Проблеми со ерекцијата

Дискусија во 'Секс' започната од snegulcence, 18 јануари 2010.

 1. maryjane

  maryjane Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  Истиот приблем го имам и дечкоми веќе 6 мецеци.Што не пробавме ,што не направивме не може и не може.Губам надеж а токлку многу го сакам и толку многу ми е погоден во се дури ми се иде да се фрлам во Вардар!
   
 2. etjena

  etjena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  48
  Ако се фрлиш во Вардар него сигурно нема да му се дигне. 6 месеци не е еднаш-двапати. Треба да се открие дали е од органска или психичка природа. Имаш добри уролози во Ре Медика. Знам дека тој ќе каже не можам, не сакам, срам ми е, ништо не ми е итн ама одвлечкај го на лекар. Нормално ова не е инстант совет од типот - купи си вијагра ама може си има човекот сериозни проблеми па колку побрзо ги откриете полесно ќе ги отстраните.
   
 3. maryjane

  maryjane Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,не ни очекувам да го направи тоа.Многу се срами.Пробавме секако значи до сега,има ерекција но не ја задржува цврстината поволиот орган( еректилна дифузија).Разговараме отворено за тоа,на почетокот ај нови сме,не се знаеме( иако пред да се фатиме се познававме 2 години).Водевме борба,не сакам да му врсам притисок бидејќш така ништо нема да постигнам го знам.Дојдовме до чинот признавање,сфати дека мора да оди на лекар за да установиме каде е причината органска или психичка.Меѓутоа ,неможе да отиде до матичен да земе упут,срам му е(е што ќе речам како ќе речам и сл) .Не сакам ама немам трпение веќе,секој почеток ни е осуден сакам да си најдам позитивност,ама ова со себе си влече и милион болести понатака ако не се санира на време,а врската ни е сериозна. :|
   
 4. etjena

  etjena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  48
  абе во приватна болница не бараат упат
   
 5. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Ова сакав и јас да го пишам...
   
 6. maryjane

  maryjane Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  Ама без упут е многу скапо,а за да отиде да се прегледа треба да каже на неговите дека зема од платат...веќе ако каже на неговите....Си имам јас проблем не знам како да му докажам дека ако направи муабет со татко му ќе му помогне мн повеќе од мене,Се трудам по 100 пут ти го пишувам ова ,живци кинам ,пошо безизмерно го сакам и многу ми значи.Ама тврдоглав си е тврдоглав.Ваља треба да помине уште време да му дојде јајцето на г**т.Најнормално си правиме муабет за тој проблем и ке му речам крајно време е да отидеш на лекар ,барем со татко ти ако не со мене...е сеа лето вака така чекај нека помине....аман веќе!!!!!
   
 7. majamatej

  majamatej Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  КУПИ МУ ВИЗАРСИН ОД 400 МГ :D НЕКА ГО ПОДЕЛИ НА ЦЕТИРИ ДЕЛА ПО 25 ПРОВЕРЕНО ИМА ЕФЕКТ :lol: ОКОЛУ 400 ДЕНАРИ Е
   
 8. maryjane

  maryjane Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  а како се пие?
   
  На anee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  725
  Девојки ова не е толку лесна тема прво, а сигурно не е за смеење а ни за земање на лекарства на своја рака.Значи најлошо што може да му се случи на машко е да не може да постигне или да одржи ерекција. Многу сериозно си го сфаќат тоа, а и ако се случува НЕ САКАТ ДА ЗБОРУВААТ за тоа и за одење на лекар да не правиме муабет. Значи еве малце бидеќи ги знам овие работи да ве подучам.
  Секоја еректилна дисфункција може да биде прво од органска или од психичка природа. Разлика помеѓу нив е утринската ерекција. Секое машко во текот на ноќта добива 5-6 спонтани ерекции вклучувајќи ја и утринската ерекција. Значи прво или прашајте го дечкото или забележете дали ја има утринската ерекција. Ако има, а сепак има проблеми во сексот тогаш станува збор за психичка еректилна дисфункција: стрес, напнатост, често и страв дали ќе постигне ерекција.
  Ако утринската ерекција изостанува е тогаш веќе има посериозен проблем. Тоа е органска еректилна дисфункција. МОРА да го убедите да оди на лекар. Најчесто се работи за хормонален дисбаланс каде е намален тестостеронот.
  И како напомнување редовно конзумирање на алкохол и дроги СЕКОГАШ доведува до еректилна дисфункција.
  Се надевам дека барем малце ви помогнав :)
   
