Проблеми со ерекцијата

Дискусија во 'Секс' започната од snegulcence, 18 јануари 2010.

 1. viks5

  viks5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  18
  Имам проблеми со еракцијата и нз како и кому да се обратам тешко постигнувам во последно време и пребрзо свршувам :(
   
 2. puffla

  puffla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  10
  дали е можно поради слабеење на крвта да настане проблем со ерекцијата... пред некое време имав многу јак хемоглобин и се беше океј али сега мн ми е слаб на границата за да можам да дарувам крв..
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lejdiii

  lejdiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  Здраво многу ми е страм да прашам ама морам. Немам каде да прашам. Два месеци сме во врска и еве скоро почнавме на полето секс но нешто оди наопаку. Предигра се е во ред се палиме ама него слабо му се стврднува не му е доволно цврст и никако неможе да го внесе внатре така се триеме и тој некогаш свршува некогаш не. Ве молам некој со исто искуство што е проблемот
   
  На the drummer и Petar80 им се допаѓа ова.
 4. doubleg

  doubleg Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  4.262
  За сите со овакви проблеми. Мое мислење е дека за се е крива порно индустријата. Ви препорачувам да ги ѕирнете овие линкови:
  http://www.yourbrainrebalanced.com/
  http://yourbrainonporn.com/reboot_your_brain

  Сублимирано, ако многу гледате порно и мастурбирате, запрете веднаш, под хитно. Според искуствата од наведените линкови, треба месеци за да се се врати во нормала. Да не тупам, прочитајте. Проблемот е многу поголем од што се мисли.
   
  На КикиМаус, Mizi123, Читател и 3 други им се допаѓа ова.
 5. NanaMal

  NanaMal Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Имам проблем и прашање до вас , секое искуство ми е добродојдено. Со дечко ми живееме заедно и во последно време сексот ни е катастрофа. Да напоменам дека и двајцата работиме и дека сме преокупирани со работата . Но еве и кога сакаме да имаме секс обично ке земеме нешто за пиење и кога ке сакаме да го направиме тоа на него не му се крева! Сме пробале се и долга предигра и орално задоволување и пак ништо. А така кога ке му се крене насабајле или навечер а сме на работа неможеме зошто се некаде брзаме... Некој совет од вас? Каде да го бараме проблемот и како да го решиме? Фала . Поздрав.
   
 6. Ivanchooo

  Ivanchooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Идете у аптека и купете виагра.. Тоа нема шанси да не помогне!!!
   
 7. makarov

  makarov Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  46
  Menjajte rabota. Posebno on. Pa zar na tie godini da ne mu se kreva duri i pri oralno zadovoluvanje?
   
 8. Ivanchooo

  Ivanchooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  До чоекот е проблемот ;)
   
  На ♣ Alba Viduam ♣ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.052
  Допаѓања:
  8.614
  Пробајте да имате секс,без конзумирање алкохол пред тоа,депресант е и ја спречува ерекцијата.
   
 10. zokipoki.1

  zokipoki.1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
  Dokolku mazot otvoreno razgovara za problemot so toa sto ne mu se diga na vas sigurno e domasen ili probl od rabota...ako ne razgovara,togas mu se diga na druga odnosno vie veke ne ste mu interesna...strasta i ljubovta izbledele..poz
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 11. alex012

  alex012 Нов член

  Се зачлени на:
  23 август 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  zdravo imam 21 godina ama imam problem so kurot nekoi pat mise diga nekoi pat neke gledam porno isto navremeno nemi se diga resenije od vas ako moze
   
 12. Kolumbo

  Kolumbo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.363
  Пол:
  Машки
  Problemot so erektilnata disfunkcija e se' pocest, poradi zgolemeniot stres, sto se dolzi na "moderniot" nacin na zivot, postojanata trka so vremeto i parite, no i poradi promeni vo samiot organizam.

  Toa doveduva do tesko postignuvanje na erekcija, pad na erekcija vo tek na odnos, no i prerana ejakulacija, bidejki dodeka postigne erekcija, nivoto na vozbuda na psihicki plan e veke postignato i ejakulacijata se slucuva vednas ili mnogu kratko po postignuvanjeto na erekcijata.

