1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Провокативни прашања

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Saisnalla, 20 април 2012.

 1. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?

  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?

  10. Кого вистински го сакаш?

  11. Ако не сега, тогаш кога?

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?

  14. Што те смее?

  превземено од црнобело :)
   
 2. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време? - Паничам.

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака? "Вие можете да преживеете без да носите крзно, но животните неможат".

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме? Секако, барем јас.

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа? (Тука имам многу за пишување па затоа ќе го прескокнам ова прашање).

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа? Би ги убила сите Шиптари.

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење? Ништо. |( Се што сум направила било оддамна, да сум направела нешто во скоро време најверојатно би го запамтила..а сега не ми текнува баш ништо. |-)

  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила? - Плачеме од двете, но повеќе од слабост.

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност? Ќе подразмислам, не сум била во таква ситуација.

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново? Секој ден.

  10. Кого вистински го сакаш? Јас незнам, срцето знае.

  11. Ако не сега, тогаш кога? Утре?! :?:

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а? Широооок поим. Нема да добиеш ниту еден едноставен одговор на ова прашање, сигурна сум.

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  Последнава година само егизистирам, а од другите години планирам да почнам да живеам. А сигурно тој што го прашал ова го знае одговорт, така да нема зошто да објаснувам.

  14. Што те смее? Светот.
   
  На maja.kostovska му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Што правиш кога најчесто губиш осет за време? -незнам и јас самата, во мене се јавува некое чудно чуство, помешано со емоции, ми се плаче, нервозна сум а не превземам ништо околу тоа :^)

  Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака? -Не љубоморете луѓе, лошо е тоа, сакајте се.

  Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме? -Ја премолчуваме вистината ;)

  Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа? -Имам осечај дека и да подучувам некого нешто никогхаш не би ме сватил од што не ме бива за подучување.

  Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа? - Би ги убила тиа што ме нервираат, би одела каде сакам до кое време сакам со кого сакам.

  Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење? -Освен глупости ништо паметно. Досаден ми е животот, немисе случува ништо посебно освен глупостите кои си ги праам сама :tmi:

  Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила? -Слабост

  Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност? - Зависи од ситуација и личноста.

  Кога последен пат си пробал/а нешто ново? -Во смисла што ново? Немам многу нови нешта пробано, се ми е веќе одамна испробано.

  Кого вистински го сакаш? -Досега не сум сакала, а и сега моментално несакам за понатаму ќе видиме.

  Ако не сега, тогаш кога? -Често употребувано мото ;)

  Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а? Мнооогу нешта. Мислам дека имам многу работи за кои се каам во животот, ма премногу и би ги променила сите :(

  Која е разликата меѓу живеење и егзистирање? -Егзистирање е да имаш пари доволно за преживуваше, да не уживаш баш во некој луксуз, да ги задоволуваш основните потреби, додека пак живееше е малку поширок поим, малце повеќе уживање.

  Што те смее? Глупавоста, простотиљакот и селјачииноста кај луѓето.
   
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.586
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?
  Никогаш не губам осет за време. Доколку се случи тоа, се повикувам на Ајнштајновата теорија за релативност. ;)

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?
  Деца, мисионерската положба не е прва и последна во сексот. :D

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  Можно е. И обично се прави за доброто на другиот.

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  Готвење. Македонски јазик.

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  Ќе го укинам Рамковниот. Ќе провалам во банка и ќе соберам едно 500 000 евра во вреќичка.

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?
  Ова прашање просто боли.
  НИШТО.


  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?
  Од слабост. И страв. И тага.

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  Да. Категорично да.

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?
  Прееска пробав нови патики.

  10. Кого вистински го сакаш?
  Дечко ми. Братучед ми. Другарите. Мама и тато. Другарката.

  11. Ако не сега, тогаш кога?
  Утре. Утрото е помудро од вечерта. ;)

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?
  Одлуките околу работата и факултетот.

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  Не знам. Јас си живуркам.

