Проблем

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од smiley22, 12 јуни 2012.

 1. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Што вие подразбирате под зборот проблем?
  Какво значење има зборов за вас?
  Кога други (секако блиски) имаат проблеми викаме секој проблем се решава,но што кога ние имаме некаков проблем??

  Размислував за ова,и решив да отворам ваква тема да видам како вие го свакате ова,но ако не привлекува дискусија,и ако е дупла темава се извинувам и заклучете ја! :)
   
 2. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  160
  Ехх,јас под проблем подразбирам некаков конфликт,со другите,со себе си или со животот..Јас велам дека секој проблем има решение,и секогаш ги тешам другите со ова и навистина мислам така.Горчливо ми доаѓа кога треба зборовиве кон себе да си ги упатам кога треба да решам некој “поголем“ проблем за мене,или барем да го ублажам..За секое грнче има поклопаче!
   
 3. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.343
  Пол:
  Женски
  Проблем е широк поим.
  Постојат повеќе видови проблеми.
  Семејни, школски, љубовни итн.
  Пробелм е ситуација во која се наоѓаме и од која сакаме што побрзо да излеземе.
  Секогаш сакаме да му најдеме решение на проблемот.
   
  На renne му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Проблем е многу широк поим.
  За мене има значеше нешто што е малку во поразлична ситуација од реланата како на пример има љубовни проблеми,семејни,работни,школски итн.Кога другии имааа некој приблем велиме се се решава но чето ова не бважи и за анс и кога други ке ни го кажат знаеме на кажаме е не е се баш така.Но едно заклучив дека секој проблемот е врата а секој врата има клу,и кога ке ја отклучиме проблемот ке биде решен.Некогаш сакаме да најдеме за некој проблем решение но не можеме тоа е решултата на тежината на проблемот но секогаш треба да ги слушаме милсењата на другитет.е да ги ислушаме но немора да ги применуваме.Сепак проблемот е нешто од што сакаме да излеземе колку можеме побразо. Сепак проблемите се наши лични итие ние самите си ги правиме т.е се наши дела.Во шивотот ништо не е случајно па така и проблемите.
   
 5. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.086
  Многу е битно какви проблеми имаш во животот и за што расправаш.По тоа се разликуваат луѓето и судбините.Бидејќи проблеми секогаш има и ќе има,само битен е квалитетот и квантитетот на проблемот,па и интензитетот на неговото перципирање.
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.878
  Допаѓања:
  51.934
  Пол:
  Женски
  Според мене, проблем е несакана, непријатна ситуација во која се наоѓаме. Сме накачиле килограми - проблем. Сме се заљубиле во некој кој не возвраќа - проблем. Сме се скарале со пријателка - проблем. Сме изгубиле пари - проблем. Притоа, влијанието на проблемот и неговото решение зависи од самите нас. Ништо не е само по себе ни толку добро ни толку лошо, се е онака како ние тоа го перцепираме и какво сфаќање имаме.
   
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.921
  Јас ретко се среќавам со проблеми. Не се замарам многу со работи или било што за да ми се создаваат проблеми. Али кога би имал, знам да го решам.