1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со ерекцијата

Дискусија во 'Секс' започната од snegulcence, 18 јануари 2010.

  1. 12masima

    12masima Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    29
    па вака.. и јас имам еден проблем одиме веќе 3 години со дечко ми, и сега во последно време , кога сакаме да имаме секс,знаете прво предигра, е сега осекам дека се му е станат , но кога јас ке почнам со орален му паѓа , ии после веќе не можи да му стани... ова веќе еден месец... далин е можно бидејки се гледаме на подолг период..или што др нз....
     
  2. micky

    micky Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    zdravo..nov sum na sajtov i sum masko...i jas go imam istiot problem so erekcija..pred da imame seks mi e dignat a koga treba da vlezam fvo nea mi se spusta ili koga oralno me zadovoluva brzo svrsuvam i mi se spusta
    ..toa e veke podolgo vreme a se gledame so devojkata veke godina ipol..pomgnete ve molam ili dajte mi nekoj sovet,...fala
     
  3. Assassin

    Assassin Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    11
    Дечко ми од порано си вежбаше со пенисот, го стегаше 5 секунди па 5 секунди пауза па 10 секунди и 10 секунди пауза и тако далје до колку шо можиш, или цел некоја. И кога мастурбираше пред да сврши го стегаше, си се вежбаше и сега то можи да го должи и сексот ни трај подолго. Просечно машко свршва за 4-5 мин тој го должи дури и за пола сат :) Викаме за без паузи.

    А за некој ако не му станва, или му паѓа то можи и поќе да е од стрес. Знам пријатели поради стрес од на работа понекогаш сабајле не им станва или пак во текот на секс им паѓа. А можи да паѓа и од преголема возбуда :D
     
  4. micky

    micky Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    a moze da mi objanis podetalno kako go stega i na koi mesta go stega mislam so sto go stega..I za stresot mislam deka ne e tolku ali moze da e od vozbuda..ali neznam kako da ne bidam tolku vozbuden kako mozam da go napravam toa..fala :)
     
  5. Assassin

    Assassin Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    11
    Е нема како да објасни :D треба самиот да пробаш да си го најдиш мускулот, опушти се и не пробвај целиот да се стегаш од стомакот надолу, туку само тој мускул (PC мускул се вика). Вежбање треба :) (после можиш и во женското да го мрдниш иубо да и дојди ;) ) :) Истото и кај жените можат да си ја вежбат :lol: за посилни оргазми :rofl:
     
  6. micky

    micky Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Fala mnogu bas ke probam da vidam ...fala sepak ;) :D
     
  7. smok123

    smok123 Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Pocituvani, pred 2-3 dena pri mastrubiranje nemozam da ejakuliram(nemozam da ja isfrlam spermata nadvor neznam dali se vraka nazad) a poradi toa sto me faka panika nemozam ni da postignam maksimalna erekcija. Seto toa pocna edna vecer mastrubirav mn vreme dodeka da ja isfrlam spermata i od togas da pati po red ne isfrlam sperma. da ne doslo do nekoe preopteretuvanje, ili se doaga od gornata glava, neznam dali e nesto seriozno ve molam za sovet
     
  8. ivanmak

    ivanmak Нов член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Vekje podolgo vreme osekjam deka nemam Dobra potencija, a ako mi se pojavi ekekcija PO kratko vreme ja snemuva,se chustvuvam mnogu frustrirano. Ke go postavam vechnoto prashanje Za reshavanje na ova seksualna disfunkcija,no od poinakov aspekt- Ne mi treba teorija Za objasnuvanje na problemot, tuku pochituvanje na narodnata pogovorka:Prashaj patalec a Ne gatalec....zatoa molam nekoj da go spodeli so mene svoeto pozitivno iskustvo Za reshavanje na ovoj problem NO SAMO SO KORiSTENJE NA BILKI I PRIRODNI PRODUKTI ....bez viagri I slichni hemii...shto Bi se reklo-naroden lek, lek koj nekomu mu pomognal. Dali nekoj chul mozhebi Za takov lek da go reklamirala bikarkata Baba Rada?
    [mod-kirilica:3diftko9][/mod-kirilica:3diftko9]
     
  9. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    problem so potencijata i erekcijata

    Tи сакаш да го решиш проблемов или да си ја стоплиш душата со чај? Ако мислиш дека ќе се среди со растителни препарати и бараш билки од Баба Рада наједноставно би било да и се јавиш и да ја прашаш.
    Но ајде, да не бидам гаталец кај што не ми е местото, еве оставам паталец да ти каже.. :)
     
  10. ivanmak

    ivanmak Нов член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    chudno... zar nema nikoj pozitivno iskustvo Za mojot problem ... da... stres,nedovolna vozbuda,prezasitenost , nazainteresiranost, strav od golemata obvrska parterkata da bide zadovolena....razbirlivo...no Za libidoto mora da postoi neshto opiplivo...neshto shto ke pomogne da se 'nabilda ljubovniot muskul' ,i posebno samodoverbata...molam Za pomosh od dobranamernite I izlecheni 'patalci' ...odnapred blagodaram Za razbiranjeto
     
  11. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Јас не сваќам каков одговор мислиш дека ќе добиеш на женски форум ? Кои паталци , девојки со проблеми со ерекција ? Дечко на погрешно место бараш одговор и решение. Најубаво да си идеш на лекар и да си се консултираш што и како
     
  12. ivanmak

    ivanmak Нов член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Sorry !!!! Thanks, taka I ke napravam....a vam cuci VI pozheluvam prijatna zabava))) :hai:
     
