1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Продажен агент во студио модерна

Дискусија во 'Барање работа' започната од jatika, 30 октомври 2012.

  1. jatika

    jatika Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Студио модерна постојано има огласи за вработување. Мене ме интересира дали некој бил на вакво интервју или пак имал работно искуство како Продажена агент?
     
  2. napominuvanje

    napominuvanje Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2012
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    59
    Моја блиска пријателка беше на интервју кај нив.Првите 3 месеци пробен период за плата ништо а после плата дел фиксен( не кажале колкав!?) а дел од % на продажба.Треба да се јавуваш на телефон кај луѓе кои некогаш купиле нешто од кај нив и го имаат оставено нивниот тел.број и да им презентираш за производите а може и кај твои пријатели.Пријателкава не се нафати да работи па незнам во пракса како е.
     
  3. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.028
    Моја братучедка од скоро почна да работи,она рече 12.000 фиксно првите 3 месеци,потоа 15.000.Не ми спомна ништо за 3 месеци бесплатно или пак на процент :?:
    Има два дена слободни во неделата,еден недела-обавезно,еден по избор.Работат секоја сабота,не може да си спои викенд за да си отиде дома.Раб.време им е од 10-18часот,што лично мене не ми се допаѓа :^)
    Инаку вели дека е супер,сите биле жени,по цел ден трачарење и смеење 8)
     
  4. napominuvanje

    napominuvanje Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2012
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    59
    Колку е тоа “од скоро“?!Месец-два или недела-две?!
    12.000 ден за да седиш на топло и да рекламираш преку телефон е ОК, а
    15.000 се супер.Доколку не си врзана со остварување на норма.
    Мојата пријателка беше минатата година (Април-Мај) на интервју а дека се смениле
    условите малце ми е чудно, но ако е така можеби тие таму увиделе дека ако сакаат
    постојан персонал мораат да им овозможат подобри услови.

    Со среќа нека и е :)
     
  5. popins

    popins Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    194
    Допаѓања:
    245
    хахахха. Јас сум била ваму на интервју. првиот месец се работи за 8 000 денари а после ко демек ке ти дадат и бонус. Потписувас договор на три месеци и ако не постигнеш таргет незнам си колку ке те сутнат и мора да им ја платиш обуката во износ од 5000. Се работи 5 дена од 10 до 6.
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Да ми даде некој оглас за ова би сакала да пратам cv. :)
     
  7. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    неколку пати имам аплицирано-ни трага ни глас од нив
     
  8. Koketna

    Koketna Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    23
    Значи нема врска тоа што го пишувате.Во Студио Модерна работев подолго време и дека е многу лесно се лажете.Фиксниот дел е 8000 мегутоа има таргети кои треба да ги постигннете и доколку не се постигнат те бркаат од работа.Затоа и цело време бараат луге, се јавуваш да да продадеш не те плакаат по анкета туку по нарачки а знаете колку купуваат на невидено телефонски
     
    На Aleks1234 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. audrey90

    audrey90 Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    феминки , ја сум во понеделник на интервју кажете ми што да правам дали да одам има ли услови добри за работа ии воопшто да не се трудам, фала :)
     
  10. sonce10

    sonce10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    116
    со оглед на тоа што студио модерна на секои 3 месеци вадат оглас за истата работна позиција - јасно е колку се сериозни, додуше они сериозни се ама условите што ги нудат :x јас имам отидено на интервју 2 пати (господ знае зашто отидов вториот пат, ама ај пуста желба за работа) и условите се да не речам ужас во поглед на тоа дали ќе бидеш платена или не. 3 месеци не е платено па АКО СЕ ПОКАЖЕШ после тоа ти плаќаат 12000 денари, се работи од 10-18 со 2 дена слободни во текот на неделата. Поради ваквите "прекрасни услови" на оглас се пријавуваат 200 девојки (и јаче) газдарицата избира 10-15 и од тие може ќе остане една. Е сега читам погоре некои од феминките споменуваат подобри услови ама вака беше лани
     
  11. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.028
    Добро,мене таа така ми кажа,можеби ме излажала :?: Инаку работи некои 5-6 месеци.
    Јас не би можела да работам тоа,секоја работа која е на процент воопшто.Иако таа не ми кажа така,рече дека е фиксна :?:
     
  12. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    тоа дека 3 месеци не се платени и не пријавени ставрно не чини (мада не ми се верува дека е така амо можно е ..)ама за другите услови си се во ред што е тоа што е ужас сонце? 40 часа неделно со 2 дена... секој вработен го има тоа и платата како за почеток не е јака ама е во ред спорред мене сите сме почнувале со толку дури и помалку на нови работни места...
     
  13. sonce10

    sonce10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    116
    Не реков дека условите се лоши за работното време или за слободните денови, туку "условите се да не речам ужас во поглед на тоа дали ќе бидеш платена или не". И пак ќе кажам, јас зборувам за условите лани, односно за 2011 бидејќи веќе сме 2013, е сега можеби се промениле некои работи, не викам не, ќе ни кажат тие што ќе отидат на интервју, па ќе се пријавиме и ние, сигурно пак ќе имаат оглас за некое време
     
  14. jatika

    jatika Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    проценете сами колку вреди да работис овде. никој не се јави со добро искуство. На глава стои такозваната менадзерка габриела или даниела незнам како се викаше. Јас бев 10 дена на обука. им каснеше на сите платат и ситте се бунеа. Не ми се допагаше и си отидов.
     
  15. sunny1

    sunny1 Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    12
    пак имаат објавено оглас дека им треба девојче,се мислев дали да аплицирам ај си викам и пратив cv, ми се јавија и ми рекоа на разговор да одам ама сега кога прочитав што и како е се мислам и дали да отидам :?:
     
  16. SaNJaAaaAaa

    SaNJaAaaAaa Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    1.466
    Многу сте грешка со муабетов. По ферска фирма од Студио Модерна - здравје. Плата даваат на секој 8ми во месецот, дури некогаш и порано. Нема шанси да три месеци да работиш а да не ти плаќаат. Тоа е пробен период со минимум плата, а после ако се покажеш плаќаат повеќе. Постојано има огласи поради тоа што постојано им требаат нови луѓе. Отприлика имаат околу 100-тина вработени во call centar, па така да една да си оди мора да ја заменат.
     
  17. irina.007

    irina.007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    76
    Некое ново искуство во студио модерна ?
     
  18. iRony

    iRony Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2014
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    И јас пред околу една година бев на интервју во Студио Модерна, и девојката / жената што ме интервјуираше не беше баш професионална, и да, фиксна плата 8.000, другото проценти нз не се ни сеќавам, знам само дека се крстев кога излегов... А баш за обуката, јас имам и обука и сертификати, работев во една од телефонскиве оператори, и покрај тоа пак сум морала на обука да идам и да си ја платам ако не ме бива..... :)))
     
    На kiki4ka.a.a му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки .Ме интересира дали има некој овој период што бил на интервју во Студио модерна и некое искуство да споделите
     
  20. Kiti2.0

    Kiti2.0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Пред неколку месеци другарка ми пработеше 2-3месеци пробно во Студио модерна. Таа се јавуваше по телефон и ги продаваше производите, меѓутоа ретко кој купуваше. Платата која што и беше понудена беше многу мала и зависеше од бројот на продадените производи.