Проблем со девојка ми

Дискусија во 'Канта' започната од anonimuss, 16 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anonimuss

  anonimuss Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ок девојки фала многу,
  :) Фала многу
   
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  Да раскинеш, сместа. Таквото понашање не личи на ништо, 6 години во врска и те претставува пред таму некој си како роднина??????? И ти го трпиш тоа? Мислиш дека нема ништо меѓу нив? Уште таа е во право а ти излагаш крив? Јас не знам што си чекал до сега.
  Извини, може ептен сум директна и сурова, ама ова не е нормално.
   
 3. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  Да раскинеш, сместа. Таквото понашање не личи на ништо, 6 години во врска и те претставува пред таму некој си како роднина??????? И ти го трпиш тоа? Мислиш дека нема ништо меѓу нив? Уште таа е во право а ти излагаш крив? Јас не знам што си чекал до сега.
  Извини, може ептен сум директна и сурова, ама ова не е нормално.
   
 4. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.753
  Допаѓања:
  11.007
  Пол:
  Женски
  Па уште и прашуваш што да направиш ?
  Пред друго машко те претставува како роднина :o
  Зошто се правиш слеп при очи , постојано е со него , кој и е дечко ти или тој ?
  Повеќе од јасно е што е работата- те влече за нос и тоа онака апла без срам .
   
 5. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142

  раскини и, и спаси си се себеси од такво ѓаолче да не речам курви*е.
  да сум била на твое место ни то со албанецот не би и простила па уште сега и вака да те лажит и да ти прајт!? :o
  баталија со време не ти требат таква |( ем ти скриват ем постојано те лажит и накрај тебе крив те наоѓат :puke: ми се лошит од вакви личности ко нејзи :@
   
 6. hanickaa

  hanickaa Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  sigurno ima nesto so nego cim te pretstavuva kako rodnina...a i tolku mnogu vreme pominuva so nego probaj razgovaraj vidi kade odi sto pravi (bez ona da znae) togas ke si gi resis site dilemi :worried:S
   
 7. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.800
  Од ова што го напиша можам да заклучам дека си во врска со манипулатор- на овој или на оној начин таа прави да изгледаш ти виновен и така да се чувствуваш...
  Имаш и тоа како добри причини да и раскинеш: на некој си нејзин, нов пријател те претставува како роднина; те излажала дека шета а била со него??? И ти сето ова го толерираш и стануваш нервозен, уствари ти си крив :?: !
  Ај запрашај се себе си, дали освен тоа што ти ја сакаш, има нешто позитивно во таа ваша долгогодишна врска???
   
 8. Aryana

  Aryana Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2013
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  68
  До делот пред да прочитам дека те претставила како роднина си мислев дека има некое оправдување, ама откако го прочитав тоа видов дека е за никаде. Раскини што побрзо со тоа ѓубре(извини, ама така е) и уживај си во животот, верувај ќе си најдеш некоја 100 пати подобра од неа. Дечко, таа не те заслужува, а во никој случај не ја заслужува твојата љубов. Тргни си се што побрзо од неа и гледај си го твојот живот. Па уште ќе те обвинува дека твоето однесување не е во ред. Боже!
   
 9. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Читам и не ми се верува што читам! :x Батали ја таму што ќе ти е! Тоа не е љубов, само те измачува. Најверојатно сака да ти раскине ама незнае како и те провоцира. Како роднина те претставила мислам WTF?! :o Женскати е невиден манипулатор! Незнам што чекаш уште да ти направи за да сватиш дека треба да раскинете? Или па ако толку ја сакаш и нејкеш да прекинете прави го истото што и она ти го прави- реципроцитет! Најди си другарка и слушајте си се цело време- да види како е! Чисто да видиш како ке реагира ако е љубоморна може имате уште надеж... да се оправи и да си ја согледа грешката.

  И дај не отварајте само нови теми, има тема Совети од женска страна до сите машки
  така мислам се викаше
  и таму пишете што ве мачи. :)
   
 10. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.390
  Најпрвин браво за тебе поради слободата којашто и ја даваш,од причина што знам секакви психопатски врски-забранување фб,другари,искачање на кафе итд.
  Чекај малку,како така те претставила како роднина? :o
  6 години во врска,зарем има потреба од тоа?
  Вака опишаната ситуација,не ми изгледа дека е во твоја полза.
  Прво,таа не те почитува доволно,дури и чувствата ти ги погазува.Значи го отфрла понуденото.Твојата љубов.
  Разбирам дека секоја врска се состои од компромиси и пријателства,ама овоа некако ми е претерано.
  Колку и да се најнај пријатели,вакво однесување мислам дека не заслужуваш по 6-годишна врска.
  Требало навремено да си реагираш,не да чекаш 1 год.Знам дека ти е тешко,но мора сериозно да разговараш со неа.Па тоа и да подразбира раскинување на врската.
  Дали би можел во иднина да продолжиш,ако таа сеуште на овој начин другарува со тн Д :)
  Јас не би рекла ;)
  На еден пример само ќе ти посочам.Имам другарка која имаше 7-годишна врска,со него буквално порасна,во тој период дечкото ги загуби и двајцата родители-сакам да кажам дека и добро и зло делеа.Се заедно поминаа.И еден ден таа ми кажува дека и се допаднал некој колега од факс.Само ги згрчив рамениците.Сакав да ти посочам на тоа дека љубовта во реалноста не е како од филмовите.Секој без секој може ;)
  А да,таа сега е во врска со колегата од факултет.Само ти алудирам на тоа да не веруваш мн на твоите зборови,можеби веќе ти е навика само ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.