1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблем со ерекцијата при користење на кондом

Дискусија во 'Секс' започната од nedzma, 2 октомври 2010.

 1. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  идам со дечко ми две години и до сега сме немале односи, не дека не сме пробале да направиме нешто, сме пробале ама проблемот е во тоа што откако он ќе стави кондом не може скрос да му се крене тоа се случи неколку пати и од тогаш не сакам повеќе а он инсистира ве молам кажете мислење
   
 2. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  17
  голем проблем

  леле :wasntme: а без кондом скроз ли му се крева...незнам да не е некој вид на импотенција недај боже...он до сега имал ли односи општо во животот
   
 3. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  голем проблем

  да да без кондом ама така ми е страв и не се осудувам, а иначе да пред тоа имал оноси со бифшите
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  голем проблем

  И ти не сакаш и која е поентата на врската и до кога планираш така и кој е тука проблемот?!
  Човекот не е крив,што да прави,а ти никако не помагаш со одбивање,туку напротив одмагаш.
  Пробајте пак,ама за промена ти стимулирај го повеќе за да може да ја задржи ерекцијата и това би било това.
   
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  голем проблем

  е па ако го мести кондомот 5 саати... :?: нормално дека ќе се случи тоа.
  наредниот пат стави го ти ;)
   
 6. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  голем проблем

  Ако неможе тој со кондом, незнам зошто ти е страв, две години одите се знаете убаво, ке треба да пазите малце и ништо страшно, ако го сакаш и ако сакаш да имаш со него односи нема што да нејкиш без кондом. Сепак изборот е твој.
   
 7. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  голем проблем

  или евентуално постојат и контрацептивни таблети ако си толку несигурна во него ... :!:
   
 8. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  17
  голем проблем

  да така е...не мозес ти во постојана врска секој пат да имаш однос со кондом...сепак сте доволно време заедно...пробајте без комдом па ке видиш дали пак ке го има тој проблем
   
 9. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  голем проблем

  ок фала ви многу на советите :)
   
 10. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  17
  голем проблем

  нема проблем...ти само заврши си работа :lol: па кази како ке биде :$
   
 11. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  голем проблем

  За несакана бременост ДА постојат контрацептивни апчиња, а за инфекции???? Можеби долго време се знаете, меѓутоа тој е веке сексуално активен, така да јас не би кажала да пробаш без кондом. Ќе биде после плачки на форумов, да не има некоја инфекција и сл :(
  Јас мислам дека треба само малку повеќе да се потрудите, да се возбудите и се ќе се среди. Можеби му е страв дека сеуште не сте имале односи, можеби има трема, се е до психата. Сметам дека треба само многу повеќе да се опуштите, да уживате, и спонтано да дојде до се ;)
   
  На Liksi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  17
  голем проблем

  девојчето си кажа дека дечкото имал односи со бившите...значи вајда тоа било пред да започнат они двајца врска...они посто се во долга врска и да го направат тоа еднаш двапати со кондом ке дојде ред да го направат и без кондом...пошто се долго време заедно....значи недај боже ако има инфекција детето пу пу значи реков недај боже,она секако ке ја закачи...и не ми се верува дека има нешто пошто до сега ке забелезел некој симптоми...пошто поминале 2години,мислам ако не бил со никоја друга додека се заедно позззз
   
 13. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  голем проблем

  Lele i ja nemozam so kondom... baska tesko go stavam posto glavickata mi e debela, pa dur go stavam... eheeee, i ete go omeknal. sreka devojceto moe nema problem so mene, pa si imame bez kondom. zaebana rabota, neznam sto da te sovetuvam. probajte bez kondom, posto samo ke se maci on bez veze, a idete 2god.. nema prostor za nedoverba. pozz - L.
   
 14. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Сигурна си дека има искуство дечко ти? Ова знам дека им се има случено на машки кои немаат искуство во сексот и најчесто чувствуваат повеќе старв одколко желба за секс!
  Мислам дека проблемот е токму во искуството кое ти го немаш а дечко ти или го има малку или воопшто го нема и тој! Сепак искуството се стекнува,нели ;) , па ќе мора малце да поработите на тоа! Подолго загревање (мислам на пред игра), може и чаша/две алкохол (не пропрачувам повеќе за да не му дојде дремка на едниот од партнерите :lol: ), и се така постепено ќе се опуштите и ќе ја разгорите страста меѓу вас! Според мене не станува збор за некој сериозен проблем како што некој пред мене спомена (импотенција) Сепак мислам дека ако малку повеќе се опуштите нема да има толку брзо омекнување на ,,пријателот,, и ќе си ја врши работата како што треба!
   
  На Shana му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.864
  Допаѓања:
  198.121
  Пол:
  Женски

  Тоа што поминале две години не е никаква гаранција дека нема некоја сексуално пренослива болест. Кај мажите тие болести многу почесто се притаени, со по некој исклучок. Како и да е, и јас мислам како Мина, дека дечкото е малку несигурен во себе, поради неискуството. Како и да е, освен подолга предигра и опуштање, повежбајте малку и со ставањето кондом - нема тука ништо страшно или срамота, се се учи ;)
   
 16. Mike

  Mike Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Па за проблем со ерекцијата може и таблети да се користат (виагра на пример)
   
 17. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.929
  Пол:
  Женски
  Убаво рече maleckaaa, и да го направат тоа со кондом пошто се во долга врска ќе го направат и без па истото ти е дали сега дали тогаш. И јас ти советувам да имате без кондом, нормално деќа ќе пазите.
  Сум слушала и јас од другари за ваков проблем, стави го кондомот и губел ерекција. А без, се нормално си течело.
   
 18. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  не е толку работава за вијагра ;)
   
 19. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  17
  точно такааа :D
   
 20. emka-semka

  emka-semka Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  епа и јас имам сличен проблем со дечко ми, за жал :(
  секогаш кога сакаме да имаме секс, се се одвива ок, во предигра има ерекција, а кога треба да стави кондом, за тие 10сек ја губи ерекцијата, или пак ја губи од кога ке го стави кондомот. и после 10-15мин мачење, има ерекција ама не е потполна, ја нема потребната тврдина, па после и без кондом ни е џабе, и скоро секогаш така, не памтам да сме имале секс нормално како што треба. не знам дали му е на психичка база , или од премногу работа, но јас сакам нормален сексуален живот. сега почнав да пијам контрацептивни апчиња, со цел да не користиме кондоми повеќе, па се надевам дека ке има резултати :)