1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Програмирање

Дискусија во 'Образование' започната од -Juliette, 5 март 2015.

  1. Bethany Mota

    Bethany Mota Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    7
    Искрено, џабе ти е било каков курс и да посетуваш ако не планираш сама да седнеш да куцаш код. Дефинитивно можеш да научиш основи од онлајн курсеви, ќе го научиш истото како да идеш на курс во семос бидејќи сега и на нив курсевите им се онлајн. Едно нешто што не ми се допаѓа кај удеми курсевите конкретно е тоа што повеќето се задржуваат во градење на една програма во текот на целиот курс (тоа може да биде добро, но мене лично не ми одговара). Како и да е, најважно е да куцаш сама код, и сама да си гуглаш ствари за кодот пошо тоа ти е кодирањето.
     
  2. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    303
    Пол:
    Женски
    Е здраво ти благодарам на одговорот...го купив почетниот курс за програмирање на Удеми, уште истражувам како функционира...Не е дека баш нешто сум воодушевена..Ама кога веќе го земав ќе се позанимавам со матерјалот, баш да видам дали нешто ќе научам...
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Мари_ja

    Мари_ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2019
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    16
    Дали може да споделите искуство после завршувањето на академија или курс, колку брзо најдовте работа и што изучувавте?
     
  4. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    52.101
    Пол:
    Женски
    Некој искуство со Браинстер?
     
    Последна измена: 1 декември 2022
  5. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.040
    Допаѓања:
    10.630
    Пол:
    Женски
    Знам дека после академијата одиш на пракса кај некој нивни партнери, ама ретко кого задржуваат таму, сите што сум зборувала ми кажувале дека после академијата во браинстер и после праксата, сами си барале работа по фирми, никаква помош не добиле од Браинстер после тоа.
     
    На Мари_ja и mssuniquee им се допаѓа ова.
  6. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    52.101
    Пол:
    Женски
    Маж ми он само се надоградува не му треба за работа. Повеќе му е за самата диплома. Призната е насекаде?
     
  7. Ana2411

    Ana2411 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2021
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Некој што има основни познавања од fortran77?
     
  8. Ivana222

    Ivana222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2021
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Zdravo, kade mozam da kupam kniga za C ++, a da ne e 5000? :)
     
  9. chadorche16

    chadorche16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2022
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    184
    Пол:
    Женски
    Дали некој има полагано за официјален istqb foundation сертификат? Ако може да сподели искуство :)
     
  10. Medical girl

    Medical girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2016
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Женски да не знаете некој да бара програмер почетник за да го вработи или барем на пракса да оди? Брат ми заврши програмирање во Сивус академијата и сега бара работа ама секаде каде што ќе аплицира бараат со искуство а он неможе да го стекне ако некаде не почне прво...
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  11. chadorche16

    chadorche16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2022
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    184
    Пол:
    Женски
    Нека ги следи огласите на bintern.com,страната е само за практикантски и entry-level позиции...ко шо гледам моментално axapta masters имаат оглас.Good luck :f:
    https://bintern.com/student/panel/careers?page=0
     
  12. Foxxy

    Foxxy Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2022
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Здраво, јас уплатив курс на Code Academy Web Development (front-end), но не сум во состојба да присуствувам или слушам онлајн, ме интерсира дали постои можност да оди друга особа место мене?
    Успеав да го паузирам,но сепак нема да можам да го продолжам, искрено сфатив дека не е за мене тоа,па бидејќи доста е вложено не сакам толку пари да ми пропаднат.
    Ако некој бил или е во слична ситуација, ве молам пишете ми.