  14. Што те смее?
  Другар ми. Хипстери и мрсни фаци.
  Македонштината.
   
 5. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.221
  Допаѓања:
  42.204
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?

  Никогаш не ми се случило тоа. Обично сум секаде на време, ретко се случува да се изгубам временски. Повеќе просторно се губам :lol:

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?

  Мијте раце пред јадење и по мочање, луѓе! Читајте книги, не гледајте серии. Гледајте си ја вашата работа и љубете. И ближен и приближен :D

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?

  Да. Кога не кажувам ништо, потврдувам дека нештото за кое ме прашуваат, не можам да го издадам. Па изгледа дека кријам/лажам.


  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?

  Возење велосипед, готвење, книжевност/јазици, танцување.


  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?

  Воспитно ќе расшлапам секој што сметам дека заслужил. Ќе направам напалм на одредени споменици во градов, а ќе ја украдам државата за да изградам концертни сали, подобри болници и училишта.

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?

  Веројатно треба ова да го одговори некој што ќе памти она што му вреди од моја страна. Јас, за себе, вредно што сум направила... Не знам. Одговорното одење на работа и ценење некакви навики. Патувањето во Париз со љубениот. Да, тоа вреди да се памти.

  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?

  Човек плаче и од радост и од тага. Согласно ова, и од слабост пред болката, и од сила пред големата среќа.

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?

  Да. Ко Робин Худ би крадела храна, ако имам гладни блиски.


  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?

  Едночудо вкусови и нешта на патувањето во Париз.

  10. Кого вистински го сакаш?

  Себеси. Најблиските. Љубовта.

  11. Ако не сега, тогаш кога?

  Сега ме мрзи. Утре сум на работа. Ама затоа утре вечеер... :devil:

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?

  Ништо, апсолутно. Имам таков тек на живеење, што со сите свои падови и подеми ми е во ред. Единствено би сакала да бев поголем шизик на ризик и да пробав и ФДУ или музичка кариера во посериозен правец.

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?

  Егзистира секој, живее некој. Јас сум Некој. Немам конкретни барања од Животот, само да не ме убива предвреме.

  14. Што те смее?

  Лош хумор доловен на правилен начин. Сопствените пишувалки. Вицовите на мајка ми. Фаците на љубовта. Смешките од факс.
   
 6. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?

  Кукам за тоа како сум изгубил време. Или па го наоѓам и го млатам додека не ми се врати.

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?

  Користите вода и сапун!!! Ефтини се,а многу животи спашават. :D

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  Ако лажеш со поглед вака ко ова смајливо. :wasntme:

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  Ваљда јазик и уметност. И swag. 8) Не бе лажам така. :wasntme:

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  Би го скршил од ќотек секој што ми наштетил.
  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?

  Отидив низ продавници,и не купив ништо. :rofl:

  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?

  Човек плаче и од радост и од тага. Плаче и кога се има запек. И кога не фатил на спортска. :)

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  Ако знам дека љубовта е обострана.

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?

  На 7days кокос кроасаната се важи? Неа ја пробав! :rofl:

  10. Кого вистински го сакаш?

  Себеси. И моите.

  11. Ако не сега, тогаш кога?

  Не оваа среда,другиот петок.

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?

  Нема да јадам ко прасе,ќе бидам слаб и ќе се запишам у црнокрак! ]:) Не бе лажам,не би сменил ништо.

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?

  Сите егизистираме,ретки се луѓето кои живеат. Живеат оние кои постојат за моментот,и не мислат на ништо друго освен за тоа. Сметам дека не сум на таа возраст за да одберам дали живеам или егзистирам. :)

  14. Што те смее?

