1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Провокативни прашања

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Saisnalla, 20 април 2012.

  1. Таа од соништата

    Таа од соништата Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2016
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    1. Што правиш кога најчесто губиш осет за време? PRETEZNO SE SMEAM SO DRUGARKITE

    2. Кога би имал/а можност да пренесеш некоја порака на поголема група луѓе, која би била таа порака? NE IM SE PRAVI DRUGARKA/DRUGAR KOGA VEJKE NE SI I NE GI LAZI POSTO SE SMESNI ZA TOA

    3. Дали е можно да се лаже дури и кога молчиме? DA SE SO NAMERA AKO ZA NESTO TE BRANI NEKOJ A KRIV SI I SI MOLCIS TI

    4. Ако би морал/а некого да подучуваш, што би било тоа? DA BIDE ISKREN/ISKRENA I DEKA NAJVAZNO E COVEK SREKEN DA E

    5. Што би направил/а поинаку кога би знаел/а дека никој нема да те осуди заради тоа? NEZNAM MNOGU RABOTI VEROJATNO

    6. Што си направил/а неодамна, а е вредно за паметење? POSLE 5 MESECI KONECNO PRE DNEKOJ DEN FATIV MOLIV VO RAKA I SI NACRTAV DOBAR CRTEZ

    7. Дали мислиш дека плачеме од слабост или сила? PA MISLAM OD SLABOST NO I TIE LUGE SILNI STO SE SI PLACAT NASAMO SITE PLACIME NEMA NEKOJ STO NE PLACE

    8. Дали би го прекршил/а законот за да ја спасиш саканата личност? VEROJATNO DA

    9. Кога последен пат си пробал/а нешто ново? PRED NEKOJ DEN

    10. Кого вистински го сакаш? ONIE NA KOI SKORO NIKOGAS NE MU VELAM TE SAKAM

    11. Ако не сега, тогаш кога? NIKOGAS ILI SEGA ILI NIKOGAS

    12. Кога би можел/а да направиш сè од почеток, што би променил/а? NE BI POSTAPUVALA TOLKU NAIVNO PRED 3 GODINI

    13. Која е разликата меѓу живеење и егзистирање? NEZNAM

    14. Што те смее? MNOGU RABOTI MOZAT DA ME NASMEAT MOZAM DA SE SMEAM I OD NAVIKA IAKO VO DUSATA MI SE PLACI
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.