babylove кашички

Проблем со интимен однос

Дискусија во 'Секс' започната од women17, 18 јули 2013.

 1. women17

  women17 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  23
  Здраво...
  Имам проблем со сексуалниот живот со мојот маж... Тој несака да има односи со мене, т.е. секогаш јас сум иницијаторот за да имаме односи и некогаш ме одбива, а кога ќе прифати секогаш сака да гледаме порно пред и додека трае сексот... Пред некој ден му кажав за ова дека ме мачи и му реков да исклучи да не гледаме порно и тој секако исклучи, но и одби да имаме односи, отпрвин не рече ништо, но пенисот не му стануваше и го прашав зошто рече несакал сега да имаме односи... Ве молам помогнете ми некако со некој совет што да правам... Во брак сме само 5 месеци :( Ми треба совет!! Поздрав
   
 2. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Очигледно е дека маж ти има проблем :|
   
 3. women17

  women17 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  23
  Што проблем може да има? :/
   
 4. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Епа или има проблем со ерекција,или има некоја друга
   
 5. women17

  women17 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  23
  Друга нема тоа е сигурно... ама додека гледа порно веднаш свршува, а вака ако имаме некогаш без да гледа му треба повеќе време за да сврши... :/
   
 6. Decibel

  Decibel Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Машки
  Да не има некоја друга, можно е мислите да му се кај нејзе
   
  На principessa123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  221
  А ова и во врска ви се случуваше или откако сте во брак?
   
 8. women17

  women17 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  23
  Откако сме во брак, скоро цел месец е вака.. претходно не
   
 9. Decibel

  Decibel Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Машки
  Или па ако не се швалерисуе онда мораш да му го праиш малце филмот...секс фантазија да пуштиш да ти работи.
   
 10. women17

  women17 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  23
  Е како што да правам... не сум баш искусна во тоа :$
   
 11. Decibel

  Decibel Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Машки
  Малку е веројатно да не си искусна а да си се омажила
   
 12. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  221
  Ние можеме паметни да се правиме и да нагаѓаме што `може` да му е на маж ти, ама тој само Тебе ти е маж и меѓу вас до сега би требало да има блискост и муабет, така да ти треба сама да го прашаш зошто така се однесува во последно време.
  Може му е досадно, може сака нешто ново да проба, може си има некој проблем (психички), може не е среќен, може има друга...се може да е, само ти си таа која што треба го седне и отворено да разговара со него.
   
 13. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
  Еве практичен совет.

  Купи вијагра, стави му пола апче у супа и после пола саат пушти му се.
  Ако одма ти скокне значи проблемот му е физиолошки. :geek:
  Ако му се дигне а сепак несака да има однос значи проблемот му е психолошки. :geek:

  Ете ;)

  А утринска к**одрвица има ли?

  Наједноставно е да го прашаш што му е.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 14. women17

  women17 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  23
  Има утринска к....
  Па разговарав го прашав и ништо не кажува... вика ништо не му е... го прашав и дали е проблемот во мене, дали не го палам вика не е тоа, нема ништо... сака да му го пу.... и така свршува, испаѓа дека така му е поубаво отколку да има секс со мене... Некогаш кога ќе сака секс сака да имаме анален, а не обичен секс...
   
 15. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.354
  Toa со порното може да си го практикувате,но не секогаш.Он треба на тебе да се пали и да свршува,а не да го пали тоа што некои други прават :/

  И прашај го најотворено каков проблем има,за заедно да го решите. :)
   
 16. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
  А да го прашаш да не има дечко ? |(
   
  На Domont123 и tessie им се допаѓа ова.
 17. women17

  women17 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  23
  Не тоа не е можно... знам дека сака женски, мн пати и се расправам со него поради тоа што гледа женски...
   
 18. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Знам дека многумина погрешно ќе ме сватат, ама што брзате бре луѓе уште на толку млади години во брак не сфаќам.

  Смешно свучи можеби, ама ретко кој маж одбива секс со жена му или девојка му. Не знам таков маж.
  Ќе ти речев да не е асексуален, ама штом е љубител на порно филмовите значи не е тоа.
  Мислам дека паметно ти рекоа, види да не се заситил од тебе, или од вашиот секусален живот, не знам, смени тактика за заведување, пози, секси реквизити итн....
  Сексот не е се, јасно е тоа, ама па уште понејасно ми е мене кога не спремни влегувате во брак.
  Натерај го искрено да ти каже он што е проблемот, ние некако слабо ќе можеме да ти го решиме од приложеново.
   
 19. canary

  canary Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  60
  А шо сте се запнале сите да не има друга, да не не те сака ово оно :x
  Дали ти паднало на памет дека можда е под стрес за некоја работа, да не има некој друг проблем во смисла со домашни, пријатели, на работа...? Да не е презафатен со работа и после уморен да е?...
  Не гледам зошто би се омажил со тебе и сеа да не сака да имате односи, едноставно ми нема логика.
  Гарант нешо му е во глава, чим си сигурна дека нема друга и остало. :^)
  Јас не сум имала секс со дечко ми месец и нешто пошо многу работи му се на памет и плус работи и стварно е преуморен. Ова го дознав нормално откако си седнав и си направив муабет шо е работата шо немаме секс подолго време и искрено го сфаќам. Не може без да работи да ме носи на одмор човекот бре :D
  Седни си направете си муабет отворено не му си џабе жена ајде. :)
   
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Не е под стрес да гледа порничи, а под стрес е да има секс, абе ајде....
  Па сексот е нaјдобар стрес рилис, опушта, те отргнува од тужни, депресивни мисли.
  Значи друго им е проблемот, стрес е многу глуп изговор за немање секс, заедно со главоболка.
  А кој денес не е под стрес бе? Ајде ако не сите да апстинираме,под стрес сме биле, не се согласувам.
   
  На XMaN и Daydream им се допаѓа ова.