1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблем или не?

Дискусија во 'Канта' започната од vodolija7, 1 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. vodolija7

    vodolija7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Се запознавме пред 9 месеци. Постојано контактиравме преку фејсбук и излеговме 2 пати на кафе во град. Се спријателивме и немаше ништо помеѓу нас иако иако беше очигледно дека си се допаѓаме еден на друг. После месец ипол отприлика тој замина во странство на работа. Си пишувавме на фб во текот на тие месеци. Кога се врати излеговме 5-6 пати онака другарски, а потоа се смувавме. Кога се сретнавме потоа имавме секс. Од тогаш сме во врска и се гледаме скоро секој ден веќе 3 месеци :) .
    Многу ми е убаво итн. ама сепак ми е страв дека ќе си здосадиме еден на др и дека ке го изгууби интересот за мене зашто се се случи набрзина а и често се гледаме. Исто така ниту еднаш ми нема кажано те сакам. Се однесува супер кон мене но сепак ми е малку чудно.
    Ве молам за било каков совет!
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    проблем или не?

    Темава ќе ја испратам во љубовни проблеми. Таму побарај ја :)
     
  3. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    проблем или не?

    Па и не се одвиваат работите толку набрзинка како што ти се чини тебе! Се започнало од пред 9 месеци, сте контактирале цело време, сте излегувале на кафе, сте се смувале и на крај сте решиле да пробате заедно во врска! И сега не ми е јасно што овде не се одвива по посакуваиот редослед!?!? Луѓето после 9 месеци познанаство одлучуваат и во брак да влезат а тебе пак ти се чини дека набрзинка било! Не е! Според мене таман си е! ;)
    Другооо.... велиш дека имаш страв од тоа дека ќе си здосадите! Ама тоа никој не може да го знае пред време и не би требало да се оптеретуваш со тоа (освен ако не забележуваш дека веќе си здосадувате)
    Формулата за успешна и интересна врска е забава и време поминато сами и со друштво! Толку можам да ти кажам јас!
    пс. и морам да си го кажам тоа дека малце лигаво ми звучи некој уште на почетокот од врската да има ,,проблем,, со здосадување! Ми се чини дека проблем нема ама ајт...
     
  4. vodolija7

    vodolija7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    проблем или не?

    фала :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.