1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблем на училиште

Дискусија во 'Образование' започната од lowely, 14 декември 2009.

  1. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Smileeee јас би да го игнорираш.. имав јас до лани со една љубоморна кучка проблем нешто ми се праеше шо е која е.. ја игнорирав едноставно воопшто не и давав значеније, не се замарав со неа и ета така си ги смири страстите кутрата :)
     
  2. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    Помош за ученици и студенти

    Многу чудни работи ми се дешаваат во последноо..не бев ваква каква што сум а и не сакам да бидат!
    Порано бев мн стабилно девојче не велам дека мн учев али за 2.3,4 си знајв секогаш, не бегав од часови си бев примерна ученичка....
    Али сега стварно не знам што ми се дешава....
    Сите оцени ми се слаби мн . дури и мн професори ми викаат дека ке ме остават на полаганје... МНОГУ СЕ ПЛАШАМ.. незнам дали имам време да научам се... многу малку време ми преостанува до крајот на учебната година...Ако може некој совет.... ;(
    Барем за 2 како да постапувам и дали треба мн да учам ?? :(
     
  3. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.640
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    Најдобро е да разговараш со професорите и да ги прашаш кои лекции треба да ги научиш за да ти стават поголеми оценки.
     
  4. mariamaria

    mariamaria Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Help!!

    Devojki pomognete mi!!
    Дома ме караат заради оценките затоа што ке минам мн. добра. Дури и ме казнија цело лето без компјутер, да не одам на одмор и да не си извадам и карта за на базен.. Ве молам кажете ми што да правам ... :\\
     
  5. EmGreen

    EmGreen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    189
    Help!!

    Исклучи го компјутерот како што ти кажале и седни да поднаучиш нешто. Јес да е крај на школска година, ако можеш поправи нешто, ако не барем покажи им дека нешто ти значи тоа што ти се лути и дека сакаш да се поправиш за да ти ја укинат казната. А тоа не е точно пошто дремеш на форум :^)
    Преку лето најмалце што треба да ти фали е компјутерот :D
    Наредна година сети се на казната и фати си да учиш на време.
     
  6. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Help!!

    па ете си многу добра зошто да те казнуваат не може секој да учи за 5. твоите родители не те разбираат колку можеш да научиш па објасни му го тоа и замолиги да те сватат.
     
  7. Teresa94

    Teresa94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    108
    Па и јас сега секоја година ја поминувам со 4 во основно не беше така одлична бев ама сега секако е потешко. А и плус немаме книги и некако се снаваѓаме само 5 книги дали имаме добро и со 4 што поминувам -.-.
     
  8. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Ме реметеше класната четири години.Ама јас си имам невоспитано гадно понашање на и го плеснав на матура.Не и прозборив ниту еднаш, не се појавив на ниедна фотографија со неа.И додека го земаше поклонот од класот за кој не дадов пари и ококорена се восхитуваше на вниманието кое го добиваше јас дремев онака релакс на столица на крајот од ресторанот.Само јас од цела толпа,испијанчено зјапав во неа,опуштено седната ја гледав и кога го зеде микрофонот во раце да се заблагодари ставив два прста во грлото во знак на револт од лицемерноста која ја приредува.
    Во четири години трпев понижување и казни кои не ги заслужив.Големи неправди и без етикетирана со епитети кои не ми доликуваа.Се на се бев ученичка со слаби оцени и примерно однесување.Не дивјачко, со секое почитување кон деликвентите кои ги имавме.
    Никогаш дирекно не ја навредив ниту и се спротиставив.Неколку пати сакав да и купам цвеќе за Осми Март од оние што ги продаваат на гробишта свиткани во весник.Ама знаев дека нема да го земи :|
     
  9. Snow.Queen

    Snow.Queen Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    14
    Ништо неможам да сватам

    Имам еден голем проблем.Желба за учење имам и тоа голема,ама проблемот е што ништо од математика неможам да сватам.Хемија,физика,се ама баш можам да научам,ама математика ни еден збор во глава не ми влегува.Имав и наставник и наставничка по математика и братучетка ми ми објаснуваше и мајка ми,ама ништо.А доволно направив проблеми во школо така да ни еден наставник не ме почитува ни малку,а математика наставничката ми даде шанса во понеделник да правам тест,а сите правеа во петокот.Во школо многу ја оплескав и морам да се подобрам,да докажам дека сум добро девојче и дека учам.А и на мајка ми и ветив дека барем 4 ке имам на тестот,а не 1.Ама математика ништо не ми влегува во глава,ништо неможам да сватам. :worried: Што да правам? :(
     
  10. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ништо неможам да сватам

    Ти не си единствената што не може да сфати математика, ама со труд се научува се, е сеа за нешто треба повеќе, за нешто помалце труд. На многу луѓе не им оди математика, ама затоа тие што даваат максимум труд успеваат да научат. На некој му треба многу малце за да научи, релативно е тоа. Ама факт е дека не вложуваш се од себе чим уште не можеш да научиш, или па не сакаш. И мислам дека тема за ова не е потребна :^) Иди вежбај математика, а ако имаш време прочитај и правопис по македонски нешто рекреативно.
     
  11. evgenija994

    evgenija994 Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ве молам за совет :)

    Дечки имам проблем од мој соученик -.-
    Секогаш после училиште или било како ме следи или се скрива и ме чека да ме уплаши на некој начин -.-, што би направиле вие ? Дали да го употребам коленото во неговата машкост :D објаснете случка или нешо фала ви :)
     
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ве молам за совет :)

    Еее што да ти кажам ај... :| освен да му укажеш со зборови.
    Ако не на дечко ти /татко ти кажи им.
     
  13. Greg.House

    Greg.House Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2012
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    24
    Ве молам за совет :)

    Викни го татко ти, најдобро :D
     
  14. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Ве молам за совет :)

    Со камен у глава. :D
    Се шалам,земи збори со него, прашај го зашто , или иди дома со некој заедно па вие зафркнете го.
    Иначе сигурна си дека нема некои психички проблеми? :geek:
     
  15. evgenija994

    evgenija994 Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ве молам за совет :)

    Ќе пробам со тоа, иначе нема никакви психички проблеми само сака да ме задира -.- ако не ќе си добие доле коленце Ч)
     
  16. The.Princess

    The.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    146
    Ве молам за совет :)

    Евгенија, слично ми се има десено.. ок не баш слично туку јас го решив проблемот со 2-3 шамарчиња.. :!:
     
  17. yeah

    yeah Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    64
    Ве молам за совет :)

    земи некој со тебе татко ти на пример и оди заедно со него но тој да не зане дека татко ти е со тебе туку на пример тој неак оди напред или назад и потоа нека го скара кога ке му дадеш пример знак на татко ти
     
  18. ancetupance

    ancetupance Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    164
    Ве молам за совет :)

    истово би го предложила и јас. Повозрасен човек пред или после тебе, кој што би реагирал на твој знак а самиот по себе би бил закана за невоспитаното детиште 8)
     
  19. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Да не си му симпатија можда?Од каде знаеш, со тоа следење и плашење можеби само сака да го привлече твоето внимание. ;)
     
  20. PrincessSuperI

    PrincessSuperI Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Средно ! Проблем !!!

    Дали некој знае по крајниот совет за оценки дали можи да се промене оценката ... од кога ќе заврши советот дали има некакви шанси да се смене оценка ? итно ми треба луѓее ...