1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Продолжување на сонот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од N1ky, 10 јули 2012.

 1. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  25
  Често пати ни се случува да се разбудиме на сред некој убав сон и потоа не можеме да продолжиме да го сонуваме истиот сон.Дали има некој начин да се продолжи сонот?
   
 2. supergirl22

  supergirl22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  11
  Јас имам сонувано вака, ама не се сеќавам каков беше сонот :(
   
 3. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски
  Не верувам дека постои некој посебен начин, освен веднаш да се вратиш на спиење. Мене ми се случило да се разбудам, за две секунди пак да заспијам и да продолжам да го сонувам истиот сон. А финта некоја посебна, нема.
   
  На Lady-in-white му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Досега ми се нема случено истиот сон да ми се продолжи..
   
 5. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  4.986
  Мене ми се има слулено да сонувам нешто,да се разбудам и пак да продолжам да го сонивам да.Не се сеќавам што точно е,но ми се има случено два,три пати со сега. :^)
   
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  Неколку пати до сега ми се случи да сонувам сон и да се разбудам без некоја причина, и поради силна желба да променам нешто, да не оставам така да се случи во сонот, пак заспивав и ми продолжуваше сонот (ама без некои промени). Сакам да кажам дека во моментот кога се будам, не сакам да се разбудам и сакам да ми продолжи сонот, и така успеавам да заспијам и тој продолжува, можеби не баш од каде што завршил. Ретко сонувам, па и кога сонувам се нешто ми е без врска.
  Соновите се чудна мистерија и не знам какво значење имаат и дали воопшто значат нешто, иако си ги поврзуваме со судбински настани од животот.
   
 7. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Мене ми се има случено да се разбудам од некој убав сон и потоа поради силната желба да го продолжам сонот, се враќам на спиење и ми се има случено да го продолжам истиот. Но тоа се случува само накратко кога ќе се разбудам.
   
 8. simonice

  simonice Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  98
  Многу пати сум се трудела да презаспијам за да го видам крајот на сонот,ама .......не ми успева ;(
   
 9. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Ни мене не ми успева, а толку сакам да го продолжам сонот |(
   
 10. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Мене еднаш до сеа ми се случило да го продолжам сонот но за многу кратко време . Се будам и после 3 сек. заспивам пак и сонот си продолжува . Ама коа сам нејќе да си се продолжи ја си дремам и сама си го продолжувам т.е сама си замислувам :)
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  ретко, многу ретко сум успеала...непишано правило секој убав сон брзо некако завршува и неможе да се продолжи
   
 12. Stefaniya

  Stefaniya Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  66
  Јас кога се будам на најубавиот дел од сонот (2 дена ми се случува) легнувам и со сила пробувам истиот да го сонувам,си правам филмови и продлжувам како јас што сакам ... :lol:
   
 13. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Одкако еднаш ќе станам а сонот ми бил преубав,се трудам да си легнам пак и да го продолжам.
  Но сепак тоа е само фантазирање,зошто моето спиење веќе завршило. |(
   
 14. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  ми се има случено некогаш да го продолжам сонота ама не секогасш
   
 15. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.035
  Јас можам да си го повратам сонот, и тоа не мора веднаш. Само се концентрирам и се замислувам како се вртам во круг со рацете во воздух и мислам на сонот што сум го сонувала. Секогаш успева, барем кај мене. :)
   
 16. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Jас кога морам да одам на училиште секогаш сонувам убави соништа, а кога мајка ми ќе ме разбуди и се лутам и си продолжам :lol: Можам да си го продолжам сонот, но многу ретко!
   
 17. Candy20

  Candy20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  65
  Колку е лошо да сонувате убав сон и да ве разбуди алармот на телефонот...Полошо нема.
  Потоа си викате, ајде ќе поспијам уште 5минути да го досонувам, правите напори ама никако да се види крајот ;(
   
 18. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  ми се има случено да сонувам еден долг сон и го прекинав се разбудив
  Утредента и го раскажував на другарками околу 2 часа многу беше долг ама ми беше жал што го прекинав
  Ама за среќа моја по 2 дена го довршив
  Со овој сон цел роман можам да напишам
  Никогаш нема да го забораваммм :inlove:
   
 19. izabela63-64

  izabela63-64 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  44
  И мене ми се има десено да сонувам некој убав сон и после ми се прекинува сонот :devil:
  Многу се нервирам и сакам да го довршам сонот ама не можам! :devil:
   
 20. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  335
  Пол:
  Женски