1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Програма за правење видео

Дискусија во 'Слободно време' започната од peperutka20, 17 август 2011.

 1. peperutka20

  peperutka20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Вака женски дали некој знае како можам да направам видео? Со слики и позади да оди некоја песна на пример како оние на youtube ... На која програма можам да го направам тоа? Хеллппп миии ;)
   
 2. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Сакам да прашам...?

  Најлесно ти е со Windows mоvie maker!
   
 3. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.033
  Допаѓања:
  13.579
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Movie Maker.. Би требало да го имаш во пц. Пребарај на Search. ;)
   
 4. peperutka20

  peperutka20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?


  Фала ти мнооогу ... Сега ќе пробам да ја симнам програмата! Ако нешто заглавам ке ти пишам ЛП :) :)
   
 5. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.797
  Допаѓања:
  10.889
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Со Windows Movie MAker
  Ќе го најдеш во Старт после Алл Програмс и тука е негде :)
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Сакам да прашам...?

  Би требало да ја имаш во компјутер веќе...пребарај.
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Значи вака, ми треба програм, на кој се ставаат слики,текст и музика во позадина.Значи самата да изработам видео.
  Дали некој знае за нешто вакво,можеби има правено?
   
 8. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Видео

  ^ Јас на самиот лаптоп имам програма Windows Movie Maker.
  Отвараш нов проект, вметнуваш слики, музика и креираш. Проблемот кај мене е што не ми прифаќа mp3, значи било какво аудио, па џабе ми е и програмчето.
  Ама побарај, низ интернетов сигурно има нешто ;)
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Видео

  би побарала,ама незнам под кој назив,да не биде некоја демо верзија
  затоа секаква информација ми е добродојдена :) :~: :music:
   
 10. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.350
  Пол:
  Женски
  Видео

  Ако ти е Виндоус 7, виндоус муви мејкер мора да имаш. Лесно се работи на него и се прават видеа какви што бараш. Ставаш слики, песна и текст ако сакаш и подесуваш време која слика колку секунди да се покажува и го снимаш, најлесно ти е преку него. Друг програм не знам, ја тука ги правам видеата.
   
 11. Reachel

  Reachel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2014
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  А дали знаете како кај мене,бидејќи имам Windows 8.1 :?: ??
   
 12. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.600
  Пол:
  Женски

  i jas go imam istiot windows ve molam pomos :D
   
 13. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.046
  Наједноставно и најубаво инсталирајте Picasa 3 и после ако не пишете ми ЛП,многу е лесно! :) :)
   
 14. Delilah88

  Delilah88 Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  http://web.photodex.com/
  Девојчиња ова е многу добра страничка за правење на видеа онлајн.
  Регистрирајте се прво.
   
 15. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.038
  Пол:
  Женски
  сега ке пробам :*
   
  На Delilah88 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.600
  Пол:
  Женски
  fala ti mn pozdrav :*
   
  На WaffleGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  ^ И јас го имам Windows 8.1 значи ако сакам видеа да правам најдобро е Picasa 3?
   
 18. metallica.girl

  metallica.girl Нов член

  Се зачлени на:
  22 јули 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здравоо дечки, ми треба помош од вас.. Имам windows xp и порано на него ја имав програмата windows moive maker, но откако го преинсталирав - ништо.. Програмата ја немам веќе во компјутерот, а и не можам да ја даунлоадирам, па затоа, доколку знаете некоја програма за правење видеа која е добра и сте ја користеле, се надевам дека нема да ви претставува проблем да ја предложите.
  Благодарам однапред.:l:
   
 19. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.290
  Допаѓања:
  17.293
  Пол:
  Женски
  Sony Vegas Pro 13 e според мене најдобра и незаменлива апликација за правење и едитирање на видеа, јас неа ја користам. Побарај на нет ќе ја симнеш, од мобилен сум моментално не можам да ти барам линкови.
  И, само еден совет, доколку си во можност, замени го XP со Windows 10 или макар Windows 7 (ама немој со 8 зашто за ништо не го бива). Овие два кои ти ги предложувам се многу помоќни од XP, и ти нудат многу повеќе опции за што и да е. :)
   
 20. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  6.002
  Пол:
  Женски
  може некој да стави линк за windows moive maker да ја симнам. имам windows 7. сакам да правам видеа за на интернет. благодарам однапред.