1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со ерекцијата

Дискусија во 'Секс' започната од snegulcence, 18 јануари 2010.

  1. fezolol

    fezolol Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Ерекција зависи од многу фактори како расположение, колку те пали партнерката во моментот, колку си напален самиот, дали имаш некој страв, стрес или мислиш на нешто, што си јадел, пиел, и кога си свршил последен пат.
     
  2. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Dali e vistina deka ako nemas podolgo vreme seks, primer 4meseci svrsuvas prebrzo I nemozes da se kontroliras?
     
    На Tigerspassion и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
  3. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Те лаже.. После трето свршување цефката е чиста и спремна за огномет.
     
  4. mentalmk

    mentalmk Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2018
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    228
    Пол:
    Машки
    Јас мислам дека е можно тоа, но со тек на време пак ќе се врати во нормала, само редовен секс му е мајката :)
     
  5. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    може од стрес или страв да се има проблеми со ерекција, секако и други фактори, кај нас нема таков проблем воопшто
     
  6. EMMA EMILY

    EMMA EMILY Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2017
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    Iskreno, malku mi e nezgodno na temava za pisuvanje, ama so denesnovo stresno sekojdnevie se slucuva da nemame redoven odnos na sekojdnevna osnova ili barem nekolku pati redovno. Ama za sreka nekoj prijatel na mojot partner zemal sekojdnevno po edna tableta od nekoj preparat sto bil na prirodna baza. Pa, mojot partner se rasprasal podetalno, Hronoerekt se vikal. Yess deka mojot partner si mislese deka tabletite ke go napravat "gorilo", ali mene mi dobre mi dojde zasto sega ne propustame ni den. Mozam duri da recam deka e napaden. Mislam ne e sramota ako sekojdnevniot zamor i stres go resavame na vakov nacin i go podobruvame seksualniot zivot
     
  7. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    А знаеш ли што содржат тие препарати?


    И зошто морате секој ден да имате секс? Треба да имате секс кога и на двајцата ви се сака, а не да се присилувате на сексуални односи...
     
    На ЕденЧлен, Animali и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  8. EMMA EMILY

    EMMA EMILY Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2017
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    @Dust
    Baba mi pokojna imase eden med selo od cistite planinski predeli koj go davase samo na maskite vnuci. Za zenski ne bese namenet oti imal nekakvo dejstvo za koe sto togas ne mi bese poznata pricinata. Ednostavno edna druga baba i rece na trevata babin zab e pasena pcelata na zenski deca da ne go davas, samo za maski e preporacliv.
    Vo ovie tableti osven nekoi drugi vitamini i sostojki od drugi bilki googlam i gledam deka ima i babin zab koj go potpomagal lacenjeto na testosteronot. Imalo i miura puama sto bila nekoja bilka od juzna amerika sto na nekoj indijanski jazik od tamu znacelo drvo na plodnosta. I mi tekna na filmot apokaliptiko koga na toj deckoto od plemeto sto nemase deca mu davaa nekoe rastenie drvo na plodnosta.
    I da ti odgovoram na vtoroto prasanje ubavo ni e duri i po tri pati na den:$:whew:
     
    На DanceT му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Штом ви е убаво сексајте се без "суплементи" ..
    Затоа што еден ден ќе плачете..
    Тоа е хормон, еден ден може дечко ти да има доста лоши последици...
    И да..не страдаат само жените од хормонален дисбаланс.
     
    На Роберт 7, cresa-jagoda и Animali им се допаѓа ова.
  10. Antonio1980

    Antonio1980 Нов член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Здраво
    во последниов период сум презафатен со професионални обврски, работам и дење и ноќе, башка домашни обврски и тоа доведе до поголемо ниво на стрес и анксиозност. Никогаш не сум имал проблеми со ерекција, баш во опуштени периоди, пр. ова лето, сум имал екстра ерекција и сексот ни идеше како подмачкано. Ама сега како наеднаш да ми ја снема. Ова стресовиве ме убија. Не е проблем со мене, туку партнерката сака секс, сакам да ја задоволам, скоро месец дена не сме имале секс.
    Ќе ми даде ли некој совет како да го надминам ова, нешто корисно за добра потенција?
     