  Kako da se resi?

  Prvo treba da se proveri zdravjeto na reproduktivniot sistem, znaci pregled kaj urolog, eho na testisi, prostata i PSA Testosteron analiza.

  Ako tuka se e vo red, znaci deka treba da se raboti na kontrolata na stresot i na samodoverbata, a za toa moze da se konsltira psihijatar, ne e ni strasno ni sramno, nivnata specijalnost navleguva i vo taa sfera na covekovoto zdravje.

  Preodno resenie dodeka ne se napravat ispituvanjata, a za koe ne e potreben recept ili preporaka od doktor e Man Active, kapsuli od koi se zema edna dnevno so jadenje, se raboti za suplement.

  Nekoi na svoja raka zemaat Viagra, sto e pogresno, bez ogled na toa od kolku mg e, podobro e vo konsultacija so lekar da se zeme 50mg Gedena, mnogu se delotvorni.
   
 13. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  44.536
  A be ti si slusnal za devojka? [​IMG]
   
  На КикиМаус и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 14. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  5.790
  Пол:
  Машки

  Не пијте алкохол. Он не помага за ерекција туку има контра ефект.

  Станете сабајле порано, нивото на тестостерон во телото е најголемо. Тогаш е поголема веројатнста да му се стегне :D Барем убав почеток на денот ќе имате.
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 15. detelinka123

  detelinka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  76
  slicen problem imam so decko mi
  pocnuvame so galenje, oralen i kolku i da e napalen nekako ne mu e tvrd. a nekolku dena unazad dodeka imame seks mu pagja. mi e strav deka veke ne go privlekuvam kako prethodno ili deka nesto e do mene. nisto mu nemam spomnato ama me nervira vo najubavoto mu pagja se osekam kako da ne uziva
   
 16. Matea98

  Matea98 Нов член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Zdravo jas sum nova na sajtot i mi treba vas sovet. Se nadevam deka ke mi vrati te . :)
  Imam decko zaedno sme 3 godini. i Pocna da raboti na dr mesto msm nadvor od grado se gledame na sekoj 13 den msm 13 dena e nadvor od grado a 5 dena e tuka. i normalono ko ke se vrati imame sekogash seks no do pred nekoj i poslem oralniot seks mu padna msm prv pat se desava ova .:| i mu rekov samo deka e ok deka se sluchva no sepak sega se mi e izmeshano nz sto da pravam se mi paga na pamet .
  Pls za nekoj sovet.
  Fala od napred pozzz :* :* :*
   
  На JessieT му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Kolumbo

  Kolumbo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.363
  Пол:
  Машки
  Tokmu taka - se slucuva, a mesto za zagrizenost bi imalo dokolku prodolzi da se slucuva postojano.
   
 18. Matea98

  Matea98 Нов член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  vo pravo si fala ti :D
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ace+12

  Ace+12 Нов член

  Се зачлени на:
  25 април 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки

  Вака сега незнам од кога е вака но верувај ми не го носи на доктор.

  Пробајте со разговор .
  Кажи му ако сака да одите негде во некоја шумичка биди малку повеќе напалена збори му срамно во целата работа прашај го дали сака во пар дали сака уштедна девојка со вас па дали сака машко со вас прашај го дали сака да проба пенис прашј го дали сака да проба некој да ве гледа.Овие работи се стварно чудни и не секојдневни во љубоните врски, но прашувај го се во време на сех.Ако се отвори од овие работи ќе реагира во неговата машкост твое дали ќе прифатиш понатака ама важно ќе знаеш.Навидум сите сме ок но во главата имаме фантазија .Пробај ако ви треба помош прашај. Поз и истражувај какви лекари кави масти верувај жена ми испитуваше и дојде до одговорот сега СЕГА НИ Е ТООООП ЛУДУВАМ ОД СРЕЌА
   
  Последна измена од модератор: 25 април 2017
 20. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  77.709
  Пол:
  Машки
  Постот што го имаш цитирано е напишан во 2010 година :^)
   
  На Bozica1980, Bender Rodriguez, Emy867 и 1 друга личност им се допаѓа ова.