1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Продажба на текстови за песни

Дискусија во 'Канта' започната од lovebrazil, 23 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. lovebrazil

    lovebrazil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    78
    Девојки, ако темава не е содветна или е дупла, се извинувам.
    Инспирирана да ја отворам бев од тоа што вечерва, еве баш пред малку, пишував. И кога го прочитав напишаното, сфатив дека е совршен текст за песна! Сакав да прашам дали некој знае нешто во врска со продажба на текстови на песни. Каде би можела да ја понудам? :^)
    Барав по интернетов, но не најдов некој корисна информација.
     
  2. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Немој да се трудиш премногу, знаеш тука какви текстови поминуваат-зошто си отиде, ме остави без збор, те молам врати сеее, ми ја зеде душата побегна со неа, нема веќе радост нема веќе смеа, бело е сеее бела си тии, не ме боли што имаш друг и што го гледаш со поглед заљубен, те сретнав пак но за рака друг те држеше, Кажи кој те има, кажи ми мила дали исто ко мене тој љуби..... :puke:
    Всушност ни странскиве не се ништо подобри, тие се бетер од нашите по текст, само нели се англиски плус од Рири, Бијонсе, Лејдибеспари итн.. па се хит, пробај преведи и пеј на македонски некоја од песните на Бијонсе, ќе видиш какво срање се.
    Ама па колку и да е за никаде текстот, ритамот, мелодијата ја прават хит.
    Ако сакаш да ги зачуваш твоите песни подобро издај си книга со нив.
     
  3. Suzi Sju

    Suzi Sju Нов член

    Се зачлени на:
    3 јули 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    И мене исто ме интересира, дали некаде можам да понудам текстови, односно песни за композиција ?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.