1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со сексот

Дискусија во 'Секс' започната од Alexandraaa123, 21 март 2016.

 1. Alexandraaa123

  Alexandraaa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Девојки ми треба помош. Пред 3 години ја изгубив невиноста (на 19) , од тогаш сум била со тројца сексуално активна. Проблемот е што до сега ниту еднаш не сум доживеала нешто "WOW" во сексот. Убаво ми е првите две минути а потоа чувствувам болка, печење, недоволна влажност.. Со првиот дечко ми беше така и искрено мислев дека е до него нешто,па не превземав ништо, но истото ми се случи и со вториот и сега еве со третиот што сум моментално. Никогаш немам свршено, нити пак чувствувам нешто посебно при сексот. Отидов кај гинекологот да се консултирам и тој ми кажа дека гинеколошки немам никаков проблем и дека тоа ми било на психичка база. Но сепак не ми е вероватно тоа три години со тројца различни партнери да ми биде на психичка база. Сум имала и секс некогаш и под дејство на алкохол, тогаш сум поопуштена, но немало никаква промена. Имала ли некоја од вас ваков проблем? Стварно почна да ми смета ова и мене, а и дечко ми што не проба сиротиот - џабе. Се пробав од пози,од место, буквално се. Мислите ли дека би помогнало нешто, читав по интернет има некои апчиња, чаеви не знам што.. :sweat:|(
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  5.633
  Допаѓања:
  41.528
  Пол:
  Женски
  Kazi mu so sakas.Esperimentiraj sama so sebe,neznam dali me razbiras dopiraj se sama.Taka ke znaes so ti e ubavo.Kazi mu na partnerot so sakas. Otvoreno bez stram.Toa apcinja takvi gluposti nemoj gola voda e se.
   
  На Dust, Petar80 и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 3. Херкул

  Херкул Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.290
  Пол:
  Машки
  Пробај со женско
   
 4. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  И како ќе ја е*е женското ?
  Од машко не осеќа она задоволство,не па од женско,глупости.
  Тоа ти е се до психата,изгледа не си доволно опуштена.
   
  На Oscar Lady, buba4e89, sugarlips и 5 други им се допаѓа ова.
 5. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Да не примаш некакви лекарства? Не мора да ми одговориш, зборот ми е дека некои терапии имаат нуспојава како намалување на либидото и сл. Покачен пролактин исто така може да е причина за ситуацијава, провери го пролактинот.
   
  На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
 6. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.380
  Пол:
  Женски
  Пробај уште повеќе да се опуштиш. Масажа, вино, подолга предигра, нека се потруди многу повеќе да те напали па тогаш пробај пак. Сама си создраваш блокада. Го блокираш мозокот да не може да прими чувство на задоволство...опушти се, и не брзај одма на главното.
   
  На sugarlips, stevemila, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  11.792
  Допаѓања:
  131.148
  А дали кога се самозадоволуваш доживуваш оргазам?
   
  На Bozica1980 и Херкул им се допаѓа ова.
 8. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  794
  Пол:
  Женски
  Аа јас кој проблеем го имам и нз што да правам више немам хихи поради недоразбирање со дечкото ние нонстоп имавме ии ми беше убаво ама најсмртно ми беше на почеток на секс додека ми го стави:$ ненормално ме болеше сум плачела јајниците ме болаат ии кога ќе се потсетам се ежам ми се крева косата нагоре како да ја пребродам болката пробав секако несака и ми е страв да имам аас он запиња са имаме више немаме 5месеци можам јас и без секс ама мшко си е машко ....
   
  На elenkata20 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.380
  Пол:
  Женски
  Да, тоа е изговорот машко си е машко (facepalm)...тој ако те сака, ако му значиш, ако те почитува ќе издржи колку и да треба и нема да пукне ако се задоволува сам или со твоја помош орално. Појди ти на гинеколог и види што е проблемот, а тој нема да пукне без секс.
   
  На sugarlips, Nausicaa, stevemila и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  794
  Пол:
  Женски
  Несакам орално ниту пак он ме притиска пн да не ме сакаср нема 5месеца да ме чека а пред ходно имавме 8месеца редовно мислам и не бап редовно секој дневно.
  Ии добро јас кога ке отидам на гинеколог што да кажам? Дека со дечко ми кога имам ненормални болки имам :3 срам ми еее
   
 11. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.380
  Пол:
  Женски
  Па ќе отидеш и убаво објасни му на др исто ко овде што си пишала, зошто срам? Тие затоа плата земаат, тоа им е работа, и верувај дека се виделе и слушнале.
  И немора орално, така само реков, можеш со рака, нога, гради, стомак :D Зависи што го пали...
   
  На sugarlips, stevemila и Petar80 им се допаѓа ова.
 12. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Нема срам тука девојче, кога си сексуално активна гинеколошки прегледи се неминовна работа. Замисли недајбоже фатиш инфекција и што? Ќе чекаш црвци да ти фати или ќе идеш фино лепо на доктор како сите нормални. Иди си слободно и кажи си ја маката, за твое добро.
   
  На Роберт 7 и ninja35 им се допаѓа ова.
 13. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Можеби сеуште не си го нашла вистинскиот :) Животот е пред тебе, уживај:)
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.139
  Допаѓања:
  5.692
  може некој со помош околу тоа девојката да го ,,јава,,? пишете ми лп.
   
  На veren и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 15. Mi-Ma

  Mi-Ma Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  1.126
  Пол:
  Женски
  Kaj mene ginekoloski se e vo red no sekogas ja imam taa bolka na pocetokot duri i pri vaginalno eho cuvstuvam ogromna bolka i odgovorot na mojot ginekolog bese deka muskulot mi e pretesen (top za maz mi :lol: no ne i za mene) Mozno da e i kaj tebe toa pa ako rodis prirodno ke ja snema bolkata, jas rodiv carski taka da toe e toa ke ideme na vtoro prirodno pa ke vidime rezultati :rofl:
   
  На Slatkarka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  794
  Пол:
  Женски
  Aiii muki nasi :P :D
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.045
  Пол:
  Женски
  Шо убаво и кажаа уживај , мењај сестро :D Сеа не да осудувам ,ама според мене проблемот е во нема, неможе од 3ца еден да не го бива ,мајко му стара. Па ако не ја привлекува , зашто и се впушта воопшто ?!?! Ваљда треба да се испита се пред чинот :D
  Ја мислам проблемот лежи во тоа што уште не си го има запознаено сопственото тело , грешка кај многу жени. Ако ти незнаеш што ти причинува задоволство и не го споделиш , отиде јабана , уше 3ца да смени , џабе. Е сеа може да е и медицински проблем , тоа треба да си се испита, не сум стручна тука.
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 18. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  921
  Пол:
  Женски
  На почетокот и мене ми се случуваше истото, ама открив дека можам да свршам само со триење на клиторисот.
  Значи прво убаво нека те запали типот, па после преминете на главното. Предиграта е многу важна работа за сексот и ако не се запалена џабе е се`. И пробај малце да мислиш на сексот, на пенисот, на некои возбудливи работи.