1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Програма за симнување филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од meredith, 12 јануари 2010.

 1. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Не се разбирам многу со програмиве за симнување филмови.Ми препорачувале разни програми но или не знам да ги симнам или некој друг проблем ќе ми излезе.Па ве молам ако може да ми кажете некоја добра ЕДНОСТАВНА програма за симнување серии и филмови.Сакам ја да гледам петтата сезона на Вовед во Анатомија и да си симнам од Шехрезад едпизоди.Па пишете.....
   
 2. DarkAngel

  DarkAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Хм многу не сум по симнувањето филмови обично ги гледам онлине на страната www.surfthechannel.com ги има сезоните од некој серии како и многу стари како и нови филмови.
  P.S. кога ке одисг гледај ги преку megavideo најдобро е
   
 3. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  За да симнуваш содржина од zamunda.net (и од другите сајтови за торенти) треба да ја имаш програмата uTorrent. Еве линк од каде што можеш да ја преземеш:

  http://www.utorrent.com/downloads

  Кликни на Download Now и сними го фајлот utorrent.exe на твојот компјутер. Потоа отвори го и инсталирај ја програмата (Next, Next, I Agree, Next...).

  На zamunda.net, одбери го филмот коj што сакаш да го преземеш и кликни на црниот Download линк веднаш под насловот на филмот (пример: Inglourious.Basterds.DVDRip.XviD-iMBT.torrent). Отвори го овој фајл со програмата uTorrent избери каде сакаш да го снимиш филмот на твојот компјутер.

  Ти преостанува уште да почекаш да се симне филмот (ова може да потрае во зависност од тоа каков интернет имаш). ;)

  Ова мислење го напишав и во друга тема, ама ете го ставам и тука. Се надевам дека ќе ти помогне :)
   
  На MiiLla му/ѝ се допаѓа ова.
 4. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Ќе пробам.Ви благодарам на помошта!!!
   
 5. snegulcence

  snegulcence Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
 6. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.456
  i jas ti preporacuvam so torrent prvo instaliraj ja programata pa odi na torrent search odberi movies i pisi go filmot snimi go fajlot i otvori go preku torrent programata potoa ako sakas prevod pobaraj na podnapisi napisi go naslovot i izberi na koj jazik sakas i snimi go i prevodot potoa od koga ke se simni filmot samo otvori go a prevodot kopiiraj go i gotovo ne e tesko voopsto se nadevamd eka ke se snajdis :D
   
 7. stefanova

  stefanova Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
 8. ivani

  ivani Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  7
 9. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  1.288
  Пол:
  Женски
  На OneHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 10. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  1.288
  Пол:
  Женски
  kako da spustam od ovde ako mozi nekoj da mi objasni :worried::worried: plsss
   
 11. Pepelashka

  Pepelashka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  12
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  1.288
  Пол:
  Женски
  o od ovde kako da spustam hellp pls
   
 13. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Многу лесно.Идеш испод сликата каде што пишува continue to download.Кликаш тука и после ти излегуваат разни фајлови под коишто можеш да данулодираш како што се rapidshare,megaupload,hotfile.Пример ако одбереш да даунлодираш преку rapidshare ќе треба да го рестартираш интернетот после секој даунлодиран дел(секој филм е поделен на 4,5,6,7 итн дела да не ве буни тоа мора сите да ги симнете па тогаш самиот филм ќе се спои).Ако имаш безжичен интернет ќе треба да го рестартираш компјутерот.Најдобро тие да инсталираш bittorrent програмот и најлесно така ќе вадиш филмови.Ако имаш нешто нејасно прашај ме преку приватна ќе ти објаснам.
  Еве ви линк http://www.bittorrent.com/btusers/download/?
   
 14. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
 15. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  а за колку време отприлика ви се симнува еден филм?
   
 16. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  За мене најлесен начин е со u torrent. А еден од најдобрите сајтови за торенти ви е thepiratebay.org.
   
 17. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Јас симнувам од zamunda.net, имам инсталирано vuze и супер е
   
 18. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  46
  Дечки абе ај дајте линк од замунда.Инсталирав торент,а во замундата ми излага нешто да се плаќа. Или грешка отварам не знам...
   
 19. cherrygum

  cherrygum Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  5
 20. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  46
  оф не ми отвара бе дечки па... :@