  На zefkey му/ѝ се допаѓа ова.
 10. maryjane

  maryjane Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  Дечко ми ја има таа утринска и секогаш ми вика дека се чувствува најспособен насабјле и тогаш може се да направи.Значи според твоите зборови тоа е од психичка природа.Хм,како и не би била кога постојано иде прва на работа нема време да се одмори асално а сака да шета ....Патем девојки ние имавме однос :$ да ви се пофалам и беше топ,ама баш поради тоа што не беше очекувано( а кога знаеме каде води предиграта секогаш сме осудени на неуспех).Значи морам да го носам на планина да гледа малку зеленила дечко ми :rofl: .Се подоправаме без никакви хемикалии ...Ве сакам :D
   
 11. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  725
  Баш ми е мило :) чим е таква работата гледај опушти го, не се договарајте за секс, дај му до знаење дека уживаш само во галење и такви работи нека не осеќа стрест поради тоа дека следува секс. Имајте секс кога не очекува воопшто. Пример во вц од кафич, кога доаѓа кај тебе пример пречекај го само по долна облека ( панделчиња, подвезици, црвено-црно) :D и веднаш фрли му се. Смени нешто. Или па најчесто кај машко делува она го сака тоа што не може да го има. Провоцирај го дразни го, ама кажи му дека нема да имате секс. Најчесто психичката еректилна дисфункција е всусшност страв и загриженост дали ќе постигни ерекција нешто слично со женските кога не можат да постигнат оргазам. Само треба да го опуштиш да и му кажиш дека нема никаков проблем. :)
   
 12. maryjane

  maryjane Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  Само сега имаме сосема друг проблем немозе да поднесе кондом... а јас пез кондом некако не се дрзнувам да се опуштам,пошо многу ми е страв,ЛОГИЧНО НЕЛИ?! И сега малку со тоа ќе водиме борба додека најдеме кои ке му бидат по добри за да осеќа повеќе и да не се умара и со тоа...Ама во глобала ок е задоволна сум ,јас бев очајна сметав дека нема да имаме никогаш да водиме љубов ...И така ..СРЕЌНА!!!! :D :rofl:
   
 13. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  725
  Хахахаха е јас да ти кажам во тој поглед катастрофа сум, досега сум имала 2 врски од која едната скоро 7 год и еве сега година нешто со вториов, ама и во двата случаи јас сум таа шо одбегнувам кондоми :D :D :D Само првите 6-7 месеци со новиот дечко користевме редовно кондом, а сега единствено ко ќе ми се плодни денови. Искрено мене ми е поубаво без кондом :worried: Ама не ме гледај ти мене, вие пробвајте кондомчиња. Мислам од Спортекс имаше едни улта ултра тин... :D
   
  На turbulentno му/ѝ се допаѓа ова.
 14. maryjane

  maryjane Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  Пробавме,ама нисто неможам ми вика не осекам ништо :D и што да му кажам кога гледам дека се мачи,срце мое !
  А за без кондом јас сум мноооооооооогу скептична ,башка и хипохондрик сум не виден.Секоја болест си ја лепам на себе и кога ќе видиш подобро да не внесум непотребна нервоза и напетост у врска...Ќе видиме поната,сега за сега добро е,незнам како ке продолжат да се одвиваат работите дали ќе напредуваме или ке заостануваме па ќе ве известувам.И сакам да напоменам да не се земаат таблети без претхотно да се посети медицинско лице,свашта се дешаваат, не дај Боже!
   
