1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблемот на една Форевер Алонка

Дискусија во 'Канта' започната од Marijanaa2323, 24 јануари 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Marijanaa2323

  Marijanaa2323 Нов член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Вака, значи .. ми се допаѓа еден дечко ама немам никаков контакт со него. Се лајкаме, ама много ретко се видуваме, дури не се ни знаеме лично. Онака само индиректно. Ми се допаѓа, дури и премногу, но никако да ми пише на фб. Не знам како да постапам, а да не направам нешто понижувачко, за да почнеме со било каква комуникација. Како да го изведам тоа?
  Мислам дека со тек на времето, проблемот ќе ми се зголеми. Девојки, дај кажете некој совет, што да правам, ве молам!!!
   
 2. Saricko

  Saricko Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.137
  Вака значи..прво што можеш да направиш е да не отвараш нова тема за нешто што не е потребно има мн теми кај што можеш да си побараш совет..
  друго пиши му ти поздрави го пријателски почнете разговор види како ќе реагира ако е заинтересиран добро продолжете да се допишувате па ќе се запознаете подобро после што ќе биде ќе биде;)
   
  На anakond му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marijanaa2323

  Marijanaa2323 Нов член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Не знаев дали има, затој отворив.
  Како и да е, фала :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.