  11. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Виагра? Или како год... Оди во аптека и прашај.
     
  12. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Ореви и мед.
     
    На Antonio1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. makedon81

    makedon81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2019
    Пораки:
    290
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Машки
    Фстаци , кикирики; бадеми мед таналва и лупај :D
     
    На Alex.T и Antonio1980 им се допаѓа ова.
  14. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Прво и основно, спиј доволно, не се нервирај затоа што и да се нервираш и да не се нервираш пак истото ќе се случи...
    Ако пиеш и пушиш, одма да прекинеш.. една чашка па и две е ок, ама повеќе немој
    Практикувајте повеќе орален секс, т.е таа на тебе..секако и ти да и возвратиш на адекватен начин
    Јади повеќе јатки (лешници, бадеми, ореви, па и кикирики) и чоколадо...

    Едноставно земи си ја партнерката петок попладне (секако дека може било кој ден)на продолжен викенд, тој ден пушти го мозокот на пасење... одморете и двајцата..
    Во сабота правете нешто заедно, нешто што ќе ти ги оттргне мислите од проблемите и нервозите.. гледај да го држиш мозокот "зафатен" со неа..т.е да не мислиш на друго..
    Однеси ја на убава вечера или уште подобро, биди маж и зготви нешто..или гответе заедно, ќе ти помогне да не мислиш на проблемите што ги имаш..
    Сето тоа залејте го со малку винце за опуштање.. наполни ја кадата, релаксирај си ја жената...
    Дај и ја најдобрата масажа што ја имала во животот, проследена со орален секс и стимулирање на сите ерогени зони...обиди се да направиш да постигне неколку оргазми, измори ја и исцеди ја до степен да и се приспие, макар и да не е тоа класичен секс (мислам на оној со пенетрација) :D
    После толку време посветено на женското тело, ако немаш ерекција оди да испиташ ниво на тестостерон.. може сепак не е до проблемите и нервозите..

    Жената можеш да ја задоволиш на милион начини, за разлика од мажот што ако нема ерекција нема да сврши..

    И пред се, разговарај со неа за проблемот кој што го имаш. Кажи и дека имаш проблеми и си под стрес, прашај ја што мисли таа за тоа што цел месец сте немале секс и до која мера и смета..
    Прашај на кој друг начин би и годело да ја задоволиш и направи го тоа.. не е се во самата пенетрација.. не дека не е важна, но не е се во неа..
     
    На Poyraz Karayel, cresa-jagoda, Dadusicka и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Ај жити све не си играјте со креми, таблети и спрејови од интернет, особено за гениталии наменети.
    Точно дека некогаш може да најдете корисни производи ама во тој случај распрашајте се или истражете го составот. Не нарачувајте слепо.
    Во врска со проблемов.
    Водете здрав живот, имајте отворен разговор и разбирање меѓу себе, во период под стрес најдете време и начин да се опуштите и ако подолго трае и е можно да е физички проблем, има лекар па и психолог ако треба.
     
    На Dance27, MilaЗ, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. me again

    me again Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2018
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Машки
    Da, imam problem so erekcijata, 90 % od denot mi e vo erekcija, bez razlika na sto mislam..dali bilo zA seks, vo vrska so domasni obvrski ili problematiki od rabota...vazno erekcijata ne miruva.
     
  17. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.073
    Допаѓања:
    1.251
    Tribusteron60120caps-360x360.jpg 61xk1lQQHwL._AC_SL1500_.jpg Babin zab,ja podobruva erekcijata i e priroden suplement.
     
  18. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Се пофали..а доби некоја лп?:D


    И баш ме интетесира... со таков надрвен шеташ?
     
    На SummerGirl, cresa-jagoda, Mr. Right и 5 други им се допаѓа ова.
  19. Poyraz Karayel

    Poyraz Karayel Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2018
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    890
    Пол:
    Машки
    Колку убаво објаснува оваа Даст, на крај ќе добијам ерекција од постов... :clap::D
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Немој само да бараш после кандидатка тука за да ти го спушти:lol:
     
    На SummerGirl и Poyraz Karayel им се допаѓа ова.