1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Програма на Софија Манчева

Дискусија во 'Фитнес' започната од Mia 21, 31 октомври 2021.

  1. Miccccmicccc

    Miccccmicccc Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2018
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Зборувам за Марио,не за Софија. На Софија програмите се друго
     
    На AAKG му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.073
    Допаѓања:
    1.251
    Помислив кај девојката да не имаш тренинзи. Скапо сепак и кај марио. Пред ковидот цените им беа упола.
     
  3. Miccccmicccc

    Miccccmicccc Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2018
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Јас скоро сите што ѓи прашав беше над 8000, и затоа кажав и дека не е толку скап.:)
     
    На AAKG му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.951
    Допаѓања:
    8.187
    Пол:
    Машки
    @AAKG
    У Скопје се други цените
    има огромна разлика град до град
     
    На AAKG му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Miccccmicccc

    Miccccmicccc Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2018
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Даа каде каде,само што кај Марио е мн скапа членарината за теретана 3.200 и не се исплати
     
    На AAKG му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bolest

    bolest Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2017
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    така е направена поради предвиденото количество на протеин (>100 грама) што во спротивно е мн тешко да се внесе ако не јадеш мн месо/риба/јајца/јогурт итн. секако има вклучено и салати и овошје што е ок.. јас во глобала ги користам истите намирници само правам различни комбинации. има нешто конкретно што ти смета или?
     
  7. bolest

    bolest Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2017
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    и заборавив да спомнам јас јадам и манџи на пр. леќа јадев пред некој ден иако нема во програма, можеш да јадеш и грав и грашок ако ти се јаде, здрави се и имаат протеин само со нив работата е што имаат поголемо количество јаглехидрати од месо и зеленчук така што ќе треба да ги избалансираш со другите оброци во денот да имаат помалце јаглехидрати… има финтици и не дека мора по програма баш да јадеш ама битно е да се запази калорискиот внес и внесот на протеини
     
    На Cosmic Girl и Limpan им се допаѓа ова.
  8. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Кога јадеш грав,грашок и леќа зс ручек што јадеш за доручек и вечера?
     
  9. bolest

    bolest Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2017
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    конкретно пред некој ден со леќата за доручек јадев протеински палачинки со путер од кикирики и банана, вечера skyr јогурт (22г протеин, го има во тинекс) со чиа, сончоглед и бадеми, само да знаеш тој е мн густ, ужинки неколку парчиња печеница и домашна пилешка супа. друга опција ти е 2 јајца или 1 јајце со повеќе белки и малку кашкавал + зеленчук. ако не сакаш да јадеш секој ден риба или месо добра идеја ти е да си земеш еден whey протеин, со тоа ќе внесуваш дополнителни 25-30г протеин дневно. лично не користам така што не знам да ти препорачам ама ко што гледам мн на програмава користат. и уште нешто: можеш и различни врсти месо не мора само пиле, јади мисирка, говедско, телешко… напрај си полнети пиперки или мусака ако тоа ти се сфиѓа само не претерувај со ориз и зејтин.. на крајот на краиштата не е страшно и да каснеш нешто друго само гледај да не претеруваш и да вежбаш редовно
     
    На Cosmic Girl и Limpan им се допаѓа ова.
  10. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.127
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересираат програмите на Софија, ако може некој да сподели искуство како сте задоволни, од што се состојат, подетално.
     
  11. Slatkataa1

    Slatkataa1 Активен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2020
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Сега ќе има ново отварање на програма заедно со дечко и дали некој планира да се зачлени и некој да сподели искуство од нејзините претходни програми ?
     
  12. Cucueta

    Cucueta Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2017
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Јас брв на последниот летен предизвик и моѓам да кажам дека програмите се одлични!! Претходно бев долго на програмите од Ана ама нејзините во споредба со од Софија се губење на време и пари. За храната е сѐ објаснато, а и има доста работи поврзани со психологијата (емотивно јадење, прилини за невежбање итн..). Освен што ми помогна да се доведам во топ форма исто така ми овозможи да си се запознавам и да не се самоказнувам ако направам некоја грешка. Топла препорака.