1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со зачнувањето

Дискусија во 'Бременост' започната од Zaljubena111, 20 февруари 2010.

  1. viktorija 12

    viktorija 12 Активен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    zdr nova sum na forumot se zacleniv bidejki sakav da spodelam so nekoj iskustvo i nekoj sovet da dobijam od nekoj koj bil vo slicna situacija pred godina i pol ostanav bremena no vo 6 nedela imav spontan od togas veke nemam ostanato pred eden mesec bev na ginekolog mi napravia celosen pregled i brisevi pap test znaci se mi ispitaja se e vo red samo nekoja bakterija sto ne bila opasna i ne smetala za bremenost mi prepisaa apcinja za taa bakterija
    dali nekoj znae da mi kazi do sto moze da e sto od togas nemozam da ostanam
     
  2. zlaticko123

    zlaticko123 Активен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    ZDRAVO src vaka da ti kazam jas imam drugarka koja isto taka ostana pa posle nemozes da ostane imase spontan posle toa odma napravi HSG pregled koj i rekoa deka kanalite i se zapuseni potoa ona odma inv proba pa ne i fati inv pa pota ostana trudna prirodno 5mic go nosese pa za zal go ispusti i eve sega ostana pak prirodno i fala bogu dobra e da ne ja urocam gospod neka ja cuva mn i bese tesko posle setoa ova ova ti go kazuvam a drugarkami a za mene ke ti kazam jas site ispituvanje sto postojat za zena gi napraviv i nisto nemav ama bukvalno nisto i toa nekolku pati se ispitav i mojot doktor rece posledno sto moze da ispitame eHSG no za zal ispitav i neuspesno kanalite mi bea zapuseni mn tezok den posle toa me utesija deka moze druga opcija da odam na LP bev pravev operacija no ne uspesno i tamu zalno i bolno no toa e i sega mi ostanuva posledna nadez INV druga opcija nemam zatoa najubavo zakazisi vo sistina proveri si kanalite i ke vidis sto e daj boze da ne ti se zapuseni ova ti kazuvam dve opci ne gubi nadez koga vekje si ostanala ednas ke ostane uste mn pati ti posakuvam sto pobrzo da ostanes i da me izvestis pozz
     
  3. viktorija 12

    viktorija 12 Активен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    pa jas kog aotidov na ginekolog kako sto kazav mi napravija celosen pregled a za kanalite mi kaza ginekologot deka nemalo potreba da gi proveruva bidejki ednas sum ostanala i bozem ne bilo do niv sepak mn ti fala za sovetot mislam deka treba da prezemam nesto bidejki mn vreme sepak cekav posle spontaniot
     
  4. pepapa

    pepapa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    1.121
    Допаѓања:
    908
    A dali soprugot se ispital, neka si napravi spermogram
     
  5. viktorija 12

    viktorija 12 Активен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    ne on se nema ispitano i jas sega pocnav da se ispituvam do sega cekavme bidejki mn ni davaa nadez stom ednas si ostanala pak ke ostanis koj pokasno koj porano no mislam deka dovolno vreme pomina od togas
     
  6. pepapa

    pepapa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    1.121
    Допаѓања:
    908
    Neka se ispita i on ne e nisto strasno barem ke si znaete
     
  7. viktorija 12

    viktorija 12 Активен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    da ke odi a inaku mi prepisaa apcinja za taa bakterijata i trebase da gi pijam ako mi dojde ovoj mesec bidejki ne se preporacuvale ako si bremena vo prvite meseci dali mozebi nekoj ima pieno od ovie apcinja i dali mu pomognale Lekoklar
     
  8. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.119
    Допаѓања:
    14.348
    Пол:
    Женски
    Здраво,морам и тука да споделам нешто,неодамна бев кај една жена што бае,по препорака на една другарка која за жал го изгуби детето поради наводно нешто направено беше кај женава и остана повторно бремена и има сега две машки дечиња.оти.ЈАс бев за други раб Доколку сте заинтереирани ќе ви дадам контакт,не сакам да испадне дека рекламирам или демек не знам што.Искрено,сакам да помогнам .Позз :)
     
