1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблем

Дискусија во 'Канта' започната од dimii3, 30 декември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. dimii3

    dimii3 Активен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Здраво имам еден проблем па ако можи некој совет.
    Двајца мои другари се заљубени во едно исто девојче.
    Па некој совет како можи да го решам проблемов без некоја поголема штета и за обајцата?
    Фала :)
     
  2. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Што има ти да решаваш?нека си одлучи девојчето со кој сака да биде. :)
     
  3. dimii3

    dimii3 Активен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Финтата е што едниот веке има излезено со неа а овај другиот тек сеа почна да му пишува на фб а не знае дека овај веке излегол со неа. незнај како да му кажи а да не го повреди. :)
     
  4. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Види нејзе изгледа и е убаво што двајца се врткаат околу нејзе.Она да сакала да му каже дека има друг ке му кажела до сега,секогаш постои начин.
    Нека биде директна и нека му ги отвори картите.Нема потреба од филозофија овде.Дечково ако е доволно паметен ке сфати и ке се повлечи. :)
    Ама ако веке толку сакаш разговарај со него одоколу кажи му како стојат работите.
     
    На ariela09 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. dimii3

    dimii3 Активен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
  6. Ani17

    Ani17 Активен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    луге сакам да побарам совет .. оваа последната недела постојано почнав да мислам дека ке се разболам , само во тоа ми се мислите,не можам да се ослободам ,вчера коа излегов само на тоа мислев и цела вечер бев депресивна и си отидов дома . еве сега пак во мисли ми е само тоа , ве молам кажете ми некуј совет како да престанам да се замарам више со тоа ,ве молам
     
  7. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Абе да не има некој вирус на феминава од сабајле прочитав можеби три слични постови на твојов :P ;)
    Зошто не се потрудиш да заборавиш на тоа излези во шопинг,отиди кај некоја другарка на кафе, најди начин да си го потполниш времето такашто нема да имаш време да мислиш на тоа,ако пак и тоа не ти помага отиди на лекар направи некои основни испитувања на крвна слика и слично,тка самата ќе се увериш дека нема ништо. :wasntme: Се надевам дека ќе помогне ;)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.