1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со кои се соочуваме при ИВФ процедура

Дискусија во 'Бременост' започната од Ѕвездички, 27 декември 2016.

  1. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Taka rece ona za grupa da se formira
     
  2. CocaColla

    CocaColla Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2016
    Пораки:
    458
    Допаѓања:
    840
    Пол:
    Женски
    Женски еве ја групата. Аднете ја, сега за сега е подесена на ,,затворена,, група значи може секој да ја најди но само членовите да ја видат содржината, да се подсобереме па ќе сменам во ,,тајна,, и додадете ги само тие што ги знаете и знаете дека стварно се соочуват со проблемот. Ќе ја додадеме покасно и Менче Точи, да не ја барам сега во празна група да ја додавам, не би изгледало сериозно од нас.
     
    На DzasX и kukla21 им се допаѓа ова.
  3. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.609
    Допаѓања:
    103.877
    Пол:
    Женски
    Прво за боледувањето од матичните!
    Нема шанси да се промени и да биде повеќе од 15 дена, законот за сите основи и состојби е тој, 15 од матичен за понатаму специјалист и комисија, но и кога комисијата дава без проблем боледување, односно го продолжува што би барале повеќе и би имале замерка?!
    Законот е таков заради контрола, ако е инаку ќе има многу малверзации. Намерно посочив како ми го продолжуваа, првин до трансвер за да знаат дали ќе има, па до тест. Ако е поинаку замисли колку жени ќе го злоупотребат тоа и ќе отсуствуваат од работа, ни ред, ни распоред ќе се нема!!

    Проблем ти за боледување немаш, матичниот без проблем ќе ти го отвори, ама проблемот ќе настане од фирмата/газдата што ќе те нема на работа, бидејќи без тебе ќе пропадне бизнисот |(

    Посакувам сите да наидете како мојот газда, кога сакаш иди на работа, кога сакаш не иди, боледување земи си колку можеш повеќе, лошо ти е спиј си дома :clap:
    мм ми е газда 8) :rofl:



    ^^ пред некој ден чув на вести дека ваучер за 4то дете никој не побарал/искористил откако го донеле законот, се прашувам зашто?! :drunk: а за 3то дете ако добро запомнив побарани се 8 ваучери ^_^

    ^^ ова со групава поглупо неможеше да се изведе!!
     
  4. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.422
    Пол:
    Женски
    Како што гледам и во Бугарија има 3 ваучери.
    Фонд “Ин витро” финансира до 3 процедури! (https://pravatami.bg/5028 ) Сепак текстот е од Apr 24, 2014.
    Разгледував официјалниот (или полу официјалнот) сајт да најдам инфо http://www.car-bg.org/index.html


    Еве за Европа, ама за 2009 :(
    [​IMG]

    Извор: http://humrep.oxfordjournals.org/content/early/2012/12/05/humrep.des418.full

    Според ова како што гледам Белгија 6 обиди кои се целосно покриени.
    Ме зачудува ова што дури и во Холандија има само 3 ivf ама се целосно покриени.

    дали некој од вас живее во странство?
    Можеме ли да најдеме веродостојни информации/стории?
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Bugarija ima tri obidi ama tie sto doniraat jk imaat mnogu popusti i samite bolnici davaat kako nagradi za nekoj parovi plus po1 obid
     
    На Sukre93 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.422
    Пол:
    Женски
    пробај да најдеш тоа што го кажуваш со факти. лепејте и линкови, да имаме сите пристап.

    мои мили драги пријателки имам прашање. како се собравме така многу на број на фб? многу позитивно сум изненадена од бројот
     
    Последна измена од модератор: 4 април 2017
    На Bebulleee, Lost angel, Acka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Arnisa

    Arnisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2015
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    403
    Пол:
    Женски
    Здраво еве ме и мене тука....
    Подршка за повеќе ваучери за прво дете, а и не би било лошо лековите за машки стерилитет да ги покрие државата, и малце да ја развие машката свест за навремена проверка на спермограм затоа што се почесто и почесто машкиот стерилитет е присутен
     
    На podravka, pile30, Lost angel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. irencule1980

    irencule1980 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2017
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Sto znaci toa biohemiska bremenost? Te molam da mi pises
     
  9. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.001
    Пол:
    Женски
    На eta му/ѝ се допаѓа ова.