  13. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    3.101
    Пол:
    Женски
    Zdravo mojot problem e sleden:
    Veke 2 meseci imam odnosi so partner koj pred mene bese seuste nevin no ne go gledam toa kako pricina za toa sto toj ne moze da svrsi.. stv ne znam sto da pravam,inace dignat mu e celo vreme toa e vo red...aj sovet :\
     
  14. little-girl

    little-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Идеме 4 месеци .. до сега сме немале сексуален контакт се до вчера.. на почетокот се беше во ред .. ии мојот дел од работата и неговиот .. но кога го стави кондомот му се спушти..навистина незнаев што да правам .. а и он беше изненаден...а и разочаран.. се облече набрзина и почна да ме гушка..толку ми падна непријатно што незнаев што да направам...седнавме да разговараме .. не беше мн таинствен ми кажа дека прв пат му се случило .. ии дека не било до мене туку до него .. потоа цело време молчеше..се обидував да го разубедам дека на секому му се дешава или дека не било пишано првиот пат да ни биде тогаш ..но тој беше видно разочаран....навистина неможам да разберам зошто се деси тоа...ии не знам како да се понашам во таква ситуација.. на бившиот му се немаше десено тоа.. прв пат се срекавам со вакво нешто...што да правам ако се деси повторно .. неможам да го гледам разочаран од самиот себе си ..чуствувам вина.. морам некако да му помогнам .. ама незнам како :(
     
  15. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.223
    Допаѓања:
    124.267
    Не е твоја вина, а ни негова. Се случува, особено ако ви е прв пат. Стравот дека нема да биде добар е поголем од желбата за секс, и место да е добар, излегува за никаде.
    Нема што да се разговара, туку да се проба пак. И пак. Ако му било само заради стравот и тремата, напијте се по една ракија.
    Ако по 2-3 пати уште е за никаде, тогаш жал ми е, ама му треба доктор, не само ти.
    Битно извади си од глава дека е твоја вина.
     
    На little-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mathilda2

    mathilda2 Нов член

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Му паѓа на половина од сексот

    Ве молам помогнете ми, дај те ми некој совет. Значи вака, многупати кога сме имале секс , на половина од односот му паѓа и потоа му треба повеќе време за да продолжиме. Многу ми паѓа незгодно, а нему уште повеќе. Вели дека тоа е од цигари што пушел или од алкохолот за викенди кога излегува што пие. Но јас не верувам во тоа, се плашам дека јас неможам доволно да го возбудам. Ве молам кажете ми нешто ако знаете и ако и вам ви се има случено нешто слично на ова. :(
     
  17. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Му паѓа на половина од сексот

    Во никој случај не е до тебе, да не се обвинуваш за тоа. Многу често девојките се жалат од овој проблем, кој почна се почесто да го има. Од акохолот и цигарите, не е моѓно да е ако се случува тоа често. Може да е сето тоа од стрес, или некој јак физички замор, а може да е и психички оптеретен. Можно е и да е од тоа да е премногу загрижен дека неможе да ги исполни сите твој очекувања во врска со сексот, и самата мисла си го прави своето. Мислам дека треба да му предложиш следниот пат, само да се опушти и да им се предаде на емоциите, и се надевам дека ке биде се во ред.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    Чим му се дига на почеток, неможе да си ти причината зошто му паѓа подоцна. Може ради замор воопшто и да не се крене, е сеа можно е да му се спушта сред секс ради една работа, т.е кога одложува неколку пати во текот на сексот и после тие неколку пати одлпожување може да се случи баш ти тоа што го рече, тешко да му се дигне и брзо да му се спушти, и тој е дел од човечкото тело, па и него сензитивноста му е различна на различни моменти. Е сеа проблемот е ако почне континуирано и често да се случува :)
     
  19. bombona23

    bombona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.817
    Најчести причина за проблеми со ерекцијата е стресот, премногу нервоза, напнатост, некоја тајна што го мачи или несигурност околу својата сексуална ориентација. Исто така можат да влијатаат цигарите и алкохолот, но не толку како марихуаната. Нека конзумира повеќе сок од портокал и јаткасти плодови: бадеми, лешници, фастци и поработете повеќе на возбудата, предигрите и не е лошо да си погледнувате порничи од време на време :)
     
  20. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Пошто ова е некако ептен незгодна тема за зборење, што, како , зошто, Нон стоп овие прашања се поставуваат измеѓу нас машките. Искрено, според мене, и тоа што сум зборел со мојот доктор.И јас го имав овој проблем, сеуште го имам, но, со тек на време станува се подобро, но има денови кога ќе се деси . Не пушам, не пијам, но имам други проблеми. Се доаѓа од главата и тоа што како внесуваме во нас. цигари, дрога, алхокол.

    Ние машките, од многу возбуда, може да се деси ова. Да ни се врати како бумеранг. Исто така, од тоа премногу нервоза тоа дали ќе ве задоволиме, што ќе биде, како ќе биде...дали ќе ја задоволам, што ако не? Дали ќе биде утре со мене? Поготво ова да се деси многу пати... е сјебано.Од женска страна, може фрустрацијата ќе биде преголема, ќе дојде до караници, или ќе мисли дека не го пали,,, но фрустрацијата на ова е еднакво и на двете страни.

    Психата е те како може да влијае, без разлика колку некој дечко е напален, психата е преголем товар, и може да се спушти, како кога истураш вода во оган.

    Стресот, напнатост и останати работи се исто така ѓаволи за ова. Без разлика колкава желба дечкото има за ова. може од гром од ведро небо да се деси.

    Голема работа тука игра улога срцето.
    Ако се деси, пробајте пак, разговарајте, имајте секс игри, подолга педигра.... така машкото се повеќе и повеќе ќе биде напален, и другарчето спремно за акција.