1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со мобилни телефони

Дискусија во 'Слободно време' започната од anuskaNESTLE, 23 декември 2012.

  1. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Над 600 денари ти е 4г тарифа,така да немаш тарифа,неможеш ни да имаш 4г на интернет.
     
  2. Пале 345

    Пале 345 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2017
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    5.286
    Пол:
    Женски
    На страната на вип пишува дека има и за таа од 499. Али нема веза јас не се разбирам па си прашувам чисто да знам. :)
     
    На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Ако смениле може,ама пак ти немаш,зашто не си на таа од 499.
     
  4. Пале 345

    Пале 345 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2017
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    5.286
    Пол:
    Женски
    Е да, пошто не беше задолжително да се продолжи договорот (ако не земаш нов телефон), туку автоматски идеше и си ми остана така од времето. :D
     
    На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
  5. M-14

    M-14 Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2018
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Машки
    Нема да згрешиш ни со А5 ни со Ј7. А класата на Самсунг е повисока од Ј класата. Но како што одат нагоре бројките така и им се подобри телефоните, со подобри перфоманси. A5-та е за малце подобра во камерата и процесорот, но за малку. Рам меморија им е по 3 Гб и Ј7 има 5.5 инчен екран, а А5 има 5.2 инчен екран.

    Дизајнот на Ј7 е алуминиум, а на А5 е стакло. За мене поубав дизајн е стакло.

    Екран за Самсунг С8 е околу 200 евра. Значи не се исплати. Единствена опција што ќе ти се исплати е да бараш по купи-продај групи на фб или пазар3/реклама5 ист таков телефон со нешто друго расипано, освен екранот нели. Обично ги продаваат со расипана матична плоча.

    Голема веројатно е да е кабелчето. Сите кабелчиња, без разлика дали е оригинал или копија, страдаат на краевите. Така да внимателно таму. Иначе другата веројатност е конекторот за полнење, но кај тебе во конкретниов случај е кабелот. Полнач изегнувај од оператори бидејќи се поскапи. За тој телефон полнач не би требало да е поскап од 400 денари.
     
    На orhideea и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
  6. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Имам телеком тарифа од оние старине, 279 ден/месечно. Ми стигна писмо дека ќе ја укинеле и ако не одберам, по автоматизам ќе ме стават на друга тарифа. Смеат ли така да ми променат тарифа? Сакам да го задржам бројот, може од постпејд на припејд да се префрлам? Или препорачајте најдобра тарифа во моментов, сеедно на кој оператор.
     
  7. M-14

    M-14 Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2018
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Машки
    Смеат да.
    Можеш да се префрлиш од постпејд на припејд и да го задржиш бројот.
     
  8. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    А на кој оператор? Како што разбрав смеело само од припејд во постпејд.
     
  9. M-14

    M-14 Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2018
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Машки
    Можеш и на двата кај нас.
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Morena.Roxy.Lina

    Morena.Roxy.Lina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Здраво, имам Huawei Y6, во последно време ми стигаат нотификации од postimg.cc секој ден по неколку пати.Your IP has been qualified!, или колку луѓе ми гледаат слики моментално и слично, до сега немам стиснато на тоа мислејќи дека е вирус, имате ли ваков проблем или решение како да не ми стигаат веќе? :)
     
  11. elenaeli22

    elenaeli22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    380
    Моб, два дена сам се исклучува и се уклучува, неколку пати на ден.
    Шо проблем можи да е ?
     
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.675
    Пол:
    Женски
    Колку време го имаш?
    Дали до крај го празниш телефонот па го полниш или тебе кога ќе ти текне?
    Мислам дека ти е до батеријата, или од ладно.На две другарки им се случува ова.Имаат батерија и им се гаси или од ладно или пошто им е зезната батеријата.Едната има Ајфон другата Самсунг.
    Мислам да си смениш батерија ако може.Ако треба да ти го отвараат телефонот (ако ти е Ајфон или друг модел што е со стакло позади и не се отвара сам по себе-мора на сервис)подобро остај го вака пошто еднаш ако ти го отворат телефонот стај му крст.
     
  13. elenaeli22

    elenaeli22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    380
    10месеци.
    Се празни до крај, ама секогаш не го полнам до крај.
    Инаку сони имам.
     
  14. Larson

    Larson Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2017
    Пораки:
    844
    Допаѓања:
    1.936
    Пол:
    Машки
    Да прашам за еден проблем. Имам нов Samsung Galaxy J3 2016 и го користам веќе 3 дена. Денес дур пуштав Јутјуб во школо почна да трепка цел екран , да се појавуваат како жолти линии низ цел екран и на крај цел екран се замрзна ништо не реагираше. Го ресетирав и едвај го пуштив. Сега веќе не прави така али повремено мислам дека можно е пак да прави и ме интересира до што е проблемот пошто нов телефон не би требало да прави така и првите два дена ништо не му беше.

    Напоменувам телефонот е скроз нов , 3 дена користен и не е механички оштетен.
     
  15. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.469
    Допаѓања:
    33.207
    Пол:
    Женски
    Ј3 мислам дек имаат фабричка грешка 2016ка значи на мене сестра и на неолку луѓе што ги земавме во периодот од лани април до август месец сите до нова година 2018 јануари се испукаа екраните. И се наедно ист место.
    Барем јас имав такво искустбо што несакајки ми падна на кревет и целиот се распарчи.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Може некој да ми објасни зошто има толкава разлика во цената на телефоните во Т-мобиле и I style, наспроти Ледиком и Мобеликс да речеме?
     
  17. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Па овие дека се познати и си држат цена, а овие другиве за да привлечат купувачи мора малце да се поефтини, но и се збори дека биле фалц нешто увезувани и правени, колку е точно не знам. Мене несигурна варијанта ми е од непознати мобилари да купам, мислам дека таа некоја илјадарка што ќе ја заштедам, ќе ја претплатам фактички. Сепак има и луѓе задоволни што купувале така.
     
  18. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Посигурна и поевтина опција-Нептун.
     
  19. Mich

    Mich Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2017
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Машки
    од лично искуство и од искуство на мој пријател со Samsung телефони сме немале никаков проблем купени од Ледиком.Кај нив само кеш работи,мислам на рати нема.
     
  20. Y Grint

    Y Grint Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2017
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    86
    Пред недела дена почна мобилниот кога сум на Wi-Fi уклучен од дома да по извесно време да му се исклучва наеднаш Wifi to (без јас да го исклучам). Исто така порано одма ко ќе стегнев Wifi то одма се вклучуваше, а сега се бара безжична мрежа, се потврдува автентичност, поврзано... До што можи да е?