа ова.