Продавање на куќа

Дискусија во 'Дом' започната од Slatkarka94, 30 јули 2016.

 1. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  ми треба хитен одговор дали знаете некоја агенција што идаат по куќи и зимаат проценка колку треба да се продаде куќата?
  И дали знаете некој што сака да купи куќа. :) ?
   
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.699
  Допаѓања:
  137.120
  Де бе, за 7 минути сакаш сите да се потепаат со одговор?:D

  Прашај во агенциите, тие ќе ти кажат таа куќа со таа квадратура на таа локација со толку м2 двор, ти вреди толку и толку.
  Има овластени проценители ама нивните услуги не ги користат агенциите низ Скопје или немам приметено..
   
  На anakonda88, rose60, Antebellum и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  hahaha Абе барав на интернет ѕвоневме не тие биле за купубќвање не било за проценка и сега вое дачи знаете некој број каде да се јавам. епа брзо затоа што тука на мама и кажав за фемина и викам чекај мамо последна шанса ми е ова и чека :D:lol:
   
 4. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.597
  Каде ти се наоѓа куќата и која квадратура ти е, двор колкав има?
  Сестра ми бара стан/куќа
  Ако сакаш пратими во порака слика од куќата да и ја покажам, може ќе се заинтересира
   
 5. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.108
  Пол:
  Женски
  А зашто ти треба агенција?
  Сама не можеш да си ја процениш?
   
  На anakonda88 и КикиМаус им се допаѓа ова.
 6. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.597
  Пушти слика, јас ќе ти ја проценам :D
   
 7. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  сакаме преку агенција да ка продадеме
   
 8. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
   
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.699
  Допаѓања:
  137.120
  Преку агенција ќе дадете 2% од цената за агенциски трошоци.
  Така да, имаш пазар 3, реклама 5 и ред други огласници и огласи ја.. ќе се најде некој.
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Има причина зошто затоа сакаме преку агенција
   
 11. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.108
  Пол:
  Женски
  Те разбрав дека ќе ја продадеш,ама ти одредисија цената:)
  Има пуно агенции,а можеш и прегу оглас да ја дадеш:D
  Можеш и преку врапче
   
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.699
  Допаѓања:
  137.120
  Епа ако има причина, фатете си се под рака и правец во најблиската агенција во понеделник. Таму ќе ти кажат која максимална цена можеш да добиеш и ќе почнете постапка..


  Јас не гледам ама баш никаква причина поради која би ја продавале преку агенција, ниту правна ниту било каква. Ама вие си знаете.
   
  На anakonda88, rose60, КикиМаус и 2 други им се допаѓа ова.
 13. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.597
  Џабе пари фрлање
   
 14. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.295
  Допаѓања:
  117.966
  Пол:
  Женски
  Па јас знам луѓе што сакаат да купат куќа ама ти да пишеше некое инфо плус не ке беше лошо. Вака само како информација дека некој некаде продава куќа ништо не ми значи. Локација, квадратура, година на изградба...
   
 15. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.576
  Допаѓања:
  4.005
  Пол:
  Женски
  проценка може да ти направи агенција и ми се чини се плаќаше околку 2000 ден. и јас продавам, направија проценка ама пријатели така што не плаќав ама продажбата оди мн тешко, дојдат ќе ја видат ааа многу убава куќа и џом хаххахаха мене ми викаат ако сакаш да ја продадеш треба цената да ја спуштиш ама тоа мн не можам, јас знам како се правеше за душа и колку е вложено во неа.
  Со среќа нека ни е и на двете белки ќе ги продадеме :)
   
  На Sesil и anaja1 им се допаѓа ова.
 16. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.108
  Пол:
  Женски
  Сакаат сите куќи,ама без пари(facepalm)
  Знам како иде тоа,сум го окусила тоа :(
   
 17. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.576
  Допаѓања:
  4.005
  Пол:
  Женски
  Чудни луѓе има, една жена ми се јави на тел и почна да ме убедува како тие ја продале за некои смешни пари нивната :headbang::headbang::headbang: малу фалеше да и речам, душо тебе ако од Марс ти паднало, кај мене не е така и не ја давам по што по то. Цената е одраз на тоа колку си вложил, а не само колку сакаш да добиеш, само на секој што купува му е скапо, а становите се со пола од тоа кавалитет,а држат цена и оди па, докажи им ама др е 50м2, а др е поголема квадратура. Да ја ставам цената според цената на квадрат стан хаххаха има да биде интересно, никој нема ни да се јави.
   
 18. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.108
  Пол:
  Женски
  А јас имав средба со една од агенција,и ме убедува дека цените на становите паднале,и дека инвеститорите имаат многу голем трошок,а мали придобивки:D
  Многу не логичности има,ама што да правиме(facepalm)
  Изгледа во лошо време сме се решиле:D
   
 19. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.576
  Допаѓања:
  4.005
  Пол:
  Женски
  За секој воз има патници, за секој ароба купец ....а мене дека ќе ме убедат во загубите да ми се јават, ќарот им е скоро 300 посто од влогот намалува комуналии и сл. кај мене тоа не поминува хаххах на карј краева ако биде биде ако не, ни леб ни вода не бара капитал е.
   
 20. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.108
  Пол:
  Женски
  Само треба очи да се отвораат,многу преваранти има во денешно време:(
   
  На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.