1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблем со девојка ми

Дискусија во 'Канта' започната од anonimuss, 16 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. anonimuss

    anonimuss Активен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ок девојки фала многу,
    :) Фала многу
     
  2. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Да раскинеш, сместа. Таквото понашање не личи на ништо, 6 години во врска и те претставува пред таму некој си како роднина??????? И ти го трпиш тоа? Мислиш дека нема ништо меѓу нив? Уште таа е во право а ти излагаш крив? Јас не знам што си чекал до сега.
    Извини, може ептен сум директна и сурова, ама ова не е нормално.
     
  3. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Да раскинеш, сместа. Таквото понашање не личи на ништо, 6 години во врска и те претставува пред таму некој си како роднина??????? И ти го трпиш тоа? Мислиш дека нема ништо меѓу нив? Уште таа е во право а ти излагаш крив? Јас не знам што си чекал до сега.
    Извини, може ептен сум директна и сурова, ама ова не е нормално.
     
  4. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Па уште и прашуваш што да направиш ?
    Пред друго машко те претставува како роднина :o
    Зошто се правиш слеп при очи , постојано е со него , кој и е дечко ти или тој ?
    Повеќе од јасно е што е работата- те влече за нос и тоа онака апла без срам .
     
  5. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143

    раскини и, и спаси си се себеси од такво ѓаолче да не речам курви*е.
    да сум била на твое место ни то со албанецот не би и простила па уште сега и вака да те лажит и да ти прајт!? :o
    баталија со време не ти требат таква |( ем ти скриват ем постојано те лажит и накрај тебе крив те наоѓат :puke: ми се лошит од вакви личности ко нејзи :@
     
  6. hanickaa

    hanickaa Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    sigurno ima nesto so nego cim te pretstavuva kako rodnina...a i tolku mnogu vreme pominuva so nego probaj razgovaraj vidi kade odi sto pravi (bez ona da znae) togas ke si gi resis site dilemi :worried:S
     
  7. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    Од ова што го напиша можам да заклучам дека си во врска со манипулатор- на овој или на оној начин таа прави да изгледаш ти виновен и така да се чувствуваш...
    Имаш и тоа како добри причини да и раскинеш: на некој си нејзин, нов пријател те претставува како роднина; те излажала дека шета а била со него??? И ти сето ова го толерираш и стануваш нервозен, уствари ти си крив :?: !
    Ај запрашај се себе си, дали освен тоа што ти ја сакаш, има нешто позитивно во таа ваша долгогодишна врска???
     
  8. Aryana

    Aryana Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    71
    До делот пред да прочитам дека те претставила како роднина си мислев дека има некое оправдување, ама откако го прочитав тоа видов дека е за никаде. Раскини што побрзо со тоа ѓубре(извини, ама така е) и уживај си во животот, верувај ќе си најдеш некоја 100 пати подобра од неа. Дечко, таа не те заслужува, а во никој случај не ја заслужува твојата љубов. Тргни си се што побрзо од неа и гледај си го твојот живот. Па уште ќе те обвинува дека твоето однесување не е во ред. Боже!
     
  9. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    Читам и не ми се верува што читам! :x Батали ја таму што ќе ти е! Тоа не е љубов, само те измачува. Најверојатно сака да ти раскине ама незнае како и те провоцира. Како роднина те претставила мислам WTF?! :o Женскати е невиден манипулатор! Незнам што чекаш уште да ти направи за да сватиш дека треба да раскинете? Или па ако толку ја сакаш и нејкеш да прекинете прави го истото што и она ти го прави- реципроцитет! Најди си другарка и слушајте си се цело време- да види како е! Чисто да видиш како ке реагира ако е љубоморна може имате уште надеж... да се оправи и да си ја согледа грешката.

    И дај не отварајте само нови теми, има тема Совети од женска страна до сите машки
    така мислам се викаше
    и таму пишете што ве мачи. :)
     
  10. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Најпрвин браво за тебе поради слободата којашто и ја даваш,од причина што знам секакви психопатски врски-забранување фб,другари,искачање на кафе итд.
    Чекај малку,како така те претставила како роднина? :o
    6 години во врска,зарем има потреба од тоа?
    Вака опишаната ситуација,не ми изгледа дека е во твоја полза.
    Прво,таа не те почитува доволно,дури и чувствата ти ги погазува.Значи го отфрла понуденото.Твојата љубов.
    Разбирам дека секоја врска се состои од компромиси и пријателства,ама овоа некако ми е претерано.
    Колку и да се најнај пријатели,вакво однесување мислам дека не заслужуваш по 6-годишна врска.
    Требало навремено да си реагираш,не да чекаш 1 год.Знам дека ти е тешко,но мора сериозно да разговараш со неа.Па тоа и да подразбира раскинување на врската.
    Дали би можел во иднина да продолжиш,ако таа сеуште на овој начин другарува со тн Д :)
    Јас не би рекла ;)
    На еден пример само ќе ти посочам.Имам другарка која имаше 7-годишна врска,со него буквално порасна,во тој период дечкото ги загуби и двајцата родители-сакам да кажам дека и добро и зло делеа.Се заедно поминаа.И еден ден таа ми кажува дека и се допаднал некој колега од факс.Само ги згрчив рамениците.Сакав да ти посочам на тоа дека љубовта во реалноста не е како од филмовите.Секој без секој може ;)
    А да,таа сега е во врска со колегата од факултет.Само ти алудирам на тоа да не веруваш мн на твоите зборови,можеби веќе ти е навика само ;)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.