  Лош хумор и добар сарказам. :lol:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?
  Се плашам за себе :D
  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?
  Не морате сите да зборите за мијата линија...Кога бев дебела сите..Леле Алеске колку си се здебелила ..дај стај се на диета..Сега леле се стопи дај здебели се ,не личиш на себе..ДАЈ БЕ ГЛЕЈТЕ СИ ГО ЖИВОТОТ.
  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  Можно е да..Кога не сакаш да ја откриеш вистината лажеш
  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  Француски јазик,Готвење...
  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  Си праам што сакам го*ојадци има секако
  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?
  Ослабев..
  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?
  Плачеме од што предолго време сме биле силни
  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  Многу нормално дека да ..
  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?
  Пред два дена..фармерки
  10. Кого вистински го сакаш?
  Мајка ми,татко ми ,кучето и трите другарки
  11. Ако не сега, тогаш кога?
  НИКОГАШ
  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?
  Да ги натерам родителите за брат/сестра...СЕГА ВЕЌЕ Е ПРЕКАСНО :(
  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  Сите егзистираме ,а живеат..во ретки случаеви
  14. Што те смее?
  Друштвото,родителите и кучето..
   
 8. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?
  Никогаш ми се нема случено.
  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?
  Да не се мешат во мојот живот да си гледат својот.
  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  Можно е на пример со гримаси :?:.
  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  Некој јазик,готвење..
  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  Јас си правам што сакам не ми е гајле дали на некој му пречи тоа или да ме осудува.
  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?
  Бев во дворот на комшијата и со другарите и другарките од малото и се качувавме по дрво и се скрши гранка голема и прозорецот му беше отворен а не беше дома и му ја пикнав гранката дома :D.
  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?
  Слабост.
  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  Никогаш.
  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?
  Пред три-четири месеци.
  10. Кого вистински го сакаш?
  Мајка ми(неможам без неа :inlove:)
  11. Ако не сега, тогаш кога?
  Никогаш.
  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?
  Ништо.
  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  Сите егзистираме,ретко некој што знае да живее.
  14. Што те смее?
  Некој кој ќе тресне некоја зелена.
   
 9. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?
  -Сигурно сум на шопинг.. :tmi:

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?
  -Оптимизамот е клучот за среќен живот. :D

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  -Можно е,да !

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  -Како да се постигне тоа што се посакува,танцување,јазик.

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  -Ќе бидам полна со дијаманти и пари. :devil:

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?
  -Се освестив.Бев во заблуда ама се разбудив.


  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?
  -Најверојатно од слабост или од тага.

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  -Да.

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?
  -Вчера пробував нов фустан.

  10. Кого вистински го сакаш?
  -Семејството,пријателите,мачките.

  11.Ако не сега,кога?
  -Сега-веднаш, за после не оставам.

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?
  -Ќе ги збришев сите комарци(луѓето што ми биле пречка) со еден удар.Би ги згазила и би ги уништила.Немаше да се замарам со глупости.Ќе си се поставев убаво од почеток..ама си ја научив лекцијата. :)

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  -Разликата е многу голема.Убаво е да се живее.Но секој ја нема таа привилегија..

  14. Што те смее?
  -Ме смеат простите луѓе,шегите и уфилманите личности. :^)
   
 10. HardSex

  HardSex Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  2.422
  Пол:
  Машки
  Провокативни прашања,провокативни одговори :D.

  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?
  Е*бам...губам и осет за простор,истотака :D

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?
  Разменувајте оргазми луѓе.Искрени.No fakes,please.
  Бидете искрени,реалниот Свет е многу поразличен од оној у читанките,која контрадикција.


  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  Уште прашуваш.У Четврток ја работиш главната цура,а у Недела нејзината најдобра другарка.
  У Понеделник?Е,у Понеделник молчиш ко усран голуб,и заб те боли :D .


  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  Би и нафрлил неколку опции,па сама што избере тоа.Ако нема желба и љубов од другата страна,за она што е предмет на подучувањето,тогаш џабе е се.Можни опции се музички инструменти,кунг-фу зафати*,и било која друга тема на која сум компетентен да подучувам а она има реален интерес да биде ученичка :D

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  Јас сум личен,свој,единствен и некорумпиран судија.Веројатно ништо не би направил поинаку.

