1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Продажба преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од SweetDream, 26 јули 2012.

  1. SweetDream

    SweetDream Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    45
    Здраво девојки и по некое момче!Сакам да отпочнам сопствен бизнис,поточно се работи за продажба на рачно изработени и уникатни сувенири,па ме интересира како сето тоа може да се спроведе преку интернет?
    Поточно дали би можеле да ме информирате за некои сајтови преку кои може ова да се реализира,каква е процедурата,на кој начин се одвива продажбата-плаќањето и сл.?
    доколку некој има искуство со ова би го замолила да го сподели со нас... :) Благодарам!
     
  2. stefiy

    stefiy Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    71
  3. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Zarem ova ne e za garderoba :^) :^) :^)
    jas znam deka site prodavaat preku etsyshop.com али поима немам како оди процедурата за најавување и логирање(отвори можеби е лесно :?: )
     
  4. stefiy

    stefiy Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    71
    ne e za garderoba ima tamu i drugi koi imaat racno israboteni neshta :)
     
  5. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Ама овде се продаваат секнд хенд
     
  6. stefiy

    stefiy Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    71
    епа сеа не сум мн запознаена со
    http://mojagarderoba.mk/
    затоа и незнам што се има
     
  7. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Уште не сум се обидела да пазарувам преку интернет. Некако ми е страв да не ми се злоупотребат податоците
     
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Како за почеток можеш да се изрекламираш по ФБ, можеш да закупиш домен на некој актуелен сајт (пазар3 на пр.) и да се рекламираш (уствари каде и да сакаш на некој сајт да се закачиш ќе треба да си платиш).
    Плаќање може да се врши врз основа на видено-купено или преку сметка па по пошта да ги праќаш нарачките на нарачателите. Пази, ако вршиш плаќање преку сметка на крај на год. ќе мораш да си платиш и 10% песонален данок.

    За жал ова сеуште не е така добро развиено кај нас како што е на запад. Таму цели станови/куќи уредуваат со нарачки по каталози а испорака на врата.....