1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со канализација

Дискусија во 'Дом' започната од Lolly$$$, 30 август 2016.

 1. Lolly$$$

  Lolly$$$ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво женски ја отворив темава затоа што не видов слична тема или совети за проблемите со канализацијата, веќе неколку дена има проблем со неа има вратено и цела куќа се усмрди кажете чаре , отворив малку шахтата ги прочистив цевките но сеуште мириса ставив солна киселина , оцет, лимон , сода, но ништо не помага уште толку мириса :(
   
 2. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  889
  Истури каустична сода во цевките. А после неа се истура врела, преврела вода. Каустична сода има во земјоделски аптеки.
  Испрскај по куќата со било кое етерично масло.