1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Програмирање

Дискусија во 'Образование' започната од -Juliette, 5 март 2015.

 1. -Juliette

  -Juliette Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Дечки дали во школо учевте програмирање и како се снајдувавте ?
   
 2. kiki200

  kiki200 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Многу ми е тешко а во понеделник правиме тест ќе умрам ништо не знам ако знае некој нешо нека пише лп ;(;(
   
 3. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.782
  Допаѓања:
  4.396
  Пол:
  Машки
  Па тешко ќе ви биде, кога некој шашав ви ја правел програмата... Тоа што на факултет се учи за еден семестар, сакаат да го научите за едно тромесечие... Е не оди така.
   
  На crimson и Ketchup им се допаѓа ова.
 4. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.792
  Допаѓања:
  46.391
  Леле бaш сегa зa тoa учaм и приличнo тешкo е...
   
  На Orthophill му/ѝ се допаѓа ова.
 5. viktorxD

  viktorxD Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Машки
  да..+ имам и дополнителна настава дека така одбрав.не е баш лесно..си бара вежбање..
  ама мене супер ми оди..барам објаснување кога нешто не штима :D ..
  станувам секој час да решавам задачи итн.. xD
   
 6. kiki200

  kiki200 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  некој ако знае да на ми пише програма за збир на реципрочни вредности на првите n природни броеви(1+ 1/2 +1/3+1/4+1/5+...1/n).Brojot n го внесува корисникот ;(;(;(
   
 7. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.782
  Допаѓања:
  4.396
  Пол:
  Машки
  float zbir=0;
  int n;
  cin>>n;
  for (float i=1;i<=n;i=i+1)
  {
  zbir=zbir+1/i;
  }
  cout<<zbir;
   
 8. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Не е толку тешко, барем мене не ми е.
  На час кога се објаснува нешто ново внимавам, а кога вежбаме баш и не. На тој час пред тест со големо внимание следам што како се решава, дома повторувам за тест и тоа е тоа.
   
  На Orthophill му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.782
  Допаѓања:
  4.396
  Пол:
  Машки
  Програмирањето е како математиката и музиката. Или имаш дарба и те бидува, или немаш и тешко, претешко ти оди.
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 10. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.304
  Пол:
  Женски
  А јас сакам средна да одам или медицина, или програмирање па не знам што да правам, искрено медицината ми е некако подобра ама....
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.782
  Допаѓања:
  4.396
  Пол:
  Машки
  Основно си сеуште? Или си средно?
   
 12. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.358
  Пол:
  Женски
  ima nekoj ovde iskustvo so SQL Server Management Studio?
   
 13. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.782
  Допаѓања:
  4.396
  Пол:
  Машки
  Има. :)
   
 14. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.358
  Пол:
  Женски
  Faaaalaaaaaaa Boguuuuu! Mozi da ti pisam lp?
   
 15. Avokado

  Avokado Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  363
  Davam casovI 1 saat 350 sredno skolo 400 falultet :) casovite se realizirat po pat na Skype zadcite so gi objasnuvam gi dobivate na mail :) moze I da se dogovorime za cenata
   
 16. smigool

  smigool Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  355
  Пол:
  Машки
  каде тоа учите програмирање и кој јазик?
   
 17. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.304
  Пол:
  Женски
  Не основно сум, не сум средно. :):)
   
 18. temily

  temily Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  Здраво, ми треба професор приватни часови за предмет програмирање. Значи се работи за ФИНКИ. Доколку имате некој да ми препорачате пишете ми:) Со исклучок на Семос и слични. Благодарам
   
 19. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  1.620
  Пол:
  Женски
  Дали знае некој што ќе се добие на излез од овој програмски сегмент? Во прашање е низа со 5 елементи така?
  [​IMG]
   
 20. Cheryll

  Cheryll Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  arr[4]=0
  arr[3]=3
  arr[2]=2
  arr[1]=1
  arr[0]=0
  Ќе отпечати 3 5 3 1
  Секогаш можеш да го пробаш да го извршиш кодот :D
   
  На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.