1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблем

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од smiley22, 12 јуни 2012.

  1. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Што вие подразбирате под зборот проблем?
    Какво значење има зборов за вас?
    Кога други (секако блиски) имаат проблеми викаме секој проблем се решава,но што кога ние имаме некаков проблем??

    Размислував за ова,и решив да отворам ваква тема да видам како вие го свакате ова,но ако не привлекува дискусија,и ако е дупла темава се извинувам и заклучете ја! :)
     
  2. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163
    Ехх,јас под проблем подразбирам некаков конфликт,со другите,со себе си или со животот..Јас велам дека секој проблем има решение,и секогаш ги тешам другите со ова и навистина мислам така.Горчливо ми доаѓа кога треба зборовиве кон себе да си ги упатам кога треба да решам некој “поголем“ проблем за мене,или барем да го ублажам..За секое грнче има поклопаче!
     
  3. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Проблем е широк поим.
    Постојат повеќе видови проблеми.
    Семејни, школски, љубовни итн.
    Пробелм е ситуација во која се наоѓаме и од која сакаме што побрзо да излеземе.
    Секогаш сакаме да му најдеме решение на проблемот.
     
    На renne му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Проблем е многу широк поим.
    За мене има значеше нешто што е малку во поразлична ситуација од реланата како на пример има љубовни проблеми,семејни,работни,школски итн.Кога другии имааа некој приблем велиме се се решава но чето ова не бважи и за анс и кога други ке ни го кажат знаеме на кажаме е не е се баш така.Но едно заклучив дека секој проблемот е врата а секој врата има клу,и кога ке ја отклучиме проблемот ке биде решен.Некогаш сакаме да најдеме за некој проблем решение но не можеме тоа е решултата на тежината на проблемот но секогаш треба да ги слушаме милсењата на другитет.е да ги ислушаме но немора да ги применуваме.Сепак проблемот е нешто од што сакаме да излеземе колку можеме побразо. Сепак проблемите се наши лични итие ние самите си ги правиме т.е се наши дела.Во шивотот ништо не е случајно па така и проблемите.
     
  5. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Многу е битно какви проблеми имаш во животот и за што расправаш.По тоа се разликуваат луѓето и судбините.Бидејќи проблеми секогаш има и ќе има,само битен е квалитетот и квантитетот на проблемот,па и интензитетот на неговото перципирање.
     
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.420
    Пол:
    Женски
    Според мене, проблем е несакана, непријатна ситуација во која се наоѓаме. Сме накачиле килограми - проблем. Сме се заљубиле во некој кој не возвраќа - проблем. Сме се скарале со пријателка - проблем. Сме изгубиле пари - проблем. Притоа, влијанието на проблемот и неговото решение зависи од самите нас. Ништо не е само по себе ни толку добро ни толку лошо, се е онака како ние тоа го перцепираме и какво сфаќање имаме.
     
  7. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас ретко се среќавам со проблеми. Не се замарам многу со работи или било што за да ми се создаваат проблеми. Али кога би имал, знам да го решам.