1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со мобилни телефони

Дискусија во 'Слободно време' започната од anuskaNESTLE, 23 декември 2012.

  1. LoStedLOvee

    LoStedLOvee Активен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2013
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
  2. Oleeenka

    Oleeenka Популарен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    523
    Девојки. денес си земав нов мобилен. alcatel ot 991. Претходно на мобилниот што го користев имав активирано бесплатен интернет од тој на Вип за 40 денари. На стариот мобилен се ми беше океј, на овој не можам да се уклучам ми пишува Sorry, login failed to reach Facebook servers. please check your network connection or try again letter. Од што така? :$

    А и со полнењето. Првиот пат треба да чекам да се испразни скроз и да го полнам 12 часа? :$
    Ништо не ми објаснија во Вип -.-
     
  3. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Се зезнав ама многу. :sweat:
    Се работи за мојот мобилен, марка LG Optimus L3.
    Вчера си ставив форма за отклучување, ама арно од сабајле не ми текнуваше ама ич како беше формата.
    Се утепав од пишување форми. Никогаш не сум ја заборавила формата, незнам што ми е сега.
    Потоа, нели има доле едно копче, Forgot Pattern?
    И ми бара имејл адреса и пасворд. Но не ми ги прифаќа. Пишува дека не се тие. Пробувам на компјутер - се е океј. Точни ми се имејл адресата и пасвордот. Се испробав, ама јок.
    Од 9 саат до сега се мачам со ова. :|
    Ако некој знае нека ми пише. Ќе му бидам многу благодарна. :!: :(
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Колку пати внесе меил што не ти го прифаќа?
    Јас направив таква глупост, внесував меил неколку пати, потоа беше џабе. на крај морав да го однесам на сервис, му ставија нов софтвер и сè ми избришаа, немало друг начин.
     
  5. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Едно 87827 пати внесов имејл и никако на го прифаќа. А на лаптопов пробувам, се исто и го прифаќа.
    Мора на сервис да го носам? И ќе ми избришат се а јас имам внатре милион работи кои ми требаат и ќе треба одново да ги внесувам. Оф бе. :(
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Мислам дека да, за жал мораш да го носиш на сервис. Се заклучил телефонот, џабе е се. Подобро однеси го одма, ако можат до утре да ти го оправат, после викенд ќе те фати.
     
    На HollyWoodGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    јас имам сону хпериа типо,и јас си го направив телефонот да ми се заклучува со шаблон,но доколку го заборавам шаблонот има и прашање од кој град сум и нема шанси да промашам,незнам кај тебе како е но кај мене е така ,или доколку го погрешам шаблонот пробам повеќе пати ми пишува за минута дека можам пак да пробам
     
    На HollyWoodGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Мене само имејл и пасворд ми бара. И сега дека го поминав лимитот за отклучување само тоа се прикажува.
    Како и да е, RainBow, а.c.k.a ви благодарам за одвоеното време.
    Ќе го носам на сервис, што можам друго. :|
     
  9. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Јас имам Alcatel OT-991 (Vip Droid XL).
    [​IMG]
    Со мм си зедовме исти значи, е сега него не му кочи, но мене многу ми кочи. Се исчистив и слики немам повеќе ни песни ништо. Па мм му направи тоа како се вика master reset чинам се вика (небитно), но пак ми кочи не знам што да правам. Дали да го носам во ВИП да го видат, не знам. Дај споделете вие дали некој од вас има ваков мобилен и дали имате ист ваков проблем. :^) :wasntme:
     
  10. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Дали само на мене ми се случува да не можам да се логирам на јаху преку телефон и ми вика прво да се логирам преку компјутер па пак да пробам? И си пробувам и џабе, пак нејќе.
     
  11. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Ако подолго време се немаш логирано,може да не ти отвора.
    Логирај се прво преку компјутер,па пробај од мобилен.
     
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Ја пробуело и така, ама пак не се укључуело. Гајле ми е, од компјутер нема поубаво место за работа на интернет.
     
  13. psandra

    psandra Нов член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Мобилни телефони

    Na mojot mobilen po izvesno vreme koristenje na nekoja aplikacija mi se pojavuva "PRINUDI ZATVARANJE" i ne saka da se otvori nisto se dodeka ne go isklucam mobilniot i pak go vklucam... Da ne znae nekoj kako da ne se pojavuva toa PRINUDI ZATVARANJE?
    Ve molam..pomagajte... :worried:
     
  14. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.552
    Допаѓања:
    59.815
    Каков мобилен имаш? Ако е постар може поради тоа да е, бидејќи сите нови апликации се прават да одговараат на Џелибин 4.2 (или така некако се викаше, ова е оперативен систем на андроид мобилните). Јас имав многу такви проблеми со стариот телефон, пред некое време купив друг, постојано инсталирам се и сешто и никакви проблеми. Може и да е до некој антивирус, доколку имаш инсталирано таков на мобилниот.
     
  15. Anklebiters

    Anklebiters Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Помош!

    Ми падна телефонот (Sony Xperia Miro) и екранот ми пукна. Телефонот е потполно нов. Touch-от работи и е површно изгребан. Ако може да ми препорачате некој добар сервисер во Скопје кој ке може да ми го направи за нормана сума на пари. :( :( :(
     
  16. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Носи го само кај овластени сервисери. Од местото каде што си го купила телефонот сигурно имаат овластени сервисери, дознај кои се. Гаранција не ти важи за тоа секако, ама ќе ти стават оригинал екран и ќе немаш гајле. Ќе знаеш дека не си дала пари за џабе. :)
     
  17. BadBoysLover

    BadBoysLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    17
    Луѓее дај помагајте имам HTC DESIRE 300 и не знам како да го исклучам тоа како речник што е? :/
     
  18. sweetgirl92

    sweetgirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    1.868
    Женски имам проблем со фб на мобилниот телефон доста долго време не се имав уклучувано на фб од мобилен можеби година и сега кога се уклучив ја апдејтирав апликацацијата и сега имам проблем ми пишува конекшн лост а конекцијата ми е супер незнам до што е проблемот пробав ја унинсталирав апликацијата и повторно ја инсталирав и повторно истото сега веќе незнам ни што да правм а си работеше супер апликацијатаа, баш ми е криво сега :(
     
  19. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Имам iPhone и не сака да фаќа Wi-Fi и тоа ми е најголемиот проблем. Сум пробала разни совети од видеа од youtube ама ништо не помогна. Некое слично искуство, некој совет?
     
  20. Ljupce35

    Ljupce35 Нов член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2014
    Пораки:
    0
    Допаѓања:
    0
    Galaxy S4-Duenje na Baterijata...

    Sto predizvikuva duenje na baterijata kaj S4? ? ?