1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со зачнувањето

Дискусија во 'Бременост' започната од Zaljubena111, 20 февруари 2010.

  1. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Мислам дека е убаво да ги пиеш и пред да забремениш, така ми имат кажано а и витамини се неможат да ти наштетат. Тие што ти ги пишав -мамавит...тоа е комплекс на витамини за бремени жени. Можеш така да кажеш и ке знаат што да ти дАдат да пиеш
     
  2. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    ok Slavica fala za mislenjeto
    pozzzzz
     
  3. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Мислам дека не помагаат за полесно забременување. Не биди толку оптеретена со тоа, опушти се и само по себе ке си дојде. Нема некои таблети кои ке ти помогнат за да можеш полесно да забремениш. И тоа што си слабокрвна не се секирај
     
  4. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    da ti kazam ne se sekiram so slabokrvnosta.
    majka mi e isto so slaba krvna slika pa rodi 3 deca....mene i brat mi i sestrami koi se bliznaci i gi rodi golemi po 3200g tezea :D
     
  5. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Девојки и жени не се нервирајте...Така еден мој колега од работа се нервираше подолго време дека женска му не може да ја "напумпа" си мислеше дека не го бива, дека има можеби женска му некои проблеми, а сега ете спремаат свадба хихихихи
    П.С А јас го тешев дека се ќе биде во ред дека кога и да е ќе остане бремена....
    А сега мене кој да ме теши?!?
     
  6. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    blond zatoa sme site tuka na forumov da se tesime edna so druga....pozdrav
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Девојки а тие апчиња фолио форте имаат ли некаква врска ти за да се забрмени? ајде и тие утре ги купивам веќе не можам да издржам, со мажот ми никој ништо не спомнува а само во себе си знаеме како ни е ;(
     
  8. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    zaljubena111 tabletite folio forte se vrz baza na folna kiselina i jod i ti mislam deka se pijat pred bremenost i 3 mes od bremenosta za pravilen razvoj na plodot...meguto bas takvo ima folio forte ne znam dali gi ima vo MKD.
    znam deka tamu zemaat takvi tableti ama so drugo ime. Inace jas veke 4-5 dena veke pijam foli forte.
    pozdrav4e
     
  9. MiniMo

    MiniMo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Eve sum i jas tuka..:( ve citam site i na site vi posakuvam da ostanete bremeni sto e mozno pobrzo bideki znam kolku boli koga ke vides na testot edna crticka ili pak koga ti kasni a ne sakas test da napravis odis na ginekolog i ti vikaat nemat nisto ...mojata maka e sto se obiduvame nekolku meseci a imame po 20 godini jas si ja kazuvam makata a mazencevo si cuti celo vreme ne saka i toj da me nervira ...posledno mi dojde na 30 juli a na 16 septemvri prokrvariv no ne kako sto mi e menstruacijata ..ovoj pat bese so golemi bolki ..se svitkav vo wc i cekav samo da pominat me jajnicite premnogu me bolea i imav samo 3 dena menstruacija ne sakav ni test za bremenost da napravam ni da odam na ginekolog ......a ciklusot mene mi traese obicno po 7 do 8 dena a sega samo 3 mozno e li da sum bremena ? sakam da slusnam mislejna od vas sto imate pominato niz ova i zatoa go spodeliv so vas..Good Luck za site..i ke recam kade e Gospod nikoj ne e samo trpenie ama znam kako e da iscekuvas..Srcki ste pozz :*
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  10. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Охххх МиниМо, ми се деси два пати да очекувам две црти и пак ништо-убедлива една линија....
    Добро кажано, како што е Господ никој не е ... Само верба и надеж и се ќе си дојде на свое место...позз
     
  11. MiniMo

    MiniMo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Ajde se ke bide samo treba da bideme trpelivi ama ne uspeva toa kaj nas golemi pozz i do tebe blond se nadevam deka ke ne usrekis naskoro
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    mene nekako seto mi e cudno...za prv pat po edna godina brak i tri godini vrska znaci se na se 4 god :) denovive se obiduvame so maz mi da zabremenam..do sega se pazevme...no citajki gi forumive od edna strana se golema podrska, a od druga strana koga citam kolku dolgo nekoi parovi se obiduvaat da imaat bebe...nekako me faka strav...pa ovaa nedela imam plodnoi denovi pa ke vidime kako ke bidi...pozdrav
     
  13. MiniMo

    MiniMo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    pozz beluvce se nadevame na pozitivnata strana :*
     
  14. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Белувче и јас сум во сличната ситуација...Прво се пазевме, а сега се обидуваме...Иако не сме преоптеретени со тоа :) Средувајте си го животот пополека, потполнувајте ги празнините,а бебенцето доаѓа кога најмалку очекуваш !
    Позззззззз
    П.С. И мене ми се плодни овие денови, па ќе има маженцето многу домашна за пишување :whew: :D

    Чекам од вас за некоја недела позитивни резултати...
     
  15. aleksandra84

    aleksandra84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    I JAS SE OBIDUVAM DOLGO VREME DA OSTANAM BREMENA :(
    AMA DENES SE DESI CUDO NEZNAM DALI DA SE RADUVAM SEUSTE DODEKA NE NAPRAVAM TEST ILI NE OTIDAM NA GINEKOLOG
    DENES TREBASE DA DOBIJAM I MI POTECE SAMO EDNA KAPKA KRV I TOA E SE :)
    DALI SE SLUCUVA TOA KOGA SE OSTANUVA VO BLAZENA SOSTOJBA:)
    PISETE MI:)
     
  16. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Не знам александра, не сум информирана за такво нешто...Пиши ако си трудна :))
     
  17. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717

    Женска, доби???Или си во блажена состојба?
     
  18. aleksandra84

    aleksandra84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    TRUDNA SUM JEEEEEEEEEEE
    NAJSREKNA SUM NA SVET :)
    VI POSAKUVAM NA SITE STO POSKORO DA SE IZRADUVATE :)
     
    На sweet.woman, Briana0086, girl1985 и 4 други им се допаѓа ова.
  19. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Ти честитам најискрено и со лесно да си го носиш! :)
     
  20. Filipina

    Filipina Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    13
    д aleksandra84 » пред 35 минути
    TRUDNA SUM JEEEEEEEEEEE
    NAJSREKNA SUM NA SVET :)
    VI POSAKUVAM NA SITE STO POSKORO DA SE IZRADUVATE :)
    TRUDNA SUM JEEEEEEEEEEE
    NAJSREKNA SUM NA SVET :)
    VI POSAKUVAM NA SITE STO POSKORO DA SE IZRADUVATE :)


    Браво девојко,баш ми е мило, дури ме расплака од среќа, а можам да замислам ти како си. Честитки идна МАМО :*
     
    На valeeentina му/ѝ се допаѓа ова.