1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со зачнувањето

Дискусија во 'Бременост' започната од Zaljubena111, 20 февруари 2010.

  1. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    Annath и претходно спиев до кај 10, 11 саат, ама стознам си легнував секогас покасно па дури и кај 3 саат...ама ке видиме морам да поцекам до кај 18, 19 октомври ако не добијам ке наппавам тест.
    поздрав4е
     
  2. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Белуфче, јас го направив тестот 4 дена пред да ми дојде :)) и е со светло розева линија...
    Па дали сум бремена ќе видиме утре, ќе одам на гинеколог :)
    Позз
     
  3. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    blond cetitki..jas mislam deka si trudnicka :)
    mene dense treba da ne mi dojdi...ama nekako nemam uste hrabrost za test....a odam vo WC sekoi 15-20 min
    bas se raduvam za tebe
    pisi so ke napravis na ginekolog, makar so mislam rano e da se pokazi na eho..ama probaj
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски

    Ајде белувче, собери храброст и онака ќе мора да направиш тест. Па и ти да не израдуваш :*
     
  5. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    Lacrimosa јас последно имав на 19 септември, а обицно ми иди редовно на 27 дена...па вцера бесе 27 ден ама еве усте фала Богу немам добиено, а стомакот ме боли како за пред добивање а и градите како да ме тегни енто во нив.
    Блонд какви симптоми имас ти?
    поздрав
     
  6. bik23

    bik23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    53
    bravo blond uspea hehee
    cestitki
    daj boze i ginekologot da ti go potvrdi istoto
    pa izraduvaj ne
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bik23

    bik23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    53
    a beluvce sto cekas ti pravi test pa i od tbe novi i dobro vesto da slusneme
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bik23

    bik23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    53
    се извинувам за латиницата еве се поправив одма :)
     
  9. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Александраа честитки ајде сега да си ја износиш бременоста со лесно!
    а јас ќе се надевам за другиот месец, од овој ништо ми дојде и 5 дена порано од обичното -не ми дозволи барем малку да се израдувам ;(
    А вчера бев кај една баба што гледа на карти ми вели трудна си?
    Дали може да сум останата а да добивам ? :^)
    наредната недела ќе одам на гиниколог
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Леле се жалам , нервозата расте се повеќе и повеќе. Гледам сум го напишала постот нна 20.02 леле помина веќе толку многу време а јас се уште си чекам..... Станувам се по нервозна и нерзвозна дури не можам да се препознаам самата себе. Болката си ја носам сама со себе-само на овој форум си ја искажувам големата болка. Со маж ми никако не зборуваме за оваа тема , а знам дека и двајцата потајно се надеваме дека нема да кажам МИ ДОјдЕ ]:) . Само слушаме тој имал дете, таа се породила -а ние двајцата кога ? :( . Почнувам да водам љубов само за да имам дете, вече не го сакам сексот во неплодните денови. Овој месец имавме секс секој ден во плодните денови и си викав мора да биде, но пак ништо :x . Сите се прашуваат што се случува со мене бидејќи многу почнав да се повлекувам во себе, а никој не ми ја знае маката. Сите ме прашуваат кога-уште повеќе ми ја огорчуваат душата :sweat: . Мислам дека нема поголема болка од оваа :@
     
  11. del-fin

    del-fin Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    20
    Ги проЧитав скоро сите постови и сум многу изненадена.За срекја јас немам ваков проблем но
    сакам да ви помогнам.Процитав негде дека имало некои баби кои можеле да помгнат околу заЧнуванје можњбе е стварно но јас ке ви предложам несто друго.Ви го кажувам примерот на мојата братуЧетка таа бесе кај еден Човек во Србија и отаму остана бремена.По медицински пат се бесе во рет со неа и со мас и а сепак немаат деца 10 години и ете оваа година си имаат керки4ка.Човекот се вика Slobodan Tasic се наога во Србија и лекувал по природен пат со Чаеви.Еве на овој линк можете да видите многу поеке за него и да добиете контакт,број телефон и адреса http://www.radost-radjanja.com/
     
  12. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Може !Другарка ми беше бремена 3 месеци, а добивање нормално секој месец...
     
