1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со цимери

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од WarriorAngel, 20 февруари 2016.

  1. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Мислам дека е многу незгодно да се живее со цимер/ка, посебно ако воопшто не се знаеле претходно, па прашање е дали ќе се уклопат карактерите, или и да се знаат, може за ситници да се замерат, зашто секој има свои навики, кои може да му пречат на другиот итн.
     
  2. Anya321

    Anya321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2021
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Zdravo, dali ima nekoj primerok od dogovor za izdavanje stan koj sto treba da se zaveri na notar?
     
  3. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.191
    Допаѓања:
    123.783
    Ima advokatot, okolu 1500 do 3000 denari
     
  4. Meoww11

    Meoww11 Активен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2022
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Shto bi napravile koga vashite cimerki se spojat protiv vas, vi odat kontraa, koga ucite (dokolku ste u studentski) da bidete sooceni so galama, da ne moze rano da si legnete od piskotnici, muabetenje kako ne znam stvarno...Jas sum tolku posvetena , i ne bi sakala da si go unistam zivotot radi nekoi sto ne sakaat da ucat, i se dojdeni tuku takaa.. Bukvalno se osekjamm losho, mnogu sum custvitelna, ne znam dali da se premestam, dali da bidam losha i jas gnasa, jer nemam uslovi za stannn dur studiraam :/ premnogu troskovi see..Jas na primer da sum so cimerki v soba ,, ne se pram ko da ne postojat, i cim se tolku bliski tie , i plus slusnav ozboruvanja za mene...Ne mozam da izdrzam tamu so niv se depresiram, bukvalno na nikoij nisto nemam storenooo :(;(;( sakam da imamm normalna cimerka, da se druzimee da si ispagjame? Dali nekoj se soocuva/al so ovoj problemm, dali nekoj bara cimerkaa? Ili sto.moze da napravamm falaa odnapred
    P.s da napomenam i deka mi falea pariii:^)(facepalm):devil: , ne e malce nejkam da pisuvam sumaa glupo mi e, ama ne gresam dusa, sepak ne e igrachkaaa Offf , i doma nemam kazano da ne gi nerviram pomagajte feminkii moiii, ve molammm:l:
     
  5. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Ti pisav lp.
     
    На Meoww11 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    10.451
    Пол:
    Машки
    Не знам дали има опција, но би ти препорачал да размислиш за преместување. Не мислам дека би се променила ситуацијата, особено доколку ти фалат пари! Не сум живеел во студентски, но пожали се до надлежните на студентскиот, извести ги за се, баш како шо имаш напишно тука.
     
  7. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Кажете ми мислење и јас имам проблем со цимерка овде, во друга држава сум.. Преку фирма сум и ме сместија со две не се од Мк, овде ке останам неколку месеци, сега сум 2ра недела, бев во еден стан и претходно тамо беше супер со цимерките ама сите си отидоа по различни страни и само 2ца останавме и мораа да не местат на друго место, овде има една цимерка нон стоп и смета нешто, жената траже влакно во јајце, несакала гости да ми доаѓаат и сметале онака на кафе, се и е на неа гадно, а нема врска чистеме колку можеме сепак на работа одеме и трети смени, денес и истурив пипер и кажав ај мрш у пишку матер ако не ти се свиѓа најди си приватно и плаќај 1000 евра, ама несакам да се карам ама со такви мора вака, сака да ме намести да ме избркаат од станот, се мрчи, седнам да јадам дојде соле ми памет, нон стоп гледа што правам се ја интересира жената е 40 и кусур години и сигурно и гледа се дека и е досадно у живот, јас сум избувљива личност ама се воздржувам оти несакам да трошам нерви за неколку месеци што ке седам тука после треба да си барам приватно не преку фирма, како да постапам со неа незнам, дали има некој ваков проблем, жената е убиј боже, другата е млада 25 години и ја боли уво за се и си тера свој живот исто како мене со неа сум океј. Едноставно несакам некој да ми се меша и да ми мрчи секој ден...
     
  8. Cvekarka

    Cvekarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2023
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    670
    Пол:
    Женски
    Да не дошла свекре моја таму леле како за неа да кажуваш.:devil:Шала на страна ама исто како за неа да збориш.Мораш да пробаш со другата цимерка.Здружете се и покажете и заби инаку ништо не би ти помогнало.Или па најди и некој незнам некој колега комшија на нејзина возраст,па може ќе има занимација,па може и ќе добие нешто(mooning)па нема да биде толку напната.Инаку тешко со такви луѓе што да ти кажам ќе си ја трпиш.Кога можам јас свекре моја 16 години можеш и ти оваа неколку месеци ништо нема да ти биде:xќути си и терај си
     
  9. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Несакам да се карам овде работам, живеам, имам пари, несакам да дојде до тепачка да ми викне полиција и да ми прекинат и виза и се ради говно се да ми пропадне во вода до сега, среќа сама сум во соба, ама не ми се верува дека до толку постоеле луѓе што се ги интересира....
     
  10. Cvekarka

    Cvekarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2023
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    670
    Пол:
    Женски
    Постојат.И затоа мое мислење е да не се замараш остави ја да со збори,ти терај си по свое и ти теков пробај здружете се до другата цимерка и покажете и го патот
     
    На hellocity му/ѝ се допаѓа ова.