1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со зачнувањето

Дискусија во 'Бременост' започната од Zaljubena111, 20 февруари 2010.

  1. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Честитки од се срце :l:
     
  2. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Девојки многу сум тажна, не ми се веува дека 7 години се чувавме , а сега кога сакам да забременам никако не бива , веке 4 ти месец се обидуваме. Ми се има случувано да ми касни порано, а сега се на точна дата ми иде , па дури и некој ден порано како за инат ;(
     
  3. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Само релакс и не мисли на тоа. Уживајте додека водите љубов :)
     
  4. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Не се оптоварувам нешто посебно , уште не сме ни земени, си рековме да пробаме онака
     
  5. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Не се секирај, ќе си дојде. Гледај да ги погаѓате плодните денови и опушти си се. ;) Од 12-ти до 17-ти ден од циклусот зачестено имајте односи и ќе си дојде. :)
     
  6. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Фала многу за поддршката, знам кога ми се плодни денови, дури бев и на гинеколог , се повеке си мислам дека има некој проблем , зашто никогаш не сме користеле заштита , бевме на принципот да го вади на време. Му спомнав на дечко ми да оди он да провери да не има некој проблем, ама неке ни да чуе , вика ке се убијам ако дознаам дека не можам , дека до мене е . Тоа е ми останува да се надевам дека се ке биде ок :worried:
     
    На viku му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bik23

    bik23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    53
    ne se sekiraj nie cela godina se obiduvame i plodni denovi pogoduvame i se i nikako da ostanam
    sega mi kasnese edna nedela so povrakanja,vrtoglavici se ponadvav ama nisto mi dojde ali koga ke mi zavrsi trgam na ginekolog samo bez nervozi i opusteno ne misli na toa deka sakas da stanes majka
    podobro e taka
     
    На ciribiribela му/ѝ се допаѓа ова.
  8. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717


    Јееееееееееееееееееееее честитки и се најдобро !!!!!
    Очекуваме информирање за се на време...Позз
     
    На sweet.woman му/ѝ се допаѓа ова.
  9. viku

    viku Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Четири месеци се многу мал период, и ништо не значи. Ама мора и партнерот да го стави машкото его на страна и да гледа медицински на проблемов (ако и вопшто има проблем, де). Можда ќе се деси утре, ама можда на бебушот му треба и медицинска поддршка, било кај тебе, било кај мажот. Па може и да го прашаш дали порадо би бил без деца отколку за да не разбери дека има некој мал проблем кај него.

    Боже, и овие маживе, сите се исти!
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.994
    Пол:
    Женски
    Не се грижи и не се оптоварувај... кога најмалку очекуваш, тогаш ќе биде. И да знаеш, четири месеци се малку. Во просек, треба да поминат барем 6 месеци за да забремениш, нормално, ако е се во ред. Тоа важи за нас после 25-26 години. Кај помладите може и побрзо, ама сепак, индивидуално е, не сме сите исти. Ако помине повеќе од година дена, тогаш треба да одите на испитувања и двајцата, да видите да не има некој проблем. Ама, јас чувствувам дека наскоро и вам ќе ви се насмевне среќата ;)
     
  11. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Фала многу за утешните зборови , ми значат :*
     
  12. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    Annath nemoj da me plasis 6 meseci, jas imam 26 godini i ovoj mesec za prvpat se obiduvame da ostanam bremena so mazot mi.ok mozi nema da fati od prv pat ama vtor , tret....ama jas mislam sekade e individualno..
    poz
     
  13. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    супер се радувам многу пази се и гледај си се себе сега и во наредните месеци искрено се радувам.поз
     
  14. bik23

    bik23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    53
    bravooo
    i nie sme sreknji za tebe
    sega poveke pazenje i poveke mazenje :) :) :)
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.994
    Пол:
    Женски
    Не ми беше целта да те уплашам, само ретки се оние кај кои фатило веднаш... барем јас не сум сретнала таков случај (освен можеби циганите во моето старо маало). Белувче, воопшто да не се секираш, 6 месеци е еден просечен период и не значи дека кај сите е исто, како што напишав и претходно.

    И уште нешто: те замолувам да пишуваш на кирилица, тоа е едно од правилата на овој форум, но и полесно е за читање. Ако немаш македонска поддршка на компјутерот, само стегни брзо двапати едно по друго Shift и ќе можеш да пишуваш на кирилица ;)
     
  16. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    ок не знаев за ова со кирилицава....ама еве сега знам
    поздрав
     
  17. bik23

    bik23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    53
    јас чекам да помине уште некој ден и ке правам тест може и од мене ке има позитнивни резултати
    т.е. во превод добри вести како што се
    TRUDNA SUM :)
    EDVAJ чекам да проверам
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  18. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717

    Јас треба да добијам околу 20ти...
    А еве нешто вечерва имам нагони за повраќање а не сум јадела нешто посебно,па од храна да ми е лошо.
    Можно е уште сега да имам симптоми?!?Големото бебенце вели дека осеќа овој месец ќе се фати "мастрафот" :) :inlove:
    бај д веј зборот ми беше, и јас едвај чекам да проверам и да имам добри вести !
     
  19. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Спокојно, релаксирано, без непотребни нервози... Ние веќе трет месец се обидуваме.Кај колега мој од работа му се фатил сперматозоидот и оплодил јк на третиот месец,кога најмалку очекуваше.Се надевам кај мене ќе е така, а кај тебе прво па машко :D
     
  20. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    бик23 и јас треба да НЕ добијам на 20 окт.
    ама некои посебни симптоми и немам...освен така некоја тапа болка во стомакот како кога добиивам и одам скоро секоја вецер кај 3-4 саат во ВЦ....друго нисто
    поздрав до сите