Продажба/размена на детски производи

Дискусија во 'Бебе' започната од Super-Mama, 5 април 2014.

 1. Super-Mama

  Super-Mama Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  13
  Бидејќи многу работи остануваат неискористени еве можност тука да споделите бебешки/детски производи кои верувам на многумина од нас ке му се најдат.
  Верувам дека има многу работи кои ви зафаќаат место а повеќе не ги употребувате а тука по симболична цена ќе можете да ги продадете или пак да ги поклоните.

  Еве јас да започнам ми треба бебешко креветче па на некој ако не му е потребно може да ми пиши.
   
  На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Super-Mama

  Super-Mama Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  13
  Mислев дека подобро ке се развие темата,работите кои повеќе не ги употребувате тука може да продавате Пр.алишта ,колички,релаксатори итн....

  Доколку нема потреба од темата може да се затвори .
   
 3. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.828
  Допаѓања:
  4.204
  Пол:
  Женски
  Продавам.......

  Ми се допаѓа идејата, би било како mojagarderoba.mk, само со поразумни понуди :)
   
  На kallias му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  86.808
  Продавам.......

  Мислам дека повеќето од нас имаат профили на моја гардероба :)
  Сепак, поубаво е тука на домашен терен да објавуваме.
  За почеток да нема дупла работа еве што ми е мене вишок по дома
  http://mojagarderoba.mk/ssanja-1372
  а понатака ако заживее темата и тука ќе постирам слики.
   
 5. kostadinka24

  kostadinka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2012
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  девојки јас ја продавам количката и транспортерот ако има заинтресирани пишете во лп.
   
 6. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  девојки и јас продавам количка плаво со сива ако има некој заинтересиран нека ми пише
   
 7. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  цената е 1500 многу малце е користена
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo0038.jpg
   Photo0038.jpg
   Големина на фајлот:
   519,8 KB
   Прегледи:
   463
  • Photo0040.jpg
   Photo0040.jpg
   Големина на фајлот:
   515,9 KB
   Прегледи:
   433
  • Photo0041.jpg
   Photo0041.jpg
   Големина на фајлот:
   481,2 KB
   Прегледи:
   431
 8. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  продавам монтажно креветче многу малку користено цена по договор
   
 9. veliborka

  veliborka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  5
  Продавам електрична пумпа многу малку користена се уште е под гаранција, достава во Скопје и Куманово
  http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1362451
   
 10. Super-Mama

  Super-Mama Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  13
  Kupuvam montazno krevetce,nekoj ako prodava neka me iskontaktira preku lp.
   
 11. mama89

  mama89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  9.328
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да купам количка троделна продава ли некој?
   
 12. only44you

  only44you Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  2.475
  Допаѓања:
  4.779
  Пол:
  Женски
  @mama89, zosto si nedostapna za pp ?
   
 13. mama89

  mama89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  9.328
  Пол:
  Женски
  Пробај сега срцка
   
  На only44you му/ѝ се допаѓа ова.
 14. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  295.704
  Davam na poklon bebeski alista.Po ednas obleceni.
  Zenski.
   
 15. Sunshine3

  Sunshine3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2013
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  214
  Супер тема, ми се наоѓаат повеќе работи по дома што не ми требаат..

  Еве за почеток имам постелнина Лорели, нова неотворена, купена е 1,700 ја продавам за 1,000.
  Има чаршав, јорганче, перница и ограда, 100% памук..
   

  Прикачени фајлови:

  • SAM_2641.JPG
   SAM_2641.JPG
   Големина на фајлот:
   170,8 KB
   Прегледи:
   166
  • SAM_2642.JPG
   SAM_2642.JPG
   Големина на фајлот:
   190,5 KB
   Прегледи:
   160
  На marijamircovska, Bibi 88, mama89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. mama89

  mama89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  9.328
  Пол:
  Женски
  Транспортер??релаксатор?:)
   
 17. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.131
  Допаѓања:
  264.670
  Пол:
  Женски
  image.jpg

  Скроз нов не е користен ни еден ден.

  Купен е 3790 го продавам 2000 ден
   
  На victoria и mama89 им се допаѓа ова.
 18. Matea212

  Matea212 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
   
 19. Bibi 88

  Bibi 88 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2015
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  So 4 ogradici e?
   
 20. Sunshine3

  Sunshine3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2013
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  214
  Мислам дека оградите се 2, една подолга која оди од едната страна и кај главата, и една само странична..