 15. stylus

  stylus Нов член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Devojki videte ova e za site vas!!!!!, vaka jas sum masko i bi sakal da vi pomognam i da dadam edno moe viduvanje na celiov problem so koj se srekavate .!!! Ako na vasiot decko ne mu stanuva pe***ot toa znaci deka e prezasiten od SEX so vas !!! Edna od varijantite e da si stavite sexy dolna obleka i pravite sex koj sto do togash ne ste go pravele kako vo : wc, park itn.. .a drugata varijanta e da odmorite so sexot BAREM EDEN MESEC zatoa sto problemot ne e vo penisot tuku vo negovata glava toj e prosto zasiten od sex !!! dajte mu odmor ako treba i NASILA posle eden mesec sve ke bide oki . JA GO IMAV ISTIOT PROBLEM NEMAV SEX 3 MESECI A POTOA BEV KAKO LUD I ZDIVEN ZA SEX !!!!!! TOA E TOA NAKRATKO NAPRAVETE GO I SO SIGURNOST KE SI JA ZADRZITE LJUBOVTA DO VAS POZDRAV I CEKAM REZULTATI OD VAS SO SREKA !!!!!!
   
 16. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.119
  Допаѓања:
  4.871
  сметам дека дрши вода ова кажаното мислам се што е ново возбудува. мислам сенадевам дека водите грижа да еднаш месечно бар купите нова танга , подвез или било што а да не збориме за место и поза сексот не е само тури вади. сексот е многу повеќе од тоа ;)
   
 17. maryjane

  maryjane Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  Хм,не дека не ве подржувам во ова дека ВОЗБУДАТА СИ ГО ПРАВИ СВОЕТО,ама јас сум т.с. мојот дечко дека има секаде исклучоци.Ние не можевме да имаме односи ни првиот пат кога пробавме после извесен период од врската..Значи нема од што да се презасити ниту тој ,а ниту јас.Доволно се познававме и доволно бевме блиски,ама тоа психата машка е многу чудна ствар и дури сега сфатив некои работи за мажите.Човекот учи додека е жив. :D А и пред да напаѓаш било кого и што потенцирај дека секогаш постојат исклучоци :$ .Ти си само еден пример ,а има мал милион такви.А другото што сакам да ти го кажам е дека со разговор можеш да постигнеш СЕ ВО ВРСКАТА,само додека се стигне нивото на ИСКРЕН муабет е тешко со вас мажите.ТРЕБА ВРЕМЕ ! Не напаѓам,сакам само да кажам дека сме различни затоа и се привлекуваме...НЕЛИ?! :)
   
 18. maryjane

  maryjane Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  juhu ,kaj se izgubivte be lugje! Jas sakam da se pofalam deka se e OK sega so decko mi i so mene i kondomi podnesuva i zadovoluvanje i odnosot i se e vo red! Vi blagodaram sto bevte so mene!!! VE SAKAM
   
 19. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  црвена секси долна облека и добра спална :D
   
 20. popaj-maja

  popaj-maja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  16
  mislis na vizarsin od 100mg i cini 436 denari vo zegin i neka go podeli na cetiri ednakvi dela za da dobie po 25 mg za da mu iskoci poevtino inaku ima i apcinja po 25 mg i cini okolu 250 denari zatoa od 100 mg e poisplatlivo se pie eden cas pred seksualniot cin i efektot rae samo 60 minuti i nema nikakvo stetno dejstvo i ne reagira dokolu deckoto ne e zapalen znaci ako go ispie zapceto i nema predigra nema da ima erekcija ( nema da mu se digne )
  apceto vlijae na muskulot na penisot taka da sto go opusta i dozvoluva pogolemo kolicestvo protok na krv i ne stvara nikakva zavisnos zatoa od iskustvo preporacuva da proba so doza od 25 mg i ke go vidi efektot a se nadevam i ti