    На b-baby му/ѝ се допаѓа ова.
  13. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Белуфче, јас требаше да добијам околу 20ти. Но 5 дена порано направив тест :D :D не ме држеше место хихихи.
    А симптомите се исти како за добивање, плус само што јас имам грчеви, ме болат градите многу, мешето ми е подуено ко да сум 3ти месец, не ми се фаќаат панталоните што ми се фаќаа пред 4-5дена, значи ептен сум подуена.
    Други симптоми нема...
    Прави тест ич да не се секираш.
    Бај д веј ја направив дури 3 теста аххахахаха и сите покажаа исто :rofl: :*
    Ајт држам палци за тебе и ти да си во блажена состојба...
    :* :* :* :*
     
  14. Zamzara

    Zamzara Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    32
    Заљубена па немој толкав песимизам :( Мислам види кој ти кажува,ама мораш сама на себе да си дадеш волја!!Во твојот пост се пронајдов 100 посто!! И ќе кажам испаштаме и ќе испаштаме од околината,од такви бабетини теткици кои те прашуваат ајде што чекате време е, кои што те уништуваат уште повеќе и те тераат секој нареден секс да мислиш на тоа дека сега осеќаш дека овој пат ќе успее и се така додека не добиеш и додека не се разочараш повторно...Полека но сигурно твојата психа е на работ на пропаста...После некој период и сексот ќе ти се одмили верувај ме..Јас дојдов до степен да имам секс 2 пати неделно :( Знаес луѓето не се никогаш задоволни!!Додека не се омажиш ке ти тропаат на главата ајде што чекаш што не се мажиш,кога ке се омажиш ќе ти викаат ајде што чекаш ајде роди барем едно дете..Кога ке родиш после некоја година ќе ти викаат ајде што чекаш роди уште едно зарем со едно ќе се оставиш..Ќе родиш може и второ и трето и пак на крај ке има што да ти речат..Тогаш ќе ти речат ајде кога ќе почнеш да работиш децава пораснаа и се така во недоглед!!!
    Верувај треба психички одмор..И кај мене е истата ситуација оваа се породила оваа е трудна по 2-3 пат... Се прашувам кога ке дојде мојот ден!!Ама потајно во себе ѕнам дека ќе дојде и знам дека јас и мм ке бидеме родители и тоа скоро!! Надежта последна умира!!Никако немој да потклекнеш бори се обидувај се,секој нов пораз е поцеток на нова борба и можен успех!!Среќно и ќе видиш ќе буткаме јас и ти заедно колички додека мажите ни пијат пивце и гледаат фудбал :*
     
    На monushka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Замзара и заљубена, а да ви кажам нешто онака малце за над 18?
    Обавезно дигајте ги нозете нагоре после чинот, и НИКАКО не станувајте.Правец на спиење одма !
    Плус избегнувајте да се фарбате, поправате заби, намалете со цигарите- верувајте влијае на плодноста.
    :* :* :* :*

    П.С. Заљубена, набрзо ќе ти одговорам на ЛП.
     
  16. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    :* Фала ти замзара за подршката-верувај многу ми е потребна, а верувам и тебе.позз
     
  17. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Блонди да ти кажам со дигање на нози веќе ми отрпнаа во вис :P :D , тоа го применувам секогаш, не се фарбам , ама цигариве некако не можам да ги отфрлам но не пушам многу.
     
  18. Zamzara

    Zamzara Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    32
    :rofl: :rofl:
    Замзара не Замрзната :lol: слатко ме изнасмеа....Секоја чест!!!
    А за нозете леле и нозе и се ми е во вис и перница под кичма некогаш ставам...Обавезно лежам после самиот чин,и нозете во вис,некогаш малку ми ги протресува мм ама џабе.....Се е до психата!!
     
  19. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Леле извини Замзара сум погрешила, леле јас се изнасмејав убаво :rofl: важно се корегирав
     
    На Zamzara му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Леле дај боже и јас да сум како другарка ти, ќе каже гиникологот наредната недела, а дали може да правам тест?