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?
  Бев врзан за столица,додека гледав како 2 лезбејки се мазат.Безпомошност и семи-ерекција.
  Животот не е фер.


  7.Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?
  Плачеме од искреност,и за искреност.

  8.Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  Za tebe bi opljackao banku,sve bezvredne dinare...Ljubav je zakon,koji priznajem.
  Пф,какви текстови се пишувале.


  9.Кога последен пат си пробал/а нешто ново?
  Послушај ја Stinkfist од Tool,ќе ти стане јасно најверојатно,и гледај да извлечеш поука.

  10.Кого вистински го сакаш?
  Себеси,моите најблиски и сите оние кои ми покажале и докажале дека ме сакаат.
  И неколку феминки нормално
  :D .

  11.Ако не сега, тогаш кога?
  It's now or never...

  12.Кога би можел/а да направиш сe од почеток, што би променил/а?
  Ништо,ова е трик прашање знам. :D

  13.Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  Треба прво да егзистираш као појава,за да можеш да живееш,капираш?

  14.Што те смее?
  Жени што прдат и се смеат у исто време.Онака за разбивање на глува тишина е ОК и позитивно,
  само нека не претеруваат
  :D .

  *вклучува и сексуални зафати
   
 11. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?
  Се извинувам на мајка ми и си одам дома, ништо посбено, не паничам, бидејќи немам осет.
  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?
  КОРИСТЕТЕ КОНДОМИ!
  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  Можеби, само испраксирани умови би можеле
  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  Биологија, патологија.
  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  I would blow my man
  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?
  Донесов решенија на моите егзистенцијални проблеми и поставив цел.
  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?
  Плачеме бидејќи се обидуваме да ги споиме и двете
  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  Да.
  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?
  Уј одамна...
  10. Кого вистински го сакаш?
  Кучињата, и неколку човечки битија.
  11. Ако не сега, тогаш кога?
  Не верувам во ова.
  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?
  Не би придавала значење на мали луѓе и мали работи.
  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  Смислата на двете. Едната е љубов, другата е продолжување на родот.
  14. Што те смее?
  Сарказам и смотани пениси.
   
  На biggirlsdontcry му/ѝ се допаѓа ова.
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?
  Ова ми се случува многу, многу ретко. Скоро секогаш сум на време, секаде. А ако некогаш се случува да каснам, паничам многу.

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?
  Водете љубов, а не војна.

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  Можно е, да. И тоа како. Но она што не го знаеме не може да не повреди, нели...

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  Математика. :)

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  Дооолга е листата. Но не дека и вака не правам. :$

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?
  Ситници се, но за мене сепак се вредни.

  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?
  Плачеме затоа што веќе предолго сме биле силни...

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  Зависи за што станува збор.

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?
  Пред некој ден...

  10. Кого вистински го сакаш?
  Себеси и најблиските.

  11. Ако не сега, тогаш кога?
  Веднаш. :wasntme:

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?
  Не би им дозволила на некои луѓе толку да ми се приближат.

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  Денес веќе ретко кој вистински живее...

  14. Што те смее?
  Многу работи. Во се настојувам да најдам нешто смешно. :)
   
 13. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.554
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?
  Сигурно уживам во добро друштво па имам изгубено осет за време.

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?
  Погледнете ја малку реалноста, доста живееме во лаѓи и заблуди!

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  Дефинитивно ДА, доволно е нешто пресудно да премолчиме,

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  Играње хант :lol:

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  Пааа за почеток нелегално дооообро финансиски за цел живот би си се осигурала.

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?
  Ништо посебно, за жал

  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?
  Слабост

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  Можеби за нешто ситно

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?
  Иии одамна е било штом не се сеќавам

  10. Кого вистински го сакаш?
  Моите нејблиски

  11. Ако не сега, тогаш кога?
  Дефинитивно сега

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?
  Би аплицирала заработа некаде во странство, би се запишала на друк факултет и на многу работи нема да придавам важност

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  Голема е

  14. Што те смее?
  Суровата реалност
   
 14. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?
  Ништо, џабе е кога времето веќе поминало...

