1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблем со ерекцијата при користење на кондом

Дискусија во 'Секс' започната од nedzma, 2 октомври 2010.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Емка, а зошто не пробате да имате односи без кондом??
     
  2. emka-semka

    emka-semka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    малку ме загрижува и фактот кога сакаме да смениме поза(во ретките случаеви кога имаме секс) се случува истото. т.е ако направиме мала пауза од 5-10 сек се губи ерекцијата, без разлика дали користи кондом или не, а кога користи кондом, не осеќаме ништо ни јас ни тој :(
     
  3. Incubus

    Incubus Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    9

    Ako ima problem koga ke go stavi kondomot togas moze da e od dve raboti ili e do psihata negova ili do slab krvotok posto kondomot pravi pritisok stega
     
  4. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    И мојот сопруг кога користевме на времето кондоми имаше проблеми со ерекцијата. Дека не беше навикнат на кондом, кога ќе го ставеше како да му се пригушуваше и едвај се враќаше пак во ерекција.
    Видовме, не видовме, почнавме без кондом, ем задоволство поголемо за двајцата, ем нема проблеми со ерекцијата.
     
  5. wildrose93

    wildrose93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Можно е да е мал кондомот па да го стегне и да не може да дојде крв до него ... се случува :)
     
  6. decko

    decko Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    59
    Не можно, туку сигурно.
    Мене ми се случи неколку пати истото, кондомот беше претесен, па во рок од 20-тина секунди ја губев ерекцијата.

    Проблемот го решив така што зедов пошироки кондоми. Или па имав секс без кондом.
    The choice is yours :D
     
  7. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    најдобро е девојката да зима апчиња против бременост или како и да се викаат

    ке нема проблеми со ерекција кај машкото

    ем двајцата ке уживаат
     
  8. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Не се согласувам воопшто дека во долга врска некад ќе дојде време да се има секс без кондом. Јас колку и да сум заедно со дечко ми тоа не би го дозволила. Не само за инфекции туку и за бременост, заштита од типот вадење пред свршување воопшто не ми е сигурна, а нема причина зошто уште од сега да пијам контрацептивни таблети кога постојат кондоми. Решението е многу едноставно треба да се сменат кондомите. Јас не сум имала сексуални односи ама 3-4 пати сме пробале и тоа со различни видови, сите беа дурекс ама едните беа претесни не можевме ни да ги ставиме, другите беа широки се вадеа, на крај тие најмногу се погодија си стоеја на место.
     
  9. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    На истиот принцип како што со проблеми ерекцијата изостанува или е слаба, така е си со употребата на кондом. Влијае на психата. Т.е. и самата психа влијае на целиот сексуален однос, гледај и по себе, ако не ти се сите овци на број, ке сакаш ли да се љубиш страсно? Не би рекла.
    Ти кажувам од лично искуство, зашто мојот партнер имаше сериозен семеен проблем и не му се дигаше едноставно. Кога стивнаа проблемите, доживуваше ерекција, но слаба. Кога исчезнаа проблемите, се беше одлично.

    Во секој случај, сменете ги кондомите, за да се осигурате од што би можело да е, ако типувате на тесен кондом.

    Ако веќе си решила да земаш контрацептивни таблети, по можност тоа нека биде со согласност од гинеколог.
     
  10. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.637
    еве едно машко мислење - користењето кондом ти е исто како лижење сладолед преку стакло :)
     
  11. pikolino

    pikolino Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    55
    И кондомите си имаат величина на секое пакување, треба и на тоа да се обрне внимание