Проблем со девојка ми

Дискусија во 'Канта' започната од anonimuss, 16 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. anonimuss

anonimuss Активен член

Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ок девојки фала многу,
    :) Фала многу

2. Sunshine88

Sunshine88 Истакнат член

Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    572
    Да раскинеш, сместа. Таквото понашање не личи на ништо, 6 години во врска и те претставува пред таму некој си како роднина??????? И ти го трпиш тоа? Мислиш дека нема ништо меѓу нив? Уште таа е во право а ти излагаш крив? Јас не знам што си чекал до сега.
    Извини, може ептен сум директна и сурова, ама ова не е нормално.

3. Sunshine88

Sunshine88 Истакнат член

Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    572
    Да раскинеш, сместа. Таквото понашање не личи на ништо, 6 години во врска и те претставува пред таму некој си како роднина??????? И ти го трпиш тоа? Мислиш дека нема ништо меѓу нив? Уште таа е во право а ти излагаш крив? Јас не знам што си чекал до сега.
    Извини, може ептен сум директна и сурова, ама ова не е нормално.

4. mimiiiii

mimiiiii Популарен член

Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.753
    Допаѓања:
    11.007
    Па уште и прашуваш што да направиш ?
    Пред друго машко те претставува како роднина :o
    Зошто се правиш слеп при очи , постојано е со него , кој и е дечко ти или тој ?
    Повеќе од јасно е што е работата- те влече за нос и тоа онака апла без срам .

5. K-pozitiv

K-pozitiv Истакнат член

Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    142

раскини и, и спаси си се себеси од такво ѓаолче да не речам курви*е.
    да сум била на твое место ни то со албанецот не би и простила па уште сега и вака да те лажит и да ти прајт!? :o
    баталија со време не ти требат таква |( ем ти скриват ем постојано те лажит и накрај тебе крив те наоѓат :puke: ми се лошит од вакви личности ко нејзи :@

6. hanickaa

hanickaa Активен член

Се зачлени на:
    3 септември 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    sigurno ima nesto so nego cim te pretstavuva kako rodnina...a i tolku mnogu vreme pominuva so nego probaj razgovaraj vidi kade odi sto pravi (bez ona da znae) togas ke si gi resis site dilemi :worried:S

7. jovanovska94

jovanovska94 Истакнат член

Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.800
    Од ова што го напиша можам да заклучам дека си во врска со манипулатор- на овој или на оној начин таа прави да изгледаш ти виновен и така да се чувствуваш...
    Имаш и тоа како добри причини да и раскинеш: на некој си нејзин, нов пријател те претставува како роднина; те излажала дека шета а била со него??? И ти сето ова го толерираш и стануваш нервозен, уствари ти си крив :?: !
    Ај запрашај се себе си, дали освен тоа што ти ја сакаш, има нешто позитивно во таа ваша долгогодишна врска???

8. Aryana

Aryana Истакнат член

Се зачлени на:
    29 август 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    68
    До делот пред да прочитам дека те претставила како роднина си мислев дека има некое оправдување, ама откако го прочитав тоа видов дека е за никаде. Раскини што побрзо со тоа ѓубре(извини, ама така е) и уживај си во животот, верувај ќе си најдеш некоја 100 пати подобра од неа. Дечко, таа не те заслужува, а во никој случај не ја заслужува твојата љубов. Тргни си се што побрзо од неа и гледај си го твојот живот. Па уште ќе те обвинува дека твоето однесување не е во ред. Боже!

9. SparkyAngel

SparkyAngel Популарен член

Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.365
    Читам и не ми се верува што читам! :x Батали ја таму што ќе ти е! Тоа не е љубов, само те измачува. Најверојатно сака да ти раскине ама незнае како и те провоцира. Како роднина те претставила мислам WTF?! :o Женскати е невиден манипулатор! Незнам што чекаш уште да ти направи за да сватиш дека треба да раскинете? Или па ако толку ја сакаш и нејкеш да прекинете прави го истото што и она ти го прави- реципроцитет! Најди си другарка и слушајте си се цело време- да види како е! Чисто да видиш како ке реагира ако е љубоморна може имате уште надеж... да се оправи и да си ја согледа грешката.

И дај не отварајте само нови теми, има тема Совети од женска страна до сите машки
    така мислам се викаше
    и таму пишете што ве мачи. :)

10. sadgirl21

sadgirl21 Форумски идол

Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.317
    Допаѓања:
    8.390
    Најпрвин браво за тебе поради слободата којашто и ја даваш,од причина што знам секакви психопатски врски-забранување фб,другари,искачање на кафе итд.
    Чекај малку,како така те претставила како роднина? :o
    6 години во врска,зарем има потреба од тоа?
    Вака опишаната ситуација,не ми изгледа дека е во твоја полза.
    Прво,таа не те почитува доволно,дури и чувствата ти ги погазува.Значи го отфрла понуденото.Твојата љубов.
    Разбирам дека секоја врска се состои од компромиси и пријателства,ама овоа некако ми е претерано.
    Колку и да се најнај пријатели,вакво однесување мислам дека не заслужуваш по 6-годишна врска.
    Требало навремено да си реагираш,не да чекаш 1 год.Знам дека ти е тешко,но мора сериозно да разговараш со неа.Па тоа и да подразбира раскинување на врската.
    Дали би можел во иднина да продолжиш,ако таа сеуште на овој начин другарува со тн Д :)
    Јас не би рекла ;)
    На еден пример само ќе ти посочам.Имам другарка која имаше 7-годишна врска,со него буквално порасна,во тој период дечкото ги загуби и двајцата родители-сакам да кажам дека и добро и зло делеа.Се заедно поминаа.И еден ден таа ми кажува дека и се допаднал некој колега од факс.Само ги згрчив рамениците.Сакав да ти посочам на тоа дека љубовта во реалноста не е како од филмовите.Секој без секој може ;)
    А да,таа сега е во врска со колегата од факултет.Само ти алудирам на тоа да не веруваш мн на твоите зборови,можеби веќе ти е навика само ;)

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.