1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблем

Дискусија во 'Канта' започната од dimii3, 30 декември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. dimii3

  dimii3 Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Здраво имам еден проблем па ако можи некој совет.
  Двајца мои другари се заљубени во едно исто девојче.
  Па некој совет како можи да го решам проблемов без некоја поголема штета и за обајцата?
  Фала :)
   
 2. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Што има ти да решаваш?нека си одлучи девојчето со кој сака да биде. :)
   
 3. dimii3

  dimii3 Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Финтата е што едниот веке има излезено со неа а овај другиот тек сеа почна да му пишува на фб а не знае дека овај веке излегол со неа. незнај како да му кажи а да не го повреди. :)
   
 4. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Види нејзе изгледа и е убаво што двајца се врткаат околу нејзе.Она да сакала да му каже дека има друг ке му кажела до сега,секогаш постои начин.
  Нека биде директна и нека му ги отвори картите.Нема потреба од филозофија овде.Дечково ако е доволно паметен ке сфати и ке се повлечи. :)
  Ама ако веке толку сакаш разговарај со него одоколу кажи му како стојат работите.
   
  На ariela09 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dimii3

  dimii3 Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
 6. Ani17

  Ani17 Активен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  луге сакам да побарам совет .. оваа последната недела постојано почнав да мислам дека ке се разболам , само во тоа ми се мислите,не можам да се ослободам ,вчера коа излегов само на тоа мислев и цела вечер бев депресивна и си отидов дома . еве сега пак во мисли ми е само тоа , ве молам кажете ми некуј совет како да престанам да се замарам више со тоа ,ве молам
   
 7. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Абе да не има некој вирус на феминава од сабајле прочитав можеби три слични постови на твојов :P ;)
  Зошто не се потрудиш да заборавиш на тоа излези во шопинг,отиди кај некоја другарка на кафе, најди начин да си го потполниш времето такашто нема да имаш време да мислиш на тоа,ако пак и тоа не ти помага отиди на лекар направи некои основни испитувања на крвна слика и слично,тка самата ќе се увериш дека нема ништо. :wasntme: Се надевам дека ќе помогне ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.