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?
  Сакајте се

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  Не. Секој различно ќе го сфати молчењето, ама треба да зинеш за да излажеш.

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  Животни теми околу самото постоење на човекот

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  Не. Не ми е битно некој дали ќе ме осуди или не. Сакам совеста мене да ми е чиста.

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?
  Правам добрини, али не за фалење, така да нема да кажам што било тоа.

  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?
  Од што предолго време сме биле силни и сме береле во нас. Солзите се одводен канал. Ни помагаат да се очистиме.

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  Не. Би сакала и саканата личност да ги почитува законите.

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?
  Секој ден пробувам по нешто ново.

  10. Кого вистински го сакаш?
  Себе си, а и сите околу мене. Сакам да сакам. А, сакам вистински.

  11. Ако не сега, тогаш кога?
  Кога ќе дојде погодно време за тоа.

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?
  Не би давала нови шанси на луѓето кои не ги заслужија и ги злоупотребија.

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  Самиот живое е егзистенција, незапирлива борба.

  14. Што те смее?
  Знам да се смеам и плачам на исти работи.
   
 15. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.068
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?
  - Не спијам и се обидувам да го надокнадам тоа што сум го пропуштила, ако е битно се разбира.

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?
  - Get a life!

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  - Можно е, и со молчењето се прикрива вистината.

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  - Како да прави семинарски :)

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  - Ништо, и вака го правам тоа што го посакувам, не ме интересира дали некој ќе ме осуди или не. Евентуално ако тука збориме за прекршување на законот, тогаш би ограбила банка ако знам дека нема да бидам осудена на робија поради тоа.

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?
  - Денешниот ручек.

  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?
  - Ни едно ни друго, едноставно да си олесниме дали од слабоста или од сила сеедно.

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  - Не, кога ќе лежам во затвор ќе треба некој друг да го сака :^)

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?
  - Пред некој ден, немав пробано како ми стои асиметричен фустан.

  10. Кого вистински го сакаш?
  - Мајка ми.

  11. Ако не сега, тогаш кога?
  - Одма.

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?
  - Изборот на факултет.

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  - Живеењето е уметност, а егзистирањето - преживување.

  14. Што те смее?
  - Животот.
   
 16. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.341
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?
  Спијам

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?
  И животните имаат душа.

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  Не, мислам.

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  Било што знам, или мислам дека знам подобро.

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  Не смеам да речам, оти тука ќе сум осудена :^)

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?
  Положив за race B licence.

  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?
  Слабост.

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  Да, дефинитивно.

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?
  Викендов, нова помада.

  10. Кого вистински го сакаш?
  Мене.

  11. Ако не сега, тогаш кога?
  Кога имам време.

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?
  Нема да се исфарбам црвена во средно школо.

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  Неколку илјади евра месечно.

  14. Што те смее?
  Вицови
   
 17. viva.la.vida

  viva.la.vida Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  306
  Пол:
  Женски
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?
  - Се нервирам..

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?
  - Да си го гледаат и живеат својот живот, во ова време во кое што се наоѓаат а не 1000 години назад

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  - Кој е лажго може, мене ретко ми успева да излажам нешто..

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  - Да најде време за себе и своите задоволства, да се труди да го постигне тоа што сака, да биде задоволен и горд самиот на себе

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  - Хмм.. ништо

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?
  - Ги направив моите први колачи

  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?
  - Слабост

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  - Доколку му зависи животот или е во право (за некоја помала работа) секако дека да

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?
  - Пред 2 недели

  10. Кого вистински го сакаш?
  - Родителите, брат ми и дечко ми

  11. Ако не сега, тогаш кога?
  - Никогаш..

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?
  - Некои ситни работи/грешки кои секој човек ги има

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  - Парите - многу пари живеење, малку пари едвај за егзистенција..

  14. Што те смее?
  - Човечката глупост
   
 18. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?

