Продолжено траење на менструација

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Balint, 7 ноември 2011.

 1. roxy123

  roxy123 Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  imam edno prasanje, imam sekogas ne redovna menstruacija, 2 meseci nemam dobieno,posle da.. no ovoj mesec isto posle kasnjenje mi dojde, posle menstruacija imav kafeav iscedok .. koga sabajle gledam pak sum dobila ? sto moze da bide toa i koi se pricinite? :worried:
   
 2. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.136
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски
  @roxy123 нормална појава е по завршувањето,а некогаш и пред добивањето на менструацијата да имаш кафеав исцедок.Е,сега кај некои женски менструацијата може да доаѓа на секои два месеци,а некогаш може и два пато месечно да дојде,како што,впрочем и кај тебе бил случајот овој месец.Јас,сепак ти советувам да одиш на гинеколог да те прегледа убаво затоа што секој организам е различен,не е кај сите исто,а тоа дали си или не си сексуално активна во овој случај нема врска.Оди што побрзо на гинеколог за да се утврди што не е во ред со твојот организам!
   
 3. Lile_05

  Lile_05 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2015
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Значи вака девојки имам еден проблем поточно сестра ми...Има менструација веќе 2 недели и повеќе беше на гиниколог и дадоа витамин ц и некои капки ги испи...Докторот и рекол дека ќе престане но ништо од тоа крварењето пак продолжува не е обилно но има нешто....Утре пак ќе оди...Го имал некој истиот проблем,за да каже нешто во врска со тоа? :)