Проверете каква личност сте

Дискусија во 'Канта' започната од anamariia.x3, 13 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  853
  Дали сте знаеле дека постојат најразлични начини за откривање на карактерот? Што ви е потребно за овој тест каде вашите раце откриваат каквa личност сте?  Има 4 прашања. Доволно е да прочитате што треба да направите, а на сликата ви е прикажано од прилика што се бара од вас.

  1. Склопете ги прстите од рацете како на сликата.
  [​IMG]


  Ако палецот од десната рака ви е над палецот од левата рака запишете Д, а ако палецот од левата рака ви е над палецот од десната рака запишете Л.

  2. Нанишанете кон невидлива цел со едно око затворено.

  [​IMG]

  Ако го затворивте левото око напишете Д, ако го затворивте десното око напишете Л.

  3. Прекрстете ги рацете на градите.
  [​IMG]

  Ако левата рака ви е над десната запишете Л, ако е обратно запишете Д.

  4. Плескајте со рацете.

  [​IMG]

  Ако левата рака ви е поактивна запишете Л, ако десната е поактивна запишете Д.

  Решение: Проверете каква личност сте според добиената комбинација од вашите одговори

  ДДДД – Конзервативна личност, стереотипна, не сака расправии и додворување.
  ДДДЛ – Неодлучна личност, емотивна и опседната со туѓото мислење.
  ДДЛД – Комуникативна личност, одлучна, со смисла за хумор и уметност.
  ДДЛЛ – Ретка комбинација. Мека личност, комуникативна, отворена.
  ДЛДД – Комбинација од памет и убавина. Тешко стекнуваат навики, тешки за комуникција, толерантна и по малку ладна личност.
  ДЛДЛ – Ретка комбинација. Беспомошна личност која потпаѓа под туѓо влијание.
  ЛДДД – Емотивност, недостиг на жилавост и упорност кога се во прашање важни работи, добро се прилагодува на туѓи влијанија.
  ЛДДЛ – Мек карактер, наивна личност. Премногу искрена и отворена за комуникација.
  ЛЛДД – Наклонетост и едноставност. Свртени кон себе и по малку дволични.
  ЛЛДЛ – Рамнодушност, добрина, наивност ја карактеризираат оваа личност.
  ЛЛЛД – Емоционалност,енергичност и решителност. Вредни и упорни личности.
  ЛЛЛЛ – Антиконзервативна личност. Способност да ги согледа работите какви што се. Емотивна личност со вроден индивидуализам, егоизам, тврдоглавост.
  ЛДЛД – Многу силен карактер. Невозможно е да ја промени својата точка на гледиште, енергичност, упорност во постигнување на своите цели.
  ЛДЛЛ – Склони кон самоанализа. Потешкотии во создавање пријателтва. Наивни.
  ДЛЛД – Способни да избегнуваат конфликти, комуникативни. Често го менуваат мислењето и хобито.
  ДЛЛЛ – Независни личности кои сакаат се да направат сами. Упорни, понекогаш и тврдоглави.

  Мене ми испадна - ДЛЛД ... и се што пишуваше беше точно :)
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.