  Ништо посебно, губам - губам

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?

  Луѓе сакајте ги животните, затоа што само тие се неспособни да повредат и да нанесат зло.

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?

  Секако дека може, кога премолчуваме некои работи. И тоа е лажење на некој начин.

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?

  Англиски и шпански јазик :)

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?

  Нема такво нешто.

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?

  Си го искомплицирав животот за 360. Ваљда тоа е за паметење.

  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?

  Ни од тоа, ни од тоа. Плачеме затоа што ни се плаче, затоа што не боли нешто, затоа што сме тажни...Ама слабост во никој случај не е.

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?

  Ако вистински сакам, да.

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?

  Не можам да се сетам. Не сум баш склона на промени и новитети.

  10. Кого вистински го сакаш?

  Себеси, најмногу. Може да звучи себично ама едноставно сфатив дека секогаш треба себеси да се ставам на прво место. Исто и мачето и кучето :wasntme:

  11. Ако не сега, тогаш кога?

  Некогаш...

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?

  Некои одлуки, би се трудила повеќе околу некои работи.

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?

  Живеење значи уживање во животот, дури и во тешките моменти да најдеш некаков мотив за да одиш напред. А егзистирање значи да бидеш на овој свет и да посматраш од страна додека животот ти минува пред очи.

  14. Што те смее?

  Кога некој се прави дека знае нешто а уствари не знае.
   
 19. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  722
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?

  Ретко се случува, а најчесто сум нервозна ако не сум направила нешто според планираното.

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?

  Сакајте и почитувајте ги најближните, не започнувајте војна!

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?

  Да.

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?

  Англиски и шпански јазик и актерство.

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?

  Веројатно би му признала на еден што долго го сакав дека го сакам.

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?

  Добив 5ка хемија и физика :rofl: . Шала на страна. Со средново го сменив начинот на размислување, се оформив себеси, а тоа верувам дека е вредно за паметење.

  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?

  Некогаш од слабост (кога немаме доволно сили да направиме нешто), а некогаш и од сила (од толку многу напори, едноставно се кршиме).

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?

  Секогаш!

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?

  Вчера (јадење што го слушнала мајка ми).

  10. Кого вистински го сакаш?

  Моите родители пред се. Не знам што би правела без нив. А и себеси секако.

  11. Ако не сега, тогаш кога?

  Никогаш.

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?

  Па веројатно ништо, убаво е како што си е сега.

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?

  Егзистирање е правење на работите безволно, јадење колку да не умреш, одење на работа колку да заработив некој денар, одење на школо зошто инаку ќе ти се дерат по дома. Едноставно влечење насекаде по светов, правејќи работи кои едноставно не сакаш, а мораш да ги правиш за да преживееш и не интересирајќи се за ништо друго. Додека пак живеење е уживање во животот во потполност, забавувајќи се, шегувајќи се, шетајќи, учејќи/работејќи го она што го сакаш..

  14. Што те смее?

  Глупостите на другарките.
   
 20. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време?
  Не ми е грижа, штом сум изгубила осет за време веројатно убаво сум си поминала :)

  2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака?
  Не верувајте секому :D

  3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме?
  Може. И погледот и движењата лажат.

  4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа?
  Математика

  5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа?
  Се би му признала. За некоја година, ако има прилика 8)

  6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење?
  Најдов скап прстен и веднаш го вратив на сопственичката :angel:

  7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила?
  Од слабост.

  8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност?
  Без размислување, да.

  9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново?
  Вчера, колач :lol:

  10. Кого вистински го сакаш?
  Домашните.

  11. Ако не сега, тогаш кога?
  Понекогаш никогаш :lol: ;)

  12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а?
  Ќе прескокнам, зашто ќе се изнервирам :devil:

  13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање?
  Живеење-кога животот ти тече како што ти сакаш, егзистирање-кога живееш за да ги задоволиш другите :)

  14. Што те смее?
  Сарказам и иронија :)