1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Продолжено траење на менструација

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Balint, 7 ноември 2011.

  1. roxy123

    roxy123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    imam edno prasanje, imam sekogas ne redovna menstruacija, 2 meseci nemam dobieno,posle da.. no ovoj mesec isto posle kasnjenje mi dojde, posle menstruacija imav kafeav iscedok .. koga sabajle gledam pak sum dobila ? sto moze da bide toa i koi se pricinite? :worried:
     
  2. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    @roxy123 нормална појава е по завршувањето,а некогаш и пред добивањето на менструацијата да имаш кафеав исцедок.Е,сега кај некои женски менструацијата може да доаѓа на секои два месеци,а некогаш може и два пато месечно да дојде,како што,впрочем и кај тебе бил случајот овој месец.Јас,сепак ти советувам да одиш на гинеколог да те прегледа убаво затоа што секој организам е различен,не е кај сите исто,а тоа дали си или не си сексуално активна во овој случај нема врска.Оди што побрзо на гинеколог за да се утврди што не е во ред со твојот организам!
     
  3. Lile_05

    Lile_05 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски
    Значи вака девојки имам еден проблем поточно сестра ми...Има менструација веќе 2 недели и повеќе беше на гиниколог и дадоа витамин ц и некои капки ги испи...Докторот и рекол дека ќе престане но ништо од тоа крварењето пак продолжува не е обилно но има нешто....Утре пак ќе оди...Го имал некој истиот проблем,за да каже нешто во врска со тоа? :)
     
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Здраво

    3 дена имав крв на бришење само
    денес се 3 дена од обилно крварење течно а густ

    такво нешто не ми се е десило

    п.с. се обидуваме за бебе
    а менс имам максимум 6 дена што се вели сонпоследната капка..

    и сега се загрижувам