1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со опуштање

Дискусија во 'Секс' започната од mjay-mjay, 21 декември 2009.

  1. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    nezz za vas ama mene licno mi e mn tesko za vreme na seks da se opustam .... (mozebi pricinata e vo edno bolno iskustvo),no kolku i da sakam ednostavno ne mozam da se isklucam postojano mislam na se okolu mene... :( kazete mi kako da uspeav vo toa ....kako da go napustam toj sram...?
     
  2. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    sovetoto koj ke ti go kazam e edno te isto! sigurno i si go slusnala dosega ama ne postoi nisto drugo sto moze da ti pomogne! ete vaka...casa/dve (moze i tri :lol: ) alkohol i dooooolga pred igra! neka poraboti tvojot partner malce na tvoeto opustanje, ke bidete vo korist i dvajcata! i nemoj mnogu da mu ja mislis za vreme na seksot i da vlozuvas nekoj napor za da doziveez vrv vo seksot ili za da go zadovolis na tvojot decko maximalno! ednostvno vlezi vo flm :oops: i bidi ubedena deka ne pravis nisto poinakvo od drugite!
    znam deka vrz ospustenosta vlijaat mnogu faktori (serizonosta i ,,vremertaenjeto,, na vrskata, iskustvoto na partnerot, tvoeto iskustvo, lokacijata i red drugi faktori, no znam deka e toa i malce rezultat na tvojata psiha! ili mnogu mu ja mislis ili ic ne mu ja mislis kako da se opustis i da uzivas! bidi malku sebicna, naterajgo decko ti da pravi raboti koi tebe te vozbuduvaat! togas ke se pocusvtvuvas i vlazna i napalena, i so ooogomana zelba za sex! aj so sreka!
     
    На Ana.brojka и mitablonde им се допаѓа ова.
  3. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    fala na pomosta ke se obidam da probam .... Rabotat e so sum mn sramezliva :oops: i sum ko drvena ploca bez emocii a koga sakam da gi ispustam se sramam .... Veke mi zdosadi od toa pa moeam da probam.... fala na pomosta ...
     
  4. iris

    iris Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    i jas imam nekoj vid na problem na opustanje,daleko od toa da se sramam ,so decko mi sme zaedno 3 godini,ama ponekogas mi se slucuva da so nedeli nemozam da doziveam orgazam a decko mi stvarno se trudi ;) ,a najtragicna situacija e toa sto ja davam inicijativa za vodenje ljubov,bidejki pocuvstvuvam zelba i ete taka ,si sakam da si vodam ljubov :D .a nekoj period mi se slucuva sekogas da doziveam i po dva orgazmi :D .mi se slucuva ponekogas dodekavodime ljubov da mislam na nekoi glupavi raboti,na nekoi problemi,i taka nisto od uzivanje ;( :roll: :roll:
     
  5. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    fala na sovetot se pomina super :D
     
  6. marinaangelova

    marinaangelova Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    како да се опуштам ?

    нова сум на форумот али читам супер совети и искустава па би скала да споделам еден мој може да се каже и проблем.епа вака со дечкоми веке некое време имаме односи ли имам проблем многу сум стегната не можам да сеопуштам и едоствано многу не уживам во тоа за разлика од тоа после сетоа тоа ми се јвува желба и потреба да бидам со него али знам дека нема да сме и неизмерно го чекам следниот пат али тогаш пак иста приказна знам проблемот е до мене дајте некој совет како да се општам инаку во принцип сум многу срамежлива девојка


    однапред благодарам :f:
     
  7. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Срц, прв совет- во иднина употребувај точки,запирки и други интерпукциски знаци за да разбереме што сакаш да кажеш :tmi:

    колку што го разбрав твојот проблем-не уживаш во сексот. од искуство-тоа е сосема нормално. мене првите неколку месеци ме болеше секој однос и уопште не уживав.ама мила, се е до мозочето. пробај да с еопуштиш на пример со подолга предигра, мазење, можеби малку вино, стимулација со секси долен веш можеби, разговарај со дечкото, кажувај му што сакаш....со тек на времето се ке си дојде на свое ;)
     
  8. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Маринче и јас на твои години почнав со секс и нормално е да не можеш да се опуштиш, не мисли на секс, не мисли на ништо , пробај да не мислиш и се полесно ќе биде :D Со време ќе се опуштиш , е тек тогаш ќе почнеш да ги откриваш благодетите на сексот :D
     
  9. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Obavezno casa-dve napij se neso zestoko (a moze i poveke)da vidis ne samo deka ke se opustis tuku i ke ti bide prekrasno...hmmm drugo resenie-nema:)
     
  10. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    i jas go imam istiot problem...no od koga procitav od sovetot na mina praktivuvam sekoj pat da se podnapijam koga sum so deckomi.... i ednas mi dojde edno ubavo cuvstvo ama bese kratko i go snema :( ... i od togas go ocekuvam pak da dojde, no iako uste go nema jas imam nadez deka vo skoro vreme ke mi dojde bidejki dade znak :)... zatoa da se praksame i ke bide se OK :) KISSS
     
  11. fawn

    fawn Нов член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Како да сум поопуштена во сексот

    значи имам проблем со тоа што неможам да се опуштам во кревет со дечко ми... незнам зошто се случува ова.. имам свои фантазии и тоа многу и кога ке дојде до настанот блокада :envy: финтата е што ова почнува да ми влијае на врската.. врската ми е одлична и двајцата се сакаме но јас знам дека сексот е голем дел од една врска и можам да забележам дека дечко ми не е баш најсрекен .. што да правам ???
     
  12. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Како да сум поопуштена во сексот

    fawn секој е различен во поглед на опуштање.ако ги знае дечко ти твоите фантазии можеби тој ќе ти помогне.нека започне тој да те води,ти само препушти се на чувството.ако сте пократко време во врска нормално е.не се срами што и да направиш или да кажеш не верувам дека ќе го шокира хаха