1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со кои се соочуваме при ИВФ процедура

Дискусија во 'Бременост' започната од Ѕвездички, 27 декември 2016.

 1. Ѕвездички

  Ѕвездички Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  2.885
  Пол:
  Женски
  Ја креирам оваа страна со цел отворено за зборуваме за проблемите при реализација на вештачко оплодување.
   
  На Belabelinakinder, DzasX, stevemila и 4 други им се допаѓа ова.
 2. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.692
  Допаѓања:
  108.491
  хелоу :)
   
  На pandelka, DzasX, stevemila и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Lost angel

  Lost angel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2016
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  3.635
  Пол:
  Женски
  E vaka ovaa ideja i pred da go iskoristam posledniot zlaten vaucer mi se vrteshe niz glava,ne e mozhno na sekoj do treti pat da ni uspee i zoshto da bideme ograniceni koga sekoj mesec placame osiguruvanje a se na privatno ispituvame.zatoa se zacleniv zaedno da pobarame i da se borime za nashite prava.

  :handshake:
   
  На stevemila, podravka, Софија 88 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. lalapo

  lalapo Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2016
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  1.910
  Пол:
  Женски
  Ke se prebrojuvame :D (y)
   
  На stevemila, podravka, Lost angel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. @malena@

  @malena@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  445
  Пол:
  Женски
  i jas sum tuka :)
   
  На stevemila, podravka и Lost angel им се допаѓа ова.
 6. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.692
  Допаѓања:
  108.491
  Кои се правилата? Секој да кажеме што мака имаме низ постапката или за целиот процес, општо? :)
   
 7. swordfish

  swordfish Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Ajde nesto da napravime da si pomogneme, I jas go dobiv 3 vaucer I se nadevam kje bide posleden
   
  На lalapo, stevemila, podravka и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Ѕвездички

  Ѕвездички Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  2.885
  Пол:
  Женски
  @meckicka вклучи се и тука, како да правиме, општо да збруваме за проблемите, или по некој ред?
   
 9. Lost angel

  Lost angel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2016
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  3.635
  Пол:
  Женски
  Taka nekako ,shto ni lezhi na dushata,i kako da stigneme do povece pomosh od drzhavata,nekja ideja:inlove:
   
  На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ѕвездички

  Ѕвездички Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  2.885
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае во оседниве земји колку пати е дозволени ИВФ? (преку нивниот фонд)
  Пр. Србија, Хрватска, Босна, Словенија, ...
  Па и подалечните, Англија, Франција, Германија ...итн
  Чисто како споредба... да знаеме каде сме
   
 11. mimi.mimi

  mimi.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  21
  Јас ги искористив сите три
  И јас сум со вас
   
  На stevemila, podravka и Lost angel им се допаѓа ова.
 12. Lost angel

  Lost angel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2016
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  3.635
  Пол:
  Женски
  Aj da prelistame po web stranicite...
   
  На stevemila и podravka им се допаѓа ова.
 13. Lost angel

  Lost angel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2016
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  3.635
  Пол:
  Женски
  Dobrodojde....
   
  На stevemila и mimi.mimi им се допаѓа ова.
 14. Ѕвездички

  Ѕвездички Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  2.885
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека треба да се зголми бројот на ваучери за прво дете за дупло, односно да бидат 6
  и да се тави терапијата која се купува како дополнителна на позитвна листа, исто и лекови кои се коритат за време на процесот.
   
  На stevemila, kukla21 и swordfish им се допаѓа ова.
 15. meckicka

  meckicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  1.330
  Пол:
  Женски
  Znaci vaka sega treba da kazeme sto tocno barame znaci jas i rekov na novinarkata oti barame da ni se namalat troskovite okolu terapijata i da ni se dadat poveke od tri obidi za ivf za prvo dete mi kaza organizirajte se na socijalnite mrezi napravete grupa na fb i ke snimame emisija nemora javno da zboruvame i vo emisijata tuku da kazeme samo so sto se soocuvame nekoj samo da dostave sto sakame sto barame posle oni neka go organiziraat seto toa
   
  На Len@82, lalapo, stevemila и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Ѕвездички

  Ѕвездички Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  2.885
  Пол:
  Женски
  Ве поздравувам храбри жени, за вечерва толку, ве читам и пишувам утре.
   
  На meckicka, stevemila, podravka и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Lost angel

  Lost angel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2016
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  3.635
  Пол:
  Женски
  Stroške umetne oploditve krije Zavod za zdravstveno zavarovanje. Postopki inseminacije niso številčno omejeni. Sicer pa zavarovalnica krije šest postopkov oploditve z biomedicinsko pomočjo in prenosa zarodkov, po domače – iz epruvete.
  Lele ne mozham da razberam mislam 6 pishuva tuka...
   
 18. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  6.241
  Допаѓања:
  33.838
  Пол:
  Женски
  Ајде јас ќе ги напишан детално моите забелешки фаза по фаза
  Документи за фондот:
  - да се наведе дека 4Д е задолжително и не постаро од 1 година (мене ме вратија и првиот и вториот пат за овој документ иако на страната на фондот пишува ХСГ или 4Д и не пишува дека мора да е поново, од првиот ваучер не ми го прифатија и ми бараа ново за вториот)
  - ова подразбира да има насекаде 4Д на државно, или барем поголемите градови, затоа што колку што забележав многу често патуваат за Скопје за на ГАК да прават на државно
  - да се промеи и прецизира за кои случаи се задолжителни 4 инсеминации, а за кои не
  другото горе доле мислам дека е јасно што е потребно.
   
  На lalapo, stevemila, podravka и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Lost angel

  Lost angel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2016
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  3.635
  Пол:
  Женски
  A da i ispratime nie pismo nejze normalno vo zaednicko ime i taa neka ja procita i neka se rasprasa
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mimi.mimi

  mimi.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  21
  :l:Добро ве најдов
  Не пишувам често,но тука сум цело време,ве читам,ве поддржувам и се восхитувам на нашата голема упорност да ни се оствари желбата и да бидеме мајки...И ќе бидеме сите,знам,верувам и посакувам
   
  На stevemila, kukla21 и Lost angel им се допаѓа ова.