Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со стапалата

Дискусија во 'Тело' започната од maria.magdalena, 27 мај 2013.

 1. maria.magdalena

  maria.magdalena Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Девојки, дали некоја од вас имала проблем со стапалата, посебно летно време, од носење балетанки, најчесто на боси нозе ????
   
 2. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Јас имам проблем.
  На балетанки многу ми се прават плускавци, набиеници.. Или незнам како ги викате..
  Еве и сега ногата чекам да ми заздрави ..
  Сепак се мачкам со кантарионово масло, и фластери цело време редам :)
   
 3. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.532
  Допаѓања:
  5.673
  Пол:
  Женски
  И јас имам таков проблем.Постојано ми се прават некои плускавчиња,некои зацрвенувања на кожата,и тоа не само кога носам затворени балетанки,туку и од секакви сандалки,римјанки...Сите на разни места имаат ремчиња и отвори кои ми се пресликуваат на кожава и ми прават проблеми. :devil:

  Стварно стапалава ми се катастрофа.Ги мачкам,ги стружам,ги пустам и ги штурам,а тие се крајно неблагодарни.Да имаше таква опција,ќе одев на трансплатација на кожа на стапала. :worried:
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kitty8

  kitty8 Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  Здраво, имам тврди стапала и ми се лупат.. ако знаете што би помогнало од домашни лекови или некоја крема. позз