  9. drbeti1978

    drbeti1978 Активен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Jas bi sakala ,ako moze vo privatna poraka da mu pratis
     
  10. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Е сега ќе полудам дефинитивно! Сите испитувања направени, сите резултати ок, јас не можам да останам бремена веќе 2 и пол години! Првото детенце одма се фати, втор пат останав бремена исто од одма ама немаше срцева акција и мораше киретажа. Од тогаш никако да останам трудна! Еве денеска пак добив! Ве молам кажете ми некој добар и проверен доктор од приватните клиники за да одам на совет :(
     
  11. manako1

    manako1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јули 2016
    Пораки:
    3.473
    Допаѓања:
    67.040
    Пол:
    Женски
    Владимир Трајковски,Њу Борн
     
  12. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Др Глигор Димитров Ремедика
     
  13. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    21.136
    Пол:
    Женски
    И ние мака мачевме година ипол. Се што требаше направивме, за канали немаше потреба. Димитров кажа нема проблем. Ни даде терапија на двајцата колку да ја потбутне работата, и не ја ни допивме останав бремена.
    А лечевме бактерија кај мм, кај мене се ок. Е сега освен тсх кое ми беше покачено, и никој не сакаше терапија за тоа да даде.
    Обавезно проверувајте и тироида, ете кај мене одма делуваше терапијата.
    Исто димитров и за метаболизмот ми даде. На ехо виде дека ми е успорен.
    Да не заборавам, едно јаболче ми дадоа, едно минијатурно, едно залче, ама се давало на жени што не можеле да останат, дали дрвото ретко раѓало или малце не знам, не знаеа да ми кажат ни што сорта е. Го изедов и ете. Во се ќе поверуваш кога ќе имаш мака. Посебно вака кога ќе се поклопи. :) ајде сите да си дочекате дај боже. Само опуштено. Офф колку имам исплакано...се откажав искрено веќе. Кога не очекував и реков еве добив пак, јас видов 2 цртки
     
  14. Acka22

    Acka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2015
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Какво јаболче е тоа,кај го има?
     
  15. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    21.136
    Пол:
    Женски
    Не знам, баба на другарка ми и го дала. Да прашаш некоја постара баба можда знае. Ние прашувавме ама не знаеше да ни каже. Ако дознаам ќе пишам, ми бараат и други. А сакам на сите да им помогнам. Оваа година имало само 3 јаболчиња родено, и ептен ситно е.
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. manako1

    manako1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јули 2016
    Пораки:
    3.473
    Допаѓања:
    67.040
    Пол:
    Женски
    Тоа е јаболко кое се задржало на дрвото исушено и не паднало.Се бере на Ѓурѓовден и се дава да каснат мало парченце само на жени кои останале бремени за да го задржат плодот како што се задржало јаболкото,а не на жени кои не можат да останат бремени.
     
    На SunnyGirl2 и Acka22 им се допаѓа ова.
  17. Acka22

    Acka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2015
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Фала
     
    На manako1 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    21.136
    Пол:
    Женски
    Мене ми го дадоа околу нова година, тогаш родило, нема шанси да е од ѓурговден. Пишав да се распраша, па ќе ми каже точно. Па ќе пренесам што и како. Ако нешто не сме разбрале со другаркава.
     
  19. Acka22

    Acka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2015
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Колку време откако го касна јаболкото остана бремена ако не ти е проблем за одговор?
     
  20. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    21.136
    Пол:
    Женски
    Јас одма останав, го каснав некаде почеток на јануари, кај 6 пример, на 30 имав две црти. Значи пред плодни денови. Не знам, можеби е коинциденција. Како и да е јаболче е не може да штети.
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.