"Провидни" чизми

Дискусија во 'Мода и стил' започната од IvanaJenner, 11 јануари 2018.

 1. IvanaJenner

  IvanaJenner Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Значи вака. Не знам дали има ваква тема, ако има извинете.
  •СИГУРНО по нет сте виделе вакви чизми. Ги носи Ким, Кендал, Карлеуша..
  •Што мислите вие девојки за овие чизми?..
  [​IMG]
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  3.499
  Допаѓања:
  35.711
  Кузнае колку им смрдат нозете после... е тоа си мислам.
   
  На SV1911, ivi1987, Victorian и 35 други им се допаѓа ова.
 3. IvanaJenner

  IvanaJenner Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Хахахахаха ме насмеа:lol::lol:
  Се за мода..:rock:
   
  На Lolo5, Arthur и Lisca им се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  6.863
  Допаѓања:
  28.183
  Пол:
  Женски
  Мене не ми изгледаат убаво. :|
   
  На ivi1987, Victorian, mira.mira и 10 други им се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  4.072
  Допаѓања:
  43.699
  Пол:
  Женски
  Прво не би ги носела ради мојата висина, следно ... едноставно не ми се убави. Ама воопшто. А и се соменвам дека се комотно, а алиштата кои ги носам ми е поважно да се комотни.
   
  На Victorian, crazylady, blackwave и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  9.303
  Допаѓања:
  112.942
  Пол:
  Женски
  Јас и гумени чизми ич не сакам, а овие ми се нешто ко екстремна верзија на истите :D :tmi:
  Ич не ми се допаѓаат, идат во категорија - нешто што никогаш не би облекла :shake:
   
  На ivi1987, Victorian, PaLaVa и 13 други им се допаѓа ова.
 7. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.604
  Допаѓања:
  13.194
  Пол:
  Женски
  Како да ви речам, ама кога и да се спомнат овие чизми, само на ова ми бега умот и си бљуцкам по малку:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На ivi1987, Victorian, Antolinaa и 16 други им се допаѓа ова.
 8. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  864
  Допаѓања:
  7.008
  Пол:
  Женски
  Иу, ова е најгрдото нешто што постои од обувки според мене. Замисли да ти се испоти ногата и да се замагли пластиката... Ми изгледаат многу безобразно.
   
  На blackwave, Someonespecial, Arthur и 3 други им се допаѓа ова.
 9. +++

  +++ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  6.743
  Имам дома вишок ќеси од Веро ако сакате можам да ви изработам, цена по договор.
   
  На ivi1987, Victorian, Lolo5 и 13 други им се допаѓа ова.
 10. Lisca

  Lisca Нов член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Pa dobro ne se tolku losi. Bi gi probala.
   
  На Lolo5 и IvanaJenner им се допаѓа ова.
 11. TheGirl23

  TheGirl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  2.876
  Пол:
  Женски
  Ко ќесе да имаш на нога или фолија. (facepalm)
  Многу ми се грди.
  Вакво нешто не би облекла никогаш.
   
  На Arthur и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  3.318
  Пол:
  Женски
  Воопшто не изгледаат убаво и евтин впечаток оставаат.
  Нозете како вакумирани. :shake:
   
  На Victorian, Arthur, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. MynameisHelen

  MynameisHelen Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  1.576
  Пол:
  Женски
  бљак :puke:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  6.729
  Допаѓања:
  180.017
  [​IMG][​IMG]

  Можеби на нечија нога (не на моја) и во даден момент, на пример во Модната недела во Милано.

  НИКАДЕ на друго место.

  П.С. Се прашувам - што ако ти се испоти ногата ?!....ќе се замаглат ?:wasntme:
   
  На fina erika, ivi1987, Victorian и 11 други им се допаѓа ова.
 15. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  3.234
  Допаѓања:
  24.795
  Пол:
  Женски
  Грдо.
   
  На blackwave, Someonespecial, prominent и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Zaljubena26

  Zaljubena26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.183
  Допаѓања:
  12.642
  Пол:
  Женски
  Многу грди. Изгледа како околу ногата да имаат замотано од оние провидните мушами. Поготово најдолу кај стапалото се посебно одвратни. Во глобала даваат ефтин и вулгарен изглед.
   
  На SexyGirl2, PaLaVa, blackwave и 4 други им се допаѓа ова.
 17. zuto

  zuto Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  2.657
  Допаѓања:
  11.629
  Вака необлечени ми изгледаат како стаклени. Ама кога се облечени се прават нерамнини и изгледаат како најлонска вреќа.
   
  На ivi1987, Victorian, SexyGirl2 и 8 други им се допаѓа ова.
 18. S.J.Parker

  S.J.Parker Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  1.542
  Кратко и јасно
  :puke::puke::puke::puke:
   
  На Arthur и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 19. Feminka22

  Feminka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  1.947
  Допаѓања:
  3.625
  Пол:
  Женски
 20. Amellie13

  Amellie13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.834
  Пол:
  Женски
  Прегрди. Не би ги облекла